Scarlett 18i6 - nie pamięta ustawień.

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
kamil.moskal
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 02 paź 2012, 00:00

Scarlett 18i6 - nie pamięta ustawień.

Post autor: kamil.moskal » czwartek 27 sie 2015, 18:59

Witam,


jak w temacie niedawno zakupiłem używany interfejs i z tego co czytałem powienien pamiętać zapisane ustawienia, aby mógł rónież pracować jako mikser, niestety po odłączeniu od zasilania ustawienia się wysypują. Presety zapisuję za pośrednictwem programu MixControl 1.8 poprzez funkcję SAVE TO HARDWARE. Wie ktoś czy można to jakoś, nie wiem naprawić? Trochę bawię się w lutowanie więc jakby wystarczyło coś wymienić to spróbowałbym na własną rękę, czy zostaje tylko serwis? Miał ktoś coś podobnego i sobie z tym poradził?


Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc, pozdrawiam.


zygmunt
Posty: 84
Rejestracja: poniedziałek 24 wrz 2012, 00:00

Re: Scarlett 18i6 - nie pamięta ustawień.

Post autor: zygmunt » piątek 28 sie 2015, 00:33

Też miałem 18i6 i sporo pisałem z działem technicznym focusrit'a na ten temat, bo faktycznie przy której aktualizacji sysyemu, 18i6 faktycznie działał w trybie standalone (jak obecnie 18i8), ale kolejne aktualizacje firmware odebrały interfejsowi tę funkcję, ponoć kosztem bardziej stabilnej i mniej wieszającej się pracy.
Jedyne, co mi poradzono, gdybym się upierał do powrotu do starszego firmware, to reset do systemu fabrycznego, co praktycznie oznacza wizytę w serwisie. A później wgranie systemu (numeru nie pamiętam, ale w necie można znaleźć) który pozwalał na pracę w trybie standalone, ale ponoć kosztem gorszej, mniej stabilnej pracy interfejsu.
Ja sobie odpuściłem, sprzedałem i kupiłem motu ultralite i nie mam problemu.


kamil.moskal
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 02 paź 2012, 00:00

Re: Scarlett 18i6 - nie pamięta ustawień.

Post autor: kamil.moskal » piątek 28 sie 2015, 23:44

Dzięki Zygmunt, szkoda no ale nie można mieć wszystkiego, żeby mixcontrol działał pod iPad to by załatwiło sprawę, a tak trzeba lapka będzie w razie czego brać:)

ODPOWIEDZ