Imac pod Logica Pro

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
nano1212
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 25 cze 2013, 00:00

Imac pod Logica Pro

Post autor: nano1212 » niedziela 06 wrz 2015, 12:46

Witajcie!


W ostatnim czasie poszukuje Imaca 27 cali do produkcji muzyki w środowisku Logica Pro. Szukam czegoś w miarę mocnego (i7, 8/16gb ram, dysk ssd). Zależy mi na jak jak najlepszym stosunku ceny do wydajności, dlatego najbardziej interesuje mnie mocny procesor, sporo ramu, słaba karta graficzna oraz mały dysk ssd. Mam już mniej więcej wizję co do tego jak miałaby wyglądać specyfikacja takiego kompa, gorzej ze znalezieniem jakiejś ciekawej oferty (znalazłem tylko kompy z wielkimi i wolnymi dyskami lub z jakąś bardzo wydajną kartą graficzną- która w żaden sposób mi się nie przyda).


 


1. Gdzie takiego Imaca znaleźć?


2. Lepiej nowy/ używany?


3. Ile mniej więcej procentowo używany Imac jest tańszy od nowego? (wiem, że są różne przypadki ale chodzi mi o widełki)


 


Z góry dziękuję za każdą odpowiedź :)


Pozdrawiam


 


nano


ratio
Posty: 282
Rejestracja: niedziela 05 mar 2006, 00:00

Re: Imac pod Logica Pro

Post autor: ratio » wtorek 08 wrz 2015, 09:29

...Witajcie!
W ostatnim czasie poszukuje Imaca 27 cali do produkcji muzyki w środowisku Logica Pro. Szukam czegoś w miarę mocnego (i7, 8/16gb ram, dysk ssd). Zależy mi na jak jak najlepszym stosunku ceny do wydajności, dlatego najbardziej interesuje mnie mocny procesor, sporo ramu, słaba karta graficzna oraz mały dysk ssd. Mam już mniej więcej wizję co do tego jak miałaby wyglądać specyfikacja takiego kompa, gorzej ze znalezieniem jakiejś ciekawej oferty (znalazłem tylko kompy z wielkimi i wolnymi dyskami lub z jakąś bardzo wydajną kartą graficzną- która w żaden sposób mi się nie przyda).
 
1. Gdzie takiego Imaca znaleźć?
2. Lepiej nowy/ używany?
3. Ile mniej więcej procentowo używany Imac jest tańszy od nowego? (wiem, że są różne przypadki ale chodzi mi o widełki)
 
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź 
Pozdrawiam
 
nano...

Zastanów się na hackintoshem. Masz za połowe ceny.
Logic pro X | Focusrite Pro 26 | M Audio Project Mix IO

Awatar użytkownika
nano1212
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 25 cze 2013, 00:00

Re: Imac pod Logica Pro

Post autor: nano1212 » wtorek 08 wrz 2015, 13:08

......Witajcie!
W ostatnim czasie poszukuje Imaca 27 cali do produkcji muzyki w środowisku Logica Pro. Szukam czegoś w miarę mocnego (i7, 8/16gb ram, dysk ssd). Zależy mi na jak jak najlepszym stosunku ceny do wydajności, dlatego najbardziej interesuje mnie mocny procesor, sporo ramu, słaba karta graficzna oraz mały dysk ssd. Mam już mniej więcej wizję co do tego jak miałaby wyglądać specyfikacja takiego kompa, gorzej ze znalezieniem jakiejś ciekawej oferty (znalazłem tylko kompy z wielkimi i wolnymi dyskami lub z jakąś bardzo wydajną kartą graficzną- która w żaden sposób mi się nie przyda).
 
1. Gdzie takiego Imaca znaleźć?
2. Lepiej nowy/ używany?
3. Ile mniej więcej procentowo używany Imac jest tańszy od nowego? (wiem, że są różne przypadki ale chodzi mi o widełki)
 
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź 
Pozdrawiam
 
nano...

Zastanów się na hackintoshem. Masz za połowe ceny....
 




Raczej zrezygnuję z hacintosha, słyszałem wiele złego o tym rozwiązaniu.


Awatar użytkownika
Gustav
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 22 gru 2015, 00:00

Re: Imac pod Logica Pro

Post autor: Gustav » wtorek 22 gru 2015, 12:14

...
......Witajcie!
W ostatnim czasie poszukuje Imaca 27 cali do produkcji muzyki w środowisku Logica Pro. Szukam czegoś w miarę mocnego (i7, 8/16gb ram, dysk ssd). Zależy mi na jak jak najlepszym stosunku ceny do wydajności, dlatego najbardziej interesuje mnie mocny procesor, sporo ramu, słaba karta graficzna oraz mały dysk ssd. Mam już mniej więcej wizję co do tego jak miałaby wyglądać specyfikacja takiego kompa, gorzej ze znalezieniem jakiejś ciekawej oferty (znalazłem tylko kompy z wielkimi i wolnymi dyskami lub z jakąś bardzo wydajną kartą graficzną- która w żaden sposób mi się nie przyda).
 
1. Gdzie takiego Imaca znaleźć?
2. Lepiej nowy/ używany?
3. Ile mniej więcej procentowo używany Imac jest tańszy od nowego? (wiem, że są różne przypadki ale chodzi mi o widełki)
 
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź 
Pozdrawiam
 
nano...

Zastanów się na hackintoshem. Masz za połowe ceny....
 




Raczej zrezygnuję z hacintosha, słyszałem wiele złego o tym rozwiązaniu....
 




A o wadach iMaca nie słyszałeś ? ;)


Nie ma idealnych rozwiązań.
Jeżeli potrzebujesz czystej mocy i woła roboczego to MacPro albo Hackintosh.
Głowne zalety iMaca czyli kompaktowość, estetyka, schludność, giną gdy postawisz go w studio, i mogą być miłym dodatkiem a nie kartą przetargową


1. Szukaj na allegro, olx, myapple.
2. Jak masz kasę to nowy z gwarancją.
3. Nie ma reguły. Ludzie potrafią wystawiać używany sprzęt sprzed kilku lat drożej niż najnowszy model używany, czasami zupełnie bez pojęcia.


Pozdrawiam,
Gustav.

Muzyka i elektronika, to mnie interesuje.

perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: Imac pod Logica Pro

Post autor: perfektsound » wtorek 22 gru 2015, 23:53

...
Witajcie!

W ostatnim czasie poszukuje Imaca 27 cali do produkcji muzyki w środowisku Logica Pro. Szukam czegoś w miarę mocnego (i7, 8/16gb ram, dysk ssd). Zależy mi na jak jak najlepszym stosunku ceny do wydajności, dlatego najbardziej interesuje mnie mocny procesor, sporo ramu, słaba karta graficzna oraz mały dysk ssd. Mam już mniej więcej wizję co do tego jak miałaby wyglądać specyfikacja takiego kompa, gorzej ze znalezieniem jakiejś ciekawej oferty (znalazłem tylko kompy z wielkimi i wolnymi dyskami lub z jakąś bardzo wydajną kartą graficzną- która w żaden sposób mi się nie przyda).

 

1. Gdzie takiego Imaca znaleźć?

2. Lepiej nowy/ używany?

3. Ile mniej więcej procentowo używany Imac jest tańszy od nowego? (wiem, że są różne przypadki ale chodzi mi o widełki)

 

Ja mam iMaca 27 cali i7 3.5 ghz z 24 gb ramu i dyskiem fusion. Większość programów audio widzi 8 rdzeni z powodu hyperthreadingu. Używam głównie Studio One Pro v2 z NI Komplete 9 i Reasona z kilkoma dodatkowymi pluginami RE. Jak na moje amatorskie użytkowanie (nagrywane bębny ręczne plus kilkanaście ścieżek z VST plus efekty typu kompresory i pogłosy) nie jestem w stanie nawet w połowie obciążyć tego kompa. Jak zwykle, każdy pracuje inaczej i ma inne doświadczenia. Dla mnie to i7 w iMacu starczy na lata, ale ja jestem amatorem.


Jak każdy sprzęt, lepiej kupić nowy, ew. używany ale jeszcze z gwarancją, np. z resztką trzyletniej gwarancji Apple. Na polskich portalach ogłoszeniowych, jak i w ogłoszeniach na eis jest mania, żeby sprzęt używany sprzedawać bez straty w cenie, ludzie podurnieli (jeden nawet próbował opylić za szmal darmowy plugin NI), więc ja bym nie zwracał uwagi na polskie ogłoszenia.


Z używanami Makami uważaj, bo tutaj serwis jest drogi. I to naprawdę drogi. Pamiętaj, że iMac to niewiele więcej niż laptop rozłożony w płaskiej obudowie, iMaki i Mini to kompy Apple które udają stacjonarne, ale bebechy są laptopowe, poza procesorami.

Alternatywna muzyka elektorniczna.

Awatar użytkownika
nano1212
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 25 cze 2013, 00:00

Re: Imac pod Logica Pro

Post autor: nano1212 » środa 23 gru 2015, 02:42

......Witajcie! W ostatnim czasie poszukuje Imaca 27 cali do produkcji muzyki w środowisku Logica Pro. Szukam czegoś w miarę mocnego (i7, 8/16gb ram, dysk ssd). Zależy mi na jak jak najlepszym stosunku ceny do wydajności, dlatego najbardziej interesuje mnie mocny procesor, sporo ramu, słaba karta graficzna oraz mały dysk ssd. Mam już mniej więcej wizję co do tego jak miałaby wyglądać specyfikacja takiego kompa, gorzej ze znalezieniem jakiejś ciekawej oferty (znalazłem tylko kompy z wielkimi i wolnymi dyskami lub z jakąś bardzo wydajną kartą graficzną- która w żaden sposób mi się nie przyda).   1. Gdzie takiego Imaca znaleźć? 2. Lepiej nowy/ używany? 3. Ile mniej więcej procentowo używany Imac jest tańszy od nowego? (wiem, że są różne przypadki ale chodzi mi o widełki)  Ja mam iMaca 27 cali i7 3.5 ghz z 24 gb ramu i dyskiem fusion. Większość programów audio widzi 8 rdzeni z powodu hyperthreadingu. Używam głównie Studio One Pro v2 z NI Komplete 9 i Reasona z kilkoma dodatkowymi pluginami RE. Jak na moje amatorskie użytkowanie (nagrywane bębny ręczne plus kilkanaście ścieżek z VST plus efekty typu kompresory i pogłosy) nie jestem w stanie nawet w połowie obciążyć tego kompa. Jak zwykle, każdy pracuje inaczej i ma inne doświadczenia. Dla mnie to i7 w iMacu starczy na lata, ale ja jestem amatorem.
Jak każdy sprzęt, lepiej kupić nowy, ew. używany ale jeszcze z gwarancją, np. z resztką trzyletniej gwarancji Apple. Na polskich portalach ogłoszeniowych, jak i w ogłoszeniach na eis jest mania, żeby sprzęt używany sprzedawać bez straty w cenie, ludzie podurnieli (jeden nawet próbował opylić za szmal darmowy plugin NI), więc ja bym nie zwracał uwagi na polskie ogłoszenia.
Z używanami Makami uważaj, bo tutaj serwis jest drogi. I to naprawdę drogi. Pamiętaj, że iMac to niewiele więcej niż laptop rozłożony w płaskiej obudowie, iMaki i Mini to kompy Apple które udają stacjonarne, ale bebechy są laptopowe, poza procesorami. …

1. W chwili obecnej używam podpiętego pod monitor Macbooka Air 1,7 GHz Intel Core i7 8Gb ramu dysk ssd i jestem bardzo zadowolony. Do Reasona jak znalazł ale jak odpalam Logica i włączę kilka wtyczek jest trochę gorzej. Zastanawiałem się nad przesiadką na Logica, stąd mój pomysł na Imaca.
2. Dlaczego Imac? Dlatego, że używam obecnie monitora typowo pod gry, a nie używam go zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem i nie byłoby dla mnie problemu, żeby go w każdej chwili sprzedać za fajne pieniądze. Imac jest fajnym rozwiązaniem, że jest wszystko wbudowane w jedną paczkę, schludnie się wpina kabelki w jedno miejsce i gra.
3. Perfektsound - ja również mam zamiar używać takiego komputerka amatorsko, problem tylko w tym, że większość sprzedawanych Imaców, Maców pro itp jeżeli mają mocne procki, dużo ramu i dysk ssd to i grafikę wrzucaną, z której i tak nie skorzystam...

perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: Imac pod Logica Pro

Post autor: perfektsound » środa 23 gru 2015, 16:27


2. Dlaczego Imac? Dlatego, że używam obecnie monitora typowo pod gry, a nie używam go zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem i nie byłoby dla mnie problemu, żeby go w każdej chwili sprzedać za fajne pieniądze. Imac jest fajnym rozwiązaniem, że jest wszystko wbudowane w jedną paczkę, schludnie się wpina kabelki w jedno miejsce i gra.
3. Perfektsound - ja również mam zamiar używać takiego komputerka amatorsko, problem tylko w tym, że większość sprzedawanych Imaców, Maców pro itp jeżeli mają mocne procki, dużo ramu i dysk ssd to i grafikę wrzucaną, z której i tak nie skorzystam......
 




To prawda, estetyka i wygoda rozwiązania wszystko-w-jednym jest nie do pobicia. Mimo, że 27 cali to klamot, tutaj wygląda ażurowo, nie czuje się tych gabarytów.W Air masz procesor i7, ale to jest słaba wersja dwurdzeniowa energooszczędna. Tak naprawdę nie ma większej różnicy mocy między i5 a i7 w Macbookach Air. Dopiero w MB Pro 15" masz normalny 4 rdzeniowy i7. Ten w iMaku to bestia w porównaniu z Airem, bo to są 4 rdzenie ale ma hyperthreading, więc programy audio widzą 8 rdzeni.


Na grafikę nic nie poradzisz, po co się obrażać że dają lepszą? ;) Tak już jest, że w Apple karty graficzne idą w góre razem z procesorami, więc jak wybierzesz i7 to z automatu dostajesz kartę grafiki min. 2 GB ramu. Może kiedyś zainteresujesz się obróbką video? ;)

Alternatywna muzyka elektorniczna.

Awatar użytkownika
nano1212
Posty: 46
Rejestracja: wtorek 25 cze 2013, 00:00

Re: Imac pod Logica Pro

Post autor: nano1212 » środa 23 gru 2015, 21:56

...2. Dlaczego Imac? Dlatego, że używam obecnie monitora typowo pod gry, a nie używam go zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem i nie byłoby dla mnie problemu, żeby go w każdej chwili sprzedać za fajne pieniądze. Imac jest fajnym rozwiązaniem, że jest wszystko wbudowane w jedną paczkę, schludnie się wpina kabelki w jedno miejsce i gra.3. Perfektsound - ja również mam zamiar używać takiego komputerka amatorsko, problem tylko w tym, że większość sprzedawanych Imaców, Maców pro itp jeżeli mają mocne procki, dużo ramu i dysk ssd to i grafikę wrzucaną, z której i tak nie skorzystam...... 

To prawda, estetyka i wygoda rozwiązania wszystko-w-jednym jest nie do pobicia. Mimo, że 27 cali to klamot, tutaj wygląda ażurowo, nie czuje się tych gabarytów.W Air masz procesor i7, ale to jest słaba wersja dwurdzeniowa energooszczędna. Tak naprawdę nie ma większej różnicy mocy między i5 a i7 w Macbookach Air. Dopiero w MB Pro 15" masz normalny 4 rdzeniowy i7. Ten w iMaku to bestia w porównaniu z Airem, bo to są 4 rdzenie ale ma hyperthreading, więc programy audio widzą 8 rdzeni.
Na grafikę nic nie poradzisz, po co się obrażać że dają lepszą? ;) Tak już jest, że w Apple karty graficzne idą w góre razem z procesorami, więc jak wybierzesz i7 to z automatu dostajesz kartę grafiki min. 2 GB ramu. Może kiedyś zainteresujesz się obróbką video? ;)…

"Dostajesz" - bo płacisz :) To tak jakby oferowali ci dysk 2TB- niby fajnie, ale jeżeli nie wykorzystujesz nawet w 50% to trochę mija się z celem.

Gdzie najlepiej szukać w miarę tanio? Ebay? Allegro? Jak wygląda zakup zagranicą?(istnieje jakaś możliwość zwrotu podatku czy tax-free?)


perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: Imac pod Logica Pro

Post autor: perfektsound » wtorek 29 gru 2015, 23:36


"Dostajesz" - bo płacisz :) To tak jakby oferowali ci dysk 2TB- niby fajnie, ale jeżeli nie wykorzystujesz nawet w 50% to trochę mija się z celem.

Gdzie najlepiej szukać w miarę tanio? Ebay? Allegro? Jak wygląda zakup zagranicą?(istnieje jakaś możliwość zwrotu podatku czy tax-free?)




 


W takim razie radziłbym odpuścić iMaca i7 i pozostać przy słabszym i5. Jest dużo taniej i dostaniesz słabszą kartę graficzną. W wariancie z podstawową kartą grafiki uważaj na retinę (iMac 5K), te słabe karty mają problem z uciągnięciem rozdzielczości retiny, mogą pojawić się lagi.


Nie wiem, gdzie kupić - ja nigdy nie kupiłbym używanego kompa, chyba że w rodzinie.

Alternatywna muzyka elektorniczna.

adn_01
Posty: 187
Rejestracja: czwartek 07 gru 2006, 00:00

Re: Imac pod Logica Pro

Post autor: adn_01 » środa 30 gru 2015, 00:47

...Witajcie!
W ostatnim czasie poszukuje Imaca 27 cali do produkcji muzyki w środowisku Logica Pro. Szukam czegoś w miarę mocnego (i7, 8/16gb ram, dysk ssd). Zależy mi na jak jak najlepszym stosunku ceny do wydajności, dlatego najbardziej interesuje mnie mocny procesor, sporo ramu, słaba karta graficzna oraz mały dysk ssd. Mam już mniej więcej wizję co do tego jak miałaby wyglądać specyfikacja takiego kompa, gorzej ze znalezieniem jakiejś ciekawej oferty (znalazłem tylko kompy z wielkimi i wolnymi dyskami lub z jakąś bardzo wydajną kartą graficzną- która w żaden sposób mi się nie przyda).
 
1. Gdzie takiego Imaca znaleźć?
2. Lepiej nowy/ używany?
3. Ile mniej więcej procentowo używany Imac jest tańszy od nowego? (wiem, że są różne przypadki ale chodzi mi o widełki)
 
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź 
Pozdrawiam
 
nano...

======

to jak ktoś jeszcze będzie naiwny i będzie chciał sprzedać, to poszukaj używanego mac mini z czterordzeniowym i7 2,4 albo 2,6. obojętnie z jakim dyskiem, bo możesz sobie (sam!) wymienić na inny albo wmontować do środka 2 dyski. szybki, cichy, rozszerzalny (poza pamięcią, którą rozbudujesz max do 16 gig). słaba grafika, ale do logic to bez znaczenia (max 2560x1440 przez thunderbolt).

ALE:

1. matryca nie zassie kurzu co jest normalne w imacach (oczywiście po upływie gwarancji)
2. wszystko zrobisz samodzielnie, łatwo i szybko (w imacach możesz co najwyżej wymienić pamięć, do wymiany dysku trzeba wyjmować matrycę),
3. ma wszystkie potrzebne porty (USB 3, firewire, thunderbolt czy hdmi)
4. bardzo cichy
5. trzeba sporo się wysilić, żeby go dobrze rozgrzać (żeby w ogóle usłyszeć wentylator)

minusy? trudno kupić, te które są w dobrym stanie kosztują nierzadko ponad 4 tysiące (nowy mac mini z i7 kosztuje mniej, ale jest tylko DWURDZENIOWY i wszystko łącznie z pamięcią ma wlutowane na stałe)

kilka miesięcy temu zamieniłem właśnie imaca z retiną po tym jak mi skur*iel znowu się zaczął kurzyć... a ja głupi ciągle w ispot słyszę, że "ta generacja pozbawiona jest tego problemu". nie wierz, szkoda kasy.

w studio pracuję na pro, ale w mieszkaniu do komponowania w logic mini z 4xi7 daje radę z powodzeniem. a są monitory 27 calowe które na biurku zajmują mniej miejsca niż 21 calowy imac, o 27 nie wpominając. nie wiem, kiedy apple zauważy, że te trzycentymetrowe ramki wokół matrycy są już dawno passe.

ODPOWIEDZ