MOTU firewire i iMac

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

MOTU firewire i iMac

Post autor: Darek » poniedziałek 14 wrz 2015, 22:45

Czy ktoś z was ma podłączony poprzez przejściówkę Thunderbolt - Firewire interface Motu? Czy to działa bez problemu? Jaką najniższą latencję ewentualnie można osiągnąć? Mam iMaca i5 2,7 GHz.

perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: MOTU firewire i iMac

Post autor: perfektsound » wtorek 15 wrz 2015, 09:55

...Czy ktoś z was ma podłączony poprzez przejściówkę Thunderbolt - Firewire interface Motu? Czy to działa bez problemu? Jaką najniższą latencję ewentualnie można osiągnąć? Mam iMaca i5 2,7 GHz.
...
 


Nie mam MOTU, ale mam do iMaca i7 podłączone dwie karty: Focusrite Saffire Pro 24 DSP i Audiofire 2 (oczywiście nie naraz ;) ). Obie za pomocą przejściówki thunderbolt-firewire i kabla firewire 800-400. Nigdy nie miałem żadnych problemów, mimo, że obie karty wymagają własnego softu. Karty nie są odłączane na noc, "śpią" z iMakiem, po obudzeniu kompa działają bez żadnych restartów itp. Nie sądzę, żeby z MOTU były jakieś problemy, w końcu to firma od zawsze nastawiona na sprzęt Apple.

Alternatywna muzyka elektorniczna.

Awatar użytkownika
Darek
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: MOTU firewire i iMac

Post autor: Darek » wtorek 15 wrz 2015, 17:09

......Czy ktoś z was ma podłączony poprzez przejściówkę Thunderbolt - Firewire interface Motu? Czy to działa bez problemu? Jaką najniższą latencję ewentualnie można osiągnąć? Mam iMaca i5 2,7 GHz. ... 
Nie mam MOTU, ale mam do iMaca i7 podłączone dwie karty: Focusrite Saffire Pro 24 DSP i Audiofire 2 (oczywiście nie naraz ;) ). Obie za pomocą przejściówki thunderbolt-firewire i kabla firewire 800-400. Nigdy nie miałem żadnych problemów, mimo, że obie karty wymagają własnego softu. Karty nie są odłączane na noc, "śpią" z iMakiem, po obudzeniu kompa działają bez żadnych restartów itp. Nie sądzę, żeby z MOTU były jakieś problemy, w końcu to firma od zawsze nastawiona na sprzęt Apple. ...


... A jaką latencję udaje się ustawić do bezproblemowej pracy?

perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: MOTU firewire i iMac

Post autor: perfektsound » sobota 19 wrz 2015, 11:05



... A jaką latencję udaje się ustawić do bezproblemowej pracy?...
 




Sorry, nie zauważyłem Twojego posta. Ustawiam tak ok. 9-10 ms, bo tyle potrzebuję do bębnów. Latencja nie zależy aż tak bardzo od karty, bardziej od mocy procesora w kompie. Ja mam iMaca i7, więc jest zapas.

Alternatywna muzyka elektorniczna.

adn_01
Posty: 187
Rejestracja: czwartek 07 gru 2006, 00:00

Re: MOTU firewire i iMac

Post autor: adn_01 » niedziela 20 wrz 2015, 11:36

...Czy ktoś z was ma podłączony poprzez przejściówkę Thunderbolt - Firewire interface Motu? Czy to działa bez problemu? Jaką najniższą latencję ewentualnie można osiągnąć? Mam iMaca i5 2,7 GHz.
...

przez tę standardową applową "przejściówkę" (de facto to nie żadna przejściówka tylko po prostu interfejs firewire podłączany do thunderbolt) podłączam czasem motu ultralite i działa zupełnie normalnie, tak samo jak na "natywnym" firewire. latencja taka, jaką sobie ustawisz, nawet 1ms (ja zwykle mam tak ustawiony bufor, że latencję mam 4ms).

trzeba tylko mieć świadomość, że "przejściówka" jest ciepła w czasie pracy, to jest normalne... dla interfejsów ;)


Awatar użytkownika
Darek
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: MOTU firewire i iMac

Post autor: Darek » niedziela 20 wrz 2015, 21:33

Czy w sprzęcie Motu 828 MK3 z samym firewire, hybrid i thunderbolt jest jakaś różnica, nie licząc układu komunikacji z komputerem?


adn_01
Posty: 187
Rejestracja: czwartek 07 gru 2006, 00:00

Re: MOTU firewire i iMac

Post autor: adn_01 » środa 23 wrz 2015, 00:20

ja nie stwierdziłem... 


ODPOWIEDZ