EMU 0404 USB - tylko jedno źródło dźwięku?

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Fenixx
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 24 wrz 2012, 00:00

EMU 0404 USB - tylko jedno źródło dźwięku?

Post autor: Fenixx » piątek 02 paź 2015, 13:39

Cześć!

Posiadam obecnie EMU 0404 USB i mam problem ponieważ gdy robię coś w programie np. Ableton to jednocześnie nie mogę słuchać dźwięku z innych programów np. Winamp czy przeglądarka. Tak jakby sterowniki były wtedy przeznaczone tylko i wyłącznie dla Abletona. Dodam, że mam wgrane najnowsze sterowniki.

Czy da się coś z tym zrobić?

Blaviken
Posty: 183
Rejestracja: poniedziałek 13 sty 2003, 00:00

Re: EMU 0404 USB - tylko jedno źródło dźwięku?

Post autor: Blaviken » piątek 02 paź 2015, 23:27

...Cześć!

Posiadam obecnie EMU 0404 USB i mam problem ponieważ gdy robię coś w programie np. Ableton to jednocześnie nie mogę słuchać dźwięku z innych programów np. Winamp czy przeglądarka. Tak jakby sterowniki były wtedy przeznaczone tylko i wyłącznie dla Abletona. Dodam, że mam wgrane najnowsze sterowniki.

Czy da się coś z tym zrobić?...
******************************
Niestety musisz się z tym pogodzić. To E-MU tak ma. Jest szansa że jak częstotliwość próbkowania i rozdzielczość bitowa ustawiona w Abletonie będzie taka sama jak ustawiona w systemie operacyjnym to dźwięk usłyszysz. Zmartwię Cię jednak że może być zniekształcony i rwać a po chwili zniknie. Poza tym próba odpalenia drugiego programu używającego sterowników ASIO E-MU w tym samym czasie na 90% zakończy się pojawieniem się blue screen chyba że zwolnisz urządzenie audio (i program DAW ma taką funkcję). E-MU 0404 USB to nie jest zła karta ale sprzedałem ją w tym roku bo tego typu akcje doprowadzały mnie do szału. Używałem jej od 2008 roku więc trochę i nigdy do tego nie przywykłem...

_________________
www.blaviken.com
www.blaviken.com

MrExplosion
Posty: 471
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 00:00

Re: EMU 0404 USB - tylko jedno źródło dźwięku?

Post autor: MrExplosion » sobota 03 paź 2015, 02:18

Tak jak kolega powyżej pisze, ta karta tak już ma i nie ma obejścia. Brak też sterowników do Windows 8 i 10, chociaż chyba te do Visty i beta do "7" działają bezproblemowo na nowszych systemach. I to są 2 główne problemy tej karty, bo poza tym to była chyba najlepsza karta budżetowa jaka kiedykolwiek wyszła. Zamieniłbym tylko na RME.

Blaviken
Posty: 183
Rejestracja: poniedziałek 13 sty 2003, 00:00

Re: EMU 0404 USB - tylko jedno źródło dźwięku?

Post autor: Blaviken » czwartek 08 paź 2015, 15:26

...Tak jak kolega powyżej pisze, ta karta tak już ma i nie ma obejścia. Brak też sterowników do Windows 8 i 10, chociaż chyba te do Visty i beta do "7" działają bezproblemowo na nowszych systemach. I to są 2 główne problemy tej karty, bo poza tym to była chyba najlepsza karta budżetowa jaka kiedykolwiek wyszła. Zamieniłbym tylko na RME....
**********************
Sterowniki działają bez zarzutu na Windows 7, 8, 8,1 i 10 w wersji beta dla systemów 64 bitowych.
Także zamierzam nabyć RME :)
[addsig]
www.blaviken.com

ODPOWIEDZ