VST z brzmieniami z "wyższej półki"

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: VST z brzmieniami z "wyższej półki"

Post autor: chantizstudio » piątek 30 paź 2015, 12:11

Dla zainteresowanych, daje do niego jeszcze linka
https://www.u-he.com/cms/tyrelln6
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

jajeczko
Posty: 10
Rejestracja: piątek 09 maja 2008, 00:00

Re: VST z brzmieniami z "wyższej półki"

Post autor: jajeczko » sobota 06 sie 2016, 13:35

...Najlepiej, żeby nie było ich tak dużo jak w pakiecie NI lub EastWest, ale w miarę konkretne. Polecicie coś ? Budżet około 2500. Wcześniej używałem Halion sonic i Sample Tank....

Tak, jak ktoś wcześniej powiedział - zależy, do czego to, ale domyślam się, że akustyki.
Jeżeli nie Sampletank, to (z dyskiem SSD) już lepsze może być coś chyba z :
- UVI (pianina, fortepiany, organy, syntezatory itp.)
- NI Kontakt: organy B4, fortepian Alicia Keys / Giant, z perkusji to nie wiem
- Spectrasonics
- Arturia collection 5 (rozbudowali trochę kolekcję)

Tak sobie myślę. Na youtube gąszczu medialnego chłamu (moja ocena) da się czasem wyłowić ludzi, którzy mają pojęcie o tym, jak się gra na instrumentach i nagrywają filmiki na keyboardach klasy domowej (bez pomocy komercyjnych aranży )... Nie jednego można przekonać.
Uczmy się grać.

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: VST z brzmieniami z "wyższej półki"

Post autor: Akton » poniedziałek 08 sie 2016, 08:40

...Najlepiej, żeby nie było ich tak dużo jak w pakiecie NI lub EastWest, ale w miarę konkretne. Polecicie coś ? Budżet około 2500. Wcześniej używałem Halion sonic i Sample Tank....

IK Multimedia - Philharmonik Miroslav. Klasyka, niedrogie, niewymagające w pojęciu RAM.
[addsig]
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: VST z brzmieniami z "wyższej półki"

Post autor: Soundscape » wtorek 09 sie 2016, 11:21

Temat jak widzę starszy już, ale trzeba coś do niego dodać, bo jest mnóstwo fanych rzeczy, które nie zostały wymienione.


East West jest ok (ale trzeba go zmusić, żeby zabrzmiał) i dostępny w abonamencie, więc jak najbardziej warto nawet na miesiąc wykupić i pogrzebać w nim, choćby żeby sprawdzić.


Jeśli chodzi o brzmienia klasyczne warto wspomnieć o LA Scoring Strings (Audio Bro), biblioteki ProjectSam (aczkolwiek to nie ten budżet), oraz 8dio. Całkiem dane gitary można znaleźć u firmy Vir2, jednak tego typu instrumenty jescze nie zabrzmią jak prawdziwe.


Jeśli chodzi o VSTi typu syntezator, to w zasadzie prawie wszystko stoi na wysokim lub bardzo wysokim poziomie i nie ma co pisać o zaletach/wadach hard- i software. XILS-Lab, U-He, Tone2, Spectrasonics (Omnisphere 2), Rob Papen, D16, iZotope (Iris 2), ... itd. Czego by się nie dotknąć umiejętnie - zagra bardzo dobrze.


KFT
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 22 kwie 2014, 00:00

Re: VST z brzmieniami z "wyższej półki"

Post autor: KFT » wtorek 16 sie 2016, 06:39

...Najlepiej, żeby nie było ich tak dużo jak w pakiecie NI lub EastWest, ale w miarę konkretne. Polecicie coś ? Budżet około 2500. Wcześniej używałem Halion sonic i Sample Tank....

Możesz też rozważyć zakup czegoś co jest połączeniem obu światów jak Korg Triton Taktile

ODPOWIEDZ