VST z brzmieniami z "wyższej półki"

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: VST z brzmieniami z "wyższej półki"

Post autor: PWA » środa 14 paź 2015, 22:56

...Czy autor tematu mógłby przynajmniej sprecyzować o jakie brzmienia chodzi? Orkiestra? Rzeczy typu perkusja, bas, pianino? Inne żywe instrumenty? Syntezatory?

Myślę, że autor tego wątku lekko się przestraszył, jak go co poniektóre osoby "sponiewierały", że nie wynajmuje orkiestry symfonicznej do nagrania, tylko zamierza używać "nędznych" instrumentów wirtualnych opartych na samplach a utworu i tak mu nikt nie puści w Radiu Łódź... więc pewnie się już nie odezwie

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: VST z brzmieniami z "wyższej półki"

Post autor: fallworm » środa 14 paź 2015, 23:53

Dla sprostowania - nie uważam, że wtyczki dają nędzne brzmienie, ale jest ono nieporównywalnie słabe przy hardwarze. Po prostu. Ten kto ma porównanie i pracował przy takich brzmieniach powinien to czuć i słyszeć. Porównania na yt nie do końca są poprawne przy tego typu sytuacjach.

Nikogo nie starałem się sponiewierać - jeżeli ktoś myśli o poprawieniu poziomu brzmienia używając już róznych dobrze brzmiących wtyczek powinien pomyśleć o sprzęcie do tego przeznaczonym. Przecież nie trzeba kupować - każdy może wypożyczyć i się przekonać.

Radio Łódź to jeden z wielu przypadków.

NIe chce odpowiadać na każdą dogryzkę i daleko posunięte wnioski ale jeżeli prawdą by się okazało co poniektórzy piszą to już niedługo upadnie przemysł instrumentalny i tym sposobem sprzęt który można dotknąć, który kosztuje setki tysięcy zastąpimy wtyczką którą każdy może sciągnąć i scrackować z internetu To i tak bez znaczenia bo za parę lat będzie tylko różowy szum w modzie. szsz bum szsz bum.

Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: VST z brzmieniami z "wyższej półki"

Post autor: PieTras! » czwartek 15 paź 2015, 10:16

...Dla sprostowania - nie uważam, że wtyczki dają nędzne brzmienie, ale jest ono nieporównywalnie słabe przy hardwarze. Po prostu. Ten kto ma porównanie i pracował przy takich brzmieniach powinien to czuć i słyszeć. Porównania na yt nie do końca są poprawne przy tego typu sytuacjach. .... 


Ja mam porównanie i tak nie uważam :) I znam wielu, którzy też tak nie uważają. I to nie mówię o home producentach, tylko o zawodowcach.


Bardzo niezgrabnie jest formuować opinie typu "powinien to czuć i słyszeć". Bo jeśli ktoś słyszy inaczej, to nie zawsze znaczy, że gorzej.

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

tom2
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 15 paź 2015, 00:00

Re: VST z brzmieniami z "wyższej półki"

Post autor: tom2 » czwartek 15 paź 2015, 13:09

Witam,

gdzie można kupić programy EastWest na terenie Polski? bo z tego co widzę brak ofert. Znacie jakiś sklep?

Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: VST z brzmieniami z "wyższej półki"

Post autor: Paweł » czwartek 15 paź 2015, 13:30

...jeżeli prawdą by się okazało co poniektórzy piszą to już niedługo upadnie przemysł instrumentalny i tym sposobem sprzęt który można dotknąć, który kosztuje setki tysięcy zastąpimy wtyczką którą każdy może sciągnąć i scrackować z internetu ....

Dopiero teraz zauważyłeś? To normalna kolej rzeczy. Idąc wstecz, co się stało z platformami typu Powercore/UAD, TDM'owym Pro Toolsem, kartami Yamaha z DSP, wszechmocnym ADAT'em, wielośladami taśmowymi, ba, nawet telefonią analogową (że tak z innej beczki dodam)?

Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: VST z brzmieniami z "wyższej półki"

Post autor: PieTras! » czwartek 15 paź 2015, 14:53

...
gdzie można kupić programy EastWest na terenie Polski? bo z tego co widzę brak ofert. Znacie jakiś sklep?...


Jakiś czas temu szukałem i też nie spotkałem na terenie polski. Natomiast można kupić w Thomannie za pobraniem w złotówkach (ale jeśli masz firmę, to musisz rozliczyć VAT w Polsce).

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: VST z brzmieniami z "wyższej półki"

Post autor: laser777 » piątek 16 paź 2015, 22:58

Przypomniałem sobie jeszcze o jednej wtyczce którą kiedyś bardzo chciałem mieć
DMS Dimenision a inny produkt tej firmy to Dancida używa ktoś? Bo kiedyś robiły na mnie wrażenie.Ale znam tylko z Youtube
Myślę że kolegę założyciela tematu może to zainteresować

Janusz_M
Posty: 340
Rejestracja: czwartek 08 sty 2009, 00:00

Re: VST z brzmieniami z "wyższej półki"

Post autor: Janusz_M » niedziela 18 paź 2015, 21:04

"Wyglada jakby uzytkownicy forum EiS nie czytali watkow na forum EiS ani nawet magazynu EiS "

W magazynie, jak i na forum bardzo nieczęsto omawia się hardware - co jest dziwne - na zagranicznych forach hardware tętni życiem, a wydaje mi się, wtyczki są poważane jako zło konieczne.


W wywiadach niemal zawsze jest kilka słów ostosowanej technologii czy podejściu do niej. W "sekretach realizatorów" bywają zdjęcia całych sesji, opisy wykorzystywanych technik, a nawet padają nazwy konkretnych banków brzmień. Nie wiem co więcej chciałbyś znaleźć?


Pozdrawiam


sunset73
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 13 sie 2015, 00:00

Re: VST z brzmieniami z "wyższej półki"

Post autor: sunset73 » poniedziałek 19 paź 2015, 21:13

...Dla sprostowania - nie uważam, że wtyczki dają nędzne brzmienie, ale jest ono nieporównywalnie słabe przy hardwarze. Po prostu. Ten kto ma porównanie i pracował przy takich brzmieniach powinien to czuć i słyszeć. Porównania na yt nie do końca są poprawne przy tego typu sytuacjach.

Nikogo nie starałem się sponiewierać - jeżeli ktoś myśli o poprawieniu poziomu brzmienia używając już róznych dobrze brzmiących wtyczek powinien pomyśleć o sprzęcie do tego przeznaczonym. Przecież nie trzeba kupować - każdy może wypożyczyć i się przekonać.

Radio Łódź to jeden z wielu przypadków.

NIe chce odpowiadać na każdą dogryzkę i daleko posunięte wnioski ale jeżeli prawdą by się okazało co poniektórzy piszą to już niedługo upadnie przemysł instrumentalny i tym sposobem sprzęt który można dotknąć, który kosztuje setki tysięcy zastąpimy wtyczką którą każdy może sciągnąć i scrackować z internetu To i tak bez znaczenia bo za parę lat będzie tylko różowy szum w modzie. szsz bum szsz bum....

Awatar użytkownika
chantizstudio
Posty: 419
Rejestracja: sobota 26 maja 2007, 00:00

Re: VST z brzmieniami z "wyższej półki"

Post autor: chantizstudio » piątek 30 paź 2015, 12:08

A wracając do odgrzewanego kotleta...
Jeśli chodzi o''brzmienie starych klocków''- które ponoć są nie do podrobienia w vst
(mit), to choćby rewelacyjny Tyrell N6 się tu świetnie sprawdza i brzmi bardzo
przekonująco.
''po to są gały w syntezatorach , zeby kręcić aż uzyska się to czego się szuka'' AdamZ

ODPOWIEDZ