Sprzęt mobilny do pracy w DAW

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Telomer
Posty: 1
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 00:00

Sprzęt mobilny do pracy w DAW

Post autor: Telomer » piątek 11 gru 2015, 21:53

Cześć wszystkim!. Mam zamiar kupić laptopa do pracy w DAW oraz do codziennego użytku. Dysponuję kwotą 2500-2700 i chciałbym się was poradzić jaki sprzęt wybrać? Zależy mi na tym aby laptop był solidnie wykonany, w miarę dobrze trzymał na baterii i żeby pracowało się na nim komfortowo;-). Dodam, że DAW którego używam to Ableton live 9. W oko wpadły mi macbooki lecz jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o tę markę i nie wiem na jakie parametry zwrócić uwagę . Jakieś rady?


Awatar użytkownika
Gustav
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 22 gru 2015, 00:00

Re: Sprzęt mobilny do pracy w DAW

Post autor: Gustav » wtorek 22 gru 2015, 10:12

...Cześć wszystkim!. Mam zamiar kupić laptopa do pracy w DAW oraz do codziennego użytku. Dysponuję kwotą 2500-2700 i chciałbym się was poradzić jaki sprzęt wybrać? Zależy mi na tym aby laptop był solidnie wykonany, w miarę dobrze trzymał na baterii i żeby pracowało się na nim komfortowo;-). Dodam, że DAW którego używam to Ableton live 9. W oko wpadły mi macbooki lecz jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o tę markę i nie wiem na jakie parametry zwrócić uwagę . Jakieś rady?...

W tej cenie kupisz spokojnie MBP 13" 2011/2012 z i5 lub i7.
Wiadomo - jak używany to czas pracy na baterii zależy od stanu, ale te MBP mają po kilka godzin na baterii a w tej cenie dostaniesz szanowany i w dobrym stanie. Czyli cena, bateria, solidnie wykonany do odhaczenia.

Z wydajnością nie ma problemów, ale sprawa komfortu jest dyskusyjna ze względu na 13" i 1280x800.
Z doskoku jak trzeba coś na szybko, mobilnie, czy w warunkach polowych nagrać to nie ma kłopotu, da się ten rozmiar ekranu i rozdzielczość przeboleć, później w domu podpinasz pod zew. monitor i pracujesz jak w studio.
Natomiast jeżeli pracować tylko i wyłącznie mobilnie i tylko na 1280x800 to jak dla mnie katusze straszne. Za mało się mieści na ekranie.
Tutaj bym się skłaniał w stronę MBP 15" i najlepiej z matrycą o podwyższonej rozdzielczości. Ale w tym budżecie widzę oferują MBP 15" 2010 co się raczej nie opłaca. Musiałbyś zapolować na MBP 15" 2011.

Nie wiem jak na OSX działa Ableton bo nie korzystałem. Nie wiem też czy jeżeli masz wersję PC to nie będziesz musiał kupić nowej na OSX, wtyczki możliwe że też, także zmianę systemu rozpatrz pod kątem oprogramowania które już posiadasz, żeby nie wyszło że musisz drugie tyle wyłożyć na soft.

Pozdrawiam,
Gustav.
Muzyka i elektronika, to mnie interesuje.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Sprzęt mobilny do pracy w DAW

Post autor: Zbynia » czwartek 31 gru 2015, 03:31

https://en.wikipedia.org/wiki/Skylake_%28microarchitecture%29

będzie zauważalnie wydajniej niż stary i używany mak który jak padnie to będzie nieopłacalny w naprawie

polecam zapoznać się z TDP bo nowe procki zapewniają znacznie dłuższy czas pracy na podobnej baterii
dzięku niższemu TDP chłodzenie tez jest zauważalnie cichsze

ODPOWIEDZ