Która kompilacja Mac OS X ?

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Która kompilacja Mac OS X ?

Post autor: DZ1 » wtorek 15 gru 2015, 20:15

Witam, przesiadam sie na maca i zastanawiam sie do jakiej wersji Max OS X zaktualizować system.


Komputer to Macbook Pro, początek 2011 z Mac OS 10,7


Używam Tascama US-16x08 - sterowniki dostepne są na Mac OS 10,8 i 10,9


Uzywam też wiekowego Digidesign Mbox 2  - wyczytalem gdzieś, żeby nie wspolpracuje on z El Captain (10,11) natomiast świetnie sobie radzi z 10,10 ...


To moj pierwszy mac wiec z gory przepraszam za byc moze glupie pytania. A pytanie jest takie: jaki bylby najlepszy sytem w moim przypadku? Czy 10.10 bedzie dobry rowniez to obslugi tascama (do ktorego sterowniki są na 10.8 i 10.9)? Jakie są roznice miedzy wersjami Mac OS dla muzyki? (Pro Tools, FL Studio-jest wersja na maca) i do jakiej wersji najlepiej zaktualizować system?


ratio
Posty: 282
Rejestracja: niedziela 05 mar 2006, 00:00

Re: Która kompilacja Mac OS X ?

Post autor: ratio » środa 16 gru 2015, 09:49

...
Witam, przesiadam sie na maca i zastanawiam sie do jakiej wersji Max OS X zaktualizować system.

Komputer to Macbook Pro, początek 2011 z Mac OS 10,7

Używam Tascama US-16x08 - sterowniki dostepne są na Mac OS 10,8 i 10,9

Uzywam też wiekowego Digidesign Mbox 2  - wyczytalem gdzieś, żeby nie wspolpracuje on z El Captain (10,11) natomiast świetnie sobie radzi z 10,10 ...

To moj pierwszy mac wiec z gory przepraszam za byc moze glupie pytania. A pytanie jest takie: jaki bylby najlepszy sytem w moim przypadku? Czy 10.10 bedzie dobry rowniez to obslugi tascama (do ktorego sterowniki są na 10.8 i 10.9)? Jakie są roznice miedzy wersjami Mac OS dla muzyki? (Pro Tools, FL Studio-jest wersja na maca) i do jakiej wersji najlepiej zaktualizować system?...
 




Za aktualizuj do Yosumite. Na El Capitan nie da się zainstalować sterowików od starszych interfejsów. Ja np nie moge zainstalować M Audio Project Mix.

Logic pro X | Focusrite Pro 26 | M Audio Project Mix IO

Awatar użytkownika
Gustav
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 22 gru 2015, 00:00

Re: Która kompilacja Mac OS X ?

Post autor: Gustav » wtorek 22 gru 2015, 09:36

...
Witam, przesiadam sie na maca i zastanawiam sie do jakiej wersji Max OS X zaktualizować system.

Komputer to Macbook Pro, początek 2011 z Mac OS 10,7

Używam Tascama US-16x08 - sterowniki dostepne są na Mac OS 10,8 i 10,9

Uzywam też wiekowego Digidesign Mbox 2  - wyczytalem gdzieś, żeby nie wspolpracuje on z El Captain (10,11) natomiast świetnie sobie radzi z 10,10 ...

To moj pierwszy mac wiec z gory przepraszam za byc moze glupie pytania. A pytanie jest takie: jaki bylby najlepszy sytem w moim przypadku? Czy 10.10 bedzie dobry rowniez to obslugi tascama (do ktorego sterowniki są na 10.8 i 10.9)? Jakie są roznice miedzy wersjami Mac OS dla muzyki? (Pro Tools, FL Studio-jest wersja na maca) i do jakiej wersji najlepiej zaktualizować system?...
 




Dobór systemu to po pierwsze kompatybilność sterowników karty a po drugie wydajność samego komputera. Sam korzystam z 10.9 i jeżeli masz sterowniki właśnie pod tę wersję to będzie to najlepsze rozwiązanie.


Nie ma co się silić na najnowszy OSX tylko po to żeby był najnowszy. Z punktu widzenia DAWa 10.10 i 10.11 wiele więcej do zaoferowania nie ma niż 10.9. 
Sprawdź też czy na 10.9 zainstalujesz najnowszego DAWa, z Logiciem nie ma problemu, FL i ProTools nie mam więc nie wiem.


Z kwestii technicznych to systemu nie "zaktualizujesz" jak to piszesz.
Orginalnie masz z tym komputerem Snow Leoparda (czyli 10.6), jak go zainstalujesz i wejdziesz w Mac App Store to będziesz miał możliwość aktualizacji do  najnowszego El Capitan i tyle. Na jednym z MacBooków ostatnio właśnie instalowałem świeży system na nowym dysku i nie znalazłem nigdzie oficjalnego linku do pobrania wcześniejszej wersji systemu z serwerów Apple. Na szczęście mam instalkę i pendrive zrobiony gdy ten system (10.9) jeszcze był nowy więc nie było problemu, ale bez tego musiałbym grzebać po torrentach.


TLDR; 10.9 to mówiąc pecetowo trochę jak Win7, działa sprawnie i robi robotę, jak nie masz potrzeby to na starszym sprzęcie nie pakuj się w 10.11, zwłaszcza jak któraś karta nie ma pod niego sterowników.


Pozdrawiam,
Gustav. 

Muzyka i elektronika, to mnie interesuje.

ODPOWIEDZ