Instalacja VST na zewnętrznym dysku USB

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Pytajny
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 26 paź 2015, 00:00

Re: Instalacja VST na zewnętrznym dysku USB

Post autor: Pytajny » czwartek 17 mar 2016, 21:11

...
3. SSD na system najlepiej 250GB i zwykły talerzowy do kieszeni 1TB - jeśli jest SATA dla napędu optycznego to można się pokusić o coś z 7200obr/min
Gdybym myślał o 1TB SSD to nie zajmowałbym sobie głowy dodatkowym dyskiem bo i po co
...
 


Dzięki za odpowiedź!



No właśnie byłem święcie przekonany że 1TB SSD (świadomie przepłacony) da mi spokój na długo. Jednak kupiłem trochę nowych bibliotek i zostało mi 50gb wolnego miejsca :) (ot choćby Komplete, Spectrasonics, a teraz Composer Cloud...). Dlatego zastanawiam się nad wymianą CD>HDD lub... kupnem stacjonarki :)


Myślę o tym, żeby dokupić już na wieku wieków ament drugi talerzowy dysk 2-3TB.


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Instalacja VST na zewnętrznym dysku USB

Post autor: Zbynia » piątek 18 mar 2016, 10:08

O panie widzę grubo kombinujesz

Generalnie im mniej kręcących się dysków tym lepiej (cisza i brak wibracji)
No ale komplete to szalone pod względem zapotrzebowania na miejsce, composer cloud pewnie jeszcze gorzej bo eastwest ma tego towaru na tony
spectrasonic to pikuś przy nich

masz esata w lapku?może kieszeń na dwa dyski z esata?

Awatar użytkownika
Pytajny
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 26 paź 2015, 00:00

Re: Instalacja VST na zewnętrznym dysku USB

Post autor: Pytajny » piątek 18 mar 2016, 12:03

Staram się ograniczać biblioteki. Z Composer Cloud używam tylko kilku produktów i narazie nie planuję więcej :) Od jakiegoś czasu tworzę sporo muzyki orkiestrowej i okazało się, że biblioteki pożerają więcej miejsca niż założyłem przy kupnie komputera. Dlatego zakładam albo zwiekszenie miejsca, tak żeby wystarczyło na długo, albo zakup stacjonarki. Albo jedno i drugie i zatrudnię asystenta xD


O kieszeni też pomyślę :) Dzięki Zbynia! Powiedz mi jeszcze, czy istnieje obecnie coś takiego jak "optymalna pojemność talerzowego HDD"? Albo pojemność "od której" coś się może złego dziać?


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Instalacja VST na zewnętrznym dysku USB

Post autor: Zbynia » piątek 18 mar 2016, 18:36

Tak - 2 i 3 TB
4TB wciąż za drogie a 1TB średnio opłacalne
większe niż 4TB to już cena z kosmosu

ostatnio brałem toshibę DT01ABA300 (znany też pod jakimś dziwacznym oznaczeniem hitachi - tośka przejeła ich dział)
to dysk 5750 obrotów czy jakoś tak
400 kosztował
odczyt od 160MB/s spada do 70 - czas dostępu 19ms (ale u mnie siedzi w nas więc wydajności nie potrzebowałem)
w podobnej cenie jest wersja 7200 obr/min



Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Instalacja VST na zewnętrznym dysku USB

Post autor: Zbynia » piątek 18 mar 2016, 18:38

ups obrazek się nie dodał - cóż


riece86
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 03 maja 2016, 00:00

Re: Instalacja VST na zewnętrznym dysku USB

Post autor: riece86 » wtorek 03 maja 2016, 19:08

Podpinam się pod temat z nieco szerszym pytaniem:


 


Witam wszystkich na forum!
Zwracam się do ludzi, którzy mają praktyczne doświadczenie, wnioski i sprawdzone
rozwiązania poniższej sprawy. Przedstawiam problem. Jak najlepiej rozmieścić
softwear i dane (ścieżki, prjekty, sesje) muzyczny w komputerze aby wydajność była największa. Mianowice: gdzie
instalować DAW, gdzie instalować samplery oraz gdzie umieścić foldery z dźwiękami
do tychże samplerów (samplami) oraz gdzie najlepiej trzymać wtyczki VST i VSTi. Troszkę poczytałem, trosszkę to wszystko pomieszane.
Myślę, że gdy ktoś podzieli się
sprawdzoną przez siebie samego radą tutaj to przyda się jeszcze nie raz wszystkim startującym z przygodą,
a niekoniecznie posiadającym od reki nowy i bardzo wydajny komputer. To z czego korzystam ja:
DAW-Studio One. Do tego Kontakt 5, do kontakta kilka instrumentów wirtualnych. Do gitary - AmpliTube,
do perkusji Addictive Drum. Czasem zdarzają się jakieś przygodne darmowe vst i VSTi.
W najbliższym roku nie ma szansy na super komp, bo cała kasa poszła na soft.
Czym dysponuję na teraz: Dwa monitory (nie ważne info), klawiatura sterująca m-audio 88, presonus audiobox USB,
HDD w kompie- dwie partycje C-systemowa z windows7 80GB, D- 150 GB na dane oraz zewnętrzny dysk Twardy USB 1TB (w kompie nie ma usb 3.0)
pozdrawiam wszystkich zapaleńców!


 


 



zielony

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Instalacja VST na zewnętrznym dysku USB

Post autor: Zbynia » sobota 07 maja 2016, 09:45

Jest sporo kombinacji


najlepiej zacząć od skończenia zabawy w partycje w takim wypadku


operacje między c:\ a d:\ pochłaniają sporo transferu i obciążają dysk


 


dysk SSD na system, DAW, VST i VSTi bez koszmarnie dużych banków


dysk HDD na banki


dysk HDD na sesje nagraniowe


ODPOWIEDZ