Mackie Onyx Blackbird - problem z poprawnym działaniem

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Karol123
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 28 lut 2016, 00:00

Mackie Onyx Blackbird - problem z poprawnym działaniem

Post autor: Karol123 » niedziela 28 lut 2016, 23:07

Witam forumowiczów. Mam problem z powyższym interfejsem firewire. Mianowicie kiedy w Presonus Studio One 2 próbuje zmienić urządzenie obsługujące Asio na mackie pojawia się błąd 'The Audio Device Mackie Onyx Blackbird could not be initialized. Please check your hardware configuration and try again' Próbowałem coś z tym zrobić i dotarłem do informacji że może to być wina kontrolera firewire który kupiłem niedługo przed przyjściem interfejsu. Nie jest on jakiś specjalny bo za 30zł z komputronika. Dodam że sprzęt (Mackie) przyszedł kilka dni temu i do tej pory nie udało mi się go poprawnie uruchomić w żadnym DAW'ie, a sterownik, mianowicie program Blackbird Control, wariuje bez przerwy - raz wykrywa sprzęt raz nie, rozłącza, zacina się itd. Postawiłem już system od nowa więc nie jest to wina windowsa. Chip w moim kontrolerze to VIA VT6308 i ku mojemu zdziwieniu nie znalazłem w internecie żeby ktoś miał z nim jakiś problem. Zanim kupie kontroler FW za stówę z chipsetem TI chce się upewnić że tu leży problem.
Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.

Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Mackie Onyx Blackbird - problem z poprawnym działaniem

Post autor: Paweł » środa 02 mar 2016, 14:46

Który WIN?

Niestety te Mackie miały problemy ze sterownikami. Nie wiem jak teraz. Masz najnowszą wersję dla Twojego systemu?

Karol123
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 28 lut 2016, 00:00

Re: Mackie Onyx Blackbird - problem z poprawnym działaniem

Post autor: Karol123 » środa 02 mar 2016, 16:59

Tak mam najnowszą. W między czasie zamówiłem lepszy kontroler firewire i to jest jakaś komedia. Teraz komputer w ogóle nie wykrywa interface'u. Swoją drogą, program od sterownika przestaje działać nawet kiedy sprzęt nie jest podłączony . Macie jakieś pomysły, czy odsyłać?

Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Mackie Onyx Blackbird - problem z poprawnym działaniem

Post autor: Paweł » czwartek 03 mar 2016, 14:44

.... Macie jakieś pomysły, czy odsyłać?...

Jeśli masz taką możliwość, to skorzystaj. Większość Mackie, z którymi miałem styczność, pracowała po jakichś kombinacjach bardziej na słowo honoru, niż jak powinny. To już nie są czasy, gdy byliśmy skazani na jakieś czary żeby wszystko do kupy grało.

Karol123
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 28 lut 2016, 00:00

Re: Mackie Onyx Blackbird - problem z poprawnym działaniem

Post autor: Karol123 » czwartek 03 mar 2016, 20:18

Dobra a więc odsyłam. Mam nadzieje że z m-audio m track eight nie będzie żadnych problemów.

ODPOWIEDZ