Mały dysk SSD - warto?

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Mały dysk SSD - warto?

Post autor: Zbynia » środa 23 mar 2016, 00:31

ech te napędy - teraz straszne dziadostwo produkują

zainstaluj koniecznie sterowniki od chipsetu
jak net jest nie potrzebny to sieciówkę wyłącz w biosie albo w menadżerze urządzeń
to samo zrób z integrą jeśli nie korzystasz z niej

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Mały dysk SSD - warto?

Post autor: laser777 » środa 23 mar 2016, 03:01

...ech te napędy - teraz straszne dziadostwo produkują

zainstaluj koniecznie sterowniki od chipsetu
jak net jest nie potrzebny to sieciówkę wyłącz w biosie albo w menadżerze urządzeń
to samo zrób z integrą jeśli nie korzystasz z niej...

Zainstalowałem sterownik od grafiki i zaczyna mi trochę mulić. Komputer trochę bardziej hałasuje a zużycie procesora wzrosło z 0 do 3%.Konieczne są te sterowniki od chipsetu?mogą usprawnić pracę czy będą zamulać?
Ale komputer rakieta.Teraz go katowałem procek udało mi się obciążyć do plus-minus 50% ośmioma Reverbami i chyba ośmioma najbardziej wymagającymi syntezatorami.Zużycie RAMu nie wiele po wyżej 2GB.
A kontroler i serato testowałem przez godzinę i nie było problemów.Dzięki Zbynia że poleciłeś mi ten procek jest naprawdę dobry i takich warunków do pracy jeszcze nie miałem.
Co do napędu jak zamawiałem na Allegro ten nowy to na zdjęciu był Samsung a przysłali identyczny tylko bez napisu Samsung

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Mały dysk SSD - warto?

Post autor: Zbynia » środa 23 mar 2016, 18:28

Oczywiście że są potrzebne - począwszy od poprawnej obsługi trybów ACPI przez sterownik kontrolera dysków który działa lepiej niż ten staroć zawarty w systemie
wszystko inne można olać ale akurat sterowniki do chipsetu to bym zainstalował
Tam są tez sterowniki do USB i nie tylko

Awatar użytkownika
Olgierd
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2016, 00:00

Re: Mały dysk SSD - warto?

Post autor: Olgierd » poniedziałek 04 kwie 2016, 09:04

Ja na dysku SSD trzymam system i programy. Różnica w szybkosci jest zauważalna. Ja mam dysk SanDisk 32GB SSD http://kup-najtaniej.pl/prod-dyski-twarde/readycache-ssd-2-5-32-gb.html. Dysk jak dysk ... działa szybko, nie zacina i jeszcze mnie nie zawiódł. Teraz kupiłbym drugi też SanDisk, alewiększy nić 32 GB. Dobrze jest mieć jakiś większy zapas.


[addsig]
Jestem freelancerem, który zajmuje się nagłośnieniem impres i innych eventów.

Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Mały dysk SSD - warto?

Post autor: gores » wtorek 05 kwie 2016, 12:50

Nie rozumiem o czym piszecie co w niczym mi nie przeszkadza wziąc udział w dyskusji :) Będziesz grał bezpośrednio z CD playera w tym kompie? Nie jest to trochę ryzykowne? Ja mam słabe doświadczenia z puszczaniem muzy z CD, czasem od drgań odtwarzacz gubił ścieżkę, czasem długo stosunkowo ładuje płytę, pliki chyba są stabilniejsze ale ja to ja, zaraz idę układać kostkę brukową.... :P


laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Mały dysk SSD - warto?

Post autor: laser777 » środa 06 kwie 2016, 15:05

...Nie rozumiem o czym piszecie co w niczym mi nie przeszkadza wziąc udział w dyskusji :) Będziesz grał bezpośrednio z CD playera w tym kompie? Nie jest to trochę ryzykowne? Ja mam słabe doświadczenia z puszczaniem muzy z CD, czasem od drgań odtwarzacz gubił ścieżkę, czasem długo stosunkowo ładuje płytę, pliki chyba są stabilniejsze ale ja to ja, zaraz idę układać kostkę brukową.... :P...


Tak to pomysł dość kontrowersyjny i przypuszczam że nikt inny tak nie robi. Testowałem już i wygląda to tak że ładuje plik z płyty na serato i utwór o wiele dłużej się ładuje niż ten który wrzucam z dysku bo nawet koło minuty trzeba czekać zanim w całości się załaduje.Ale jak już jest załadowany to gra bardzo ładnie pewnie plik z płyty jest ładowany do RAM(przetestuje wyjmując płytę po załadowaniu do serato). Na bank będą z tymi płytami jakieś problemy bo płyty się zużywają,napędy też pewnie co roku będą wymagać co najmniej czyszczenia jak nie będzie trzeba ich wymieniać.Zawsze mogę sobie podłączyć rezerwowy zewnętrzny odtwarzacz pod mikser.Pewnie że lepiej gdy bym mógł odtwarzać z dysku z resztą płyty to badziew. Ale jak ZAISK i te dwie organizjacje(nie pamiętam nazw)chcą 2000zł rocznie za licencje za używanie kopii do odtwarzania publicznego to nie mam za bardzo wyboru.Gdy bym miał wszystkie terminy zajęte na cały rok to pomyślał bym o takiej licencji ale jak na razie to straszna lipa.Chciałem sobie wziąć oświetlenie na raty ale za słabo interes się kręci żeby w oświetlenie inwestować a co dopiero w licencje.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Mały dysk SSD - warto?

Post autor: Zbynia » niedziela 10 kwie 2016, 22:15

Przy obecnych dyskach szkoda bawić się w CD
dowiedz się jak wygląda sprawa zgrywania i wykorzystywania publicznie plików

serato obsługuje flac (bezstratne cd około 400 mega)

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Mały dysk SSD - warto?

Post autor: laser777 » poniedziałek 11 kwie 2016, 01:02

Jak na razie puki płyty nie są wyjechane i napęd jest nowy to w samym odtwarzaniu nie ma różnicy.Ale czas ładowania utworu na Deck jest znacznie dłuższy w przypadku płyt.Jak wyjme płytę podczas odtwarzania to zwykle wywala załadowane utwory ale czasem wywala tylko jeden to możliwe że tak jak podejrzewałem ładuje je do RAM dlatego odtwarzają się tak gładko.
Dobrze by było odpalać z dysku ale z tego co w tej chwili wiem należy wykupić licenje i wtedy można kopiować z orginalnych płyt lub kupić sobie mp3 w necie.Nie do końca wiadomo co robić żeby było legalnie. Jak czytam na forach to każdy pisze coś innego a ponoć nawet jak się zadzwoni do ZAISKu to nie wiedzą.
Kupiłem teraz kilka płyt Jankesa z Eski bo są tanie.
Będę głównie grał na weselach i 18stkach.
Jutro wrzuce link o tej licencji to może ktoś się wypowie bo ja tak to zrozumiałem

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Mały dysk SSD - warto?

Post autor: laser777 » poniedziałek 11 kwie 2016, 16:17

http://dj.zpav.pl/main/dj_licences

http://dj.zpav.pl/main/legal

Z tego co dziś wyczytałem ZPAV twierdzi że można wykorzystywać mp3 do publicznego odtwarzania jeśli sklep w którym się kupuje pliki sprzedaje je z licencją na publiczne odtwarzanie.Ale z tego co wiem tylko Beatport sprzedaje utwory z taką licencją.Można też nabywać utwory z DJ Promotion ale nie jestem pewien czy dostanę tam stare utwory i disco polo?

Jakiś czas temu napisałem do ZPAV i babka napisała że po zawarciu umów z ZAISK,ZPAV i STOART oraz wypłaceniu należności artystą których utwory się wykorzysta można grać z legalnych nośników,puszczać muzykę z radia czy TV

ODPOWIEDZ