SSD 250 GB do laptopa - jaki?

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: SSD 250 GB do laptopa - jaki?

Post autor: DZ1 » sobota 19 mar 2016, 23:36

Macbook Pro A1286, początek 2011, procek 4-rdzeniowy 2GHz (2,9 w turbo) 8gb ram (w tej chwili 8 ale normalnie wychodziły z 4GB ramu), matryca 15cali

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: SSD 250 GB do laptopa - jaki?

Post autor: DZ1 » sobota 19 mar 2016, 23:41

Zbynia, wiem, że moge zamowić i sprawdzić i jesli coś nie bedzie śmigać to moge odesłać ale mnie poprostu zależy na czasie.


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: SSD 250 GB do laptopa - jaki?

Post autor: PWA » niedziela 20 mar 2016, 00:06

DZ1.. chyba nieco "onanizmu" wprowadzasz w temat... różnica cenowa między obydwoma dyskami jest minimalna...parametry też...masz pewność, że MX będzie działał z Apple... więc gdzie k..wa masz dylemat??? wszystkie te dyski to amatorskie rozwiązania, więc nie ma różnicy, który tak naprawdę kupisz, bo i tak nie stać Cię na SLC...

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: SSD 250 GB do laptopa - jaki?

Post autor: DZ1 » niedziela 20 mar 2016, 00:16

...DZ1.. chyba nieco "onanizmu" wprowadzasz w temat... różnica cenowa między obydwoma dyskami jest minimalna...parametry też...masz pewność, że MX będzie działał z Apple... więc gdzie k..wa masz dylemat??? wszystkie te dyski to amatorskie rozwiązania, więc nie ma różnicy, który tak naprawdę kupisz, bo i tak nie stać Cię na SLC...... 


@PWA, nie chodzi o SLC bo niepotrzebuje tego (czyt. dla mnie to byłoby wyrzucenie pieniedzy w błoto), nie chodzi o róznice w cenie o te kilkadziesiąt złotych, a chodzi o kupno dobrego sprzętu. Jeśli ten goodram jest nawet o 0,000001% lepszy od mx200 to ja go chce bo jest poprostu lepszy nie ważne o ile. Ty chyba też wolisz lepsze niż gorsze obojetnie co by to nie było? Jeśli nie to, to jest wlasnie ''onanizm'' niewiadomo czym.


Awatar użytkownika
macandroll
Posty: 506
Rejestracja: sobota 10 cze 2006, 00:00

Re: SSD 250 GB do laptopa - jaki?

Post autor: macandroll » niedziela 20 mar 2016, 00:46

...
Póki co czekam na odpowiedź od Kolegi macandroll, czy faktycznie miał na myśli tą serie dysków od Goodram, którym jestem zainteresowany, a jeśli nie GoodRam Iridium Pro 240, to może np: -

Crucial MX200

http://allegro.pl/crucial-mx200-250gb-2-5-7mm-sata-i6045137989.html

-albo Samsung 850 EVO

http://allegro.pl/dysk-ssd-samsung-850-evo-250gb-sata-iii-mz-75e250b-i6042626233.html

-albo PLEXTOR M6P PX-256M6Pro

http://allegro.pl/plextor-ssd-256gb-2-5-sata-m6p-px-256m6pro-i6016911762.html

tylko czym rożni się ten Plextor od konkurencji oprócz ładnej obudowy?

-albo może jeszcze coś innego? zależy mi na naprawde dobrym dysku 250GB bardziej niż na jak najnizszej cenie.

Chce kupić dysk w ten weekend tak, żeby w poniedziałek wyszła juz do mnie przesyłka - zależy mi na czasie....
 






Proszę. Bardzo wiele stron co komu z czym działa




http://myapple.pl/forums/topic/271967-dysk-ssd-nasz-nowy-szybszy-stary-mac/




Są polecane dyski do maców i tyle. Wynika to z doświadczeń użytkowników. Nie wszystko działa dobrze. Nie wiem czemu. 


Może zapytaj tam na forum i ktoś powie czy miał doświadczenia.


A na pewno są sprawdzone konfiguracje.

Muzyk, gitarzysta

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: SSD 250 GB do laptopa - jaki?

Post autor: PWA » niedziela 20 mar 2016, 01:11

......DZ1.. chyba nieco "onanizmu" wprowadzasz w temat... różnica cenowa między obydwoma dyskami jest minimalna...parametry też...masz pewność, że MX będzie działał z Apple... więc gdzie k..wa masz dylemat??? wszystkie te dyski to amatorskie rozwiązania, więc nie ma różnicy, który tak naprawdę kupisz, bo i tak nie stać Cię na SLC...... 
@PWA, nie chodzi o SLC bo niepotrzebuje tego (czyt. dla mnie to byłoby wyrzucenie pieniedzy w błoto), nie chodzi o róznice w cenie o te kilkadziesiąt złotych, a chodzi o kupno dobrego sprzętu. Jeśli ten goodram jest nawet o 0,000001% lepszy od mx200 to ja go chce bo jest poprostu lepszy nie ważne o ile. Ty chyba też wolisz lepsze niż gorsze obojetnie co by to nie było? Jeśli nie to, to jest wlasnie ''onanizm'' niewiadomo czym....

Nie, dla mnie 0,000001% jest kompletnie bez znaczenia!!!... robisz "onan" w temacie,który jest od dawna rozpracowany... jedyny dylemat to, MLC lub TLC + współpraca z linuxem apple. Jeszcze raz powtarzam, to są rozwiązania do komputerów biurowych... i nie ma większej różnicy między dyskami MLC. Jedyny problem, który tak naprawdę masz, to kompatybilność z aple... więc daruj sobie tą dyskusję, bo jest zwyczajnie jałowa!!! Patrząc na parametry + niezawodność + opinie + kompatybilność z aple linux, Crucial MX jest jedynym sensownym wyborem.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: SSD 250 GB do laptopa - jaki?

Post autor: Zbynia » niedziela 20 mar 2016, 01:30

PWA nie obrażaj apple - tam nie ma nie było i nie będzie żadnego linuksa!!!

to jest na UNIX i to dopracowane w każdym calu a nie jakieś garażowo klecone systemiki - z linuksa liczy się tylko jeden - RED HAT (płatny)

i różnica pomiędzy MLC jest zauważalna ale coraz mniej z tego względu ze i tych dysków jest coraz mniej (dużo jest rozwiązań kilkuletnich i już dość słabych jak sandisk, adata itp)

nie wiem czy zauważyłeś ale goodram daje 5 lat gwarancji - niby szczegół ale wole mieć gwarancje niż być zmuszonym do wydania kasy na nowy dysk

Szkoda że DZ1 zależy na czasie bo pospiech nigdy nie jest wskazany i w 3/4 wypadków kończy się złym wyborem
z kolei kombinowanie i zakup czegoś czego w 100% nie jesteśmy pewni to tez często nie mała strata czasu

ps. jakbys nie wiedział to wciąż najważniejszym (od paru lat jak się zadomowiły komórki 4K)parametrem jest zapis 4 kilobajtowych porcji danych a tu goodram wypada bardzo dobrze

looknij

Też bym nie czarował i polecił pewniaka MX200 ale cena goodrama spadła na łeb i jest w sumie na równi z MX200

256GB vs 240GB
3 lata vs 5 lat

jesteś taki pewien wyboru gdy jednak goodram jest nieco wydajniejszy?

i niestety temat nie jest rozpracowany bo praktycznie co roku wychodzi nowa seria dysków a poprzednia zwyczajnie staje się niedostępna(chciałem sobie drugi kupić do raid - bez szans chyba że używki za chora kasę)

Awatar użytkownika
ceres1x
Posty: 304
Rejestracja: sobota 08 mar 2003, 00:00

Re: SSD 250 GB do laptopa - jaki?

Post autor: ceres1x » niedziela 20 mar 2016, 14:34

...
możesz jakoś uzasadnić swój wybór? Dlaczego mx200 jest wg. Ciebie najlepszy?...
 


Jest wydajny i oplacalny. Sprawdzony kontroler i kosci pamieci.


W sumie Goodram iridium pro jest tez wart zainteresowania,i  ma nawet dluzsza gwarancje (5 lat dla iriduim pro co nie jest bez znaczenia), wiec mozna przemyslec i ta opcje, a nawet moze byc lepsza niz MX200.


Tak wiec nie ma sie co zbyt dlugo zastanawiac bo w ten sposob nigdy nic sie nie kupi, a za chwile wyjda nastepne nowosci z lepszymi parametrami.



Niektore dyski maja gwarancje nie ograniczona poprzez ilosc zapisu danych.

eksperymentalna, niekomercyjna elektronika

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: SSD 250 GB do laptopa - jaki?

Post autor: DZ1 » niedziela 20 mar 2016, 18:53

Dziekuje Wszystkim za udział w dyskusji, wybrałem mx200, a że zakładałem budżet w granicach 500zł na ten cel, postanowiłem jeszcze troche dołożyc do wersji 500GB.


Pozdrawiam.


ODPOWIEDZ