Zmiana karty dźwiekowej na RME HDSP 9632

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Toots
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 10 lip 2016, 00:00

Zmiana karty dźwiekowej na RME HDSP 9632

Post autor: Toots » niedziela 10 lip 2016, 11:35

Witam wszystkich i zwracam się z pytaniem czy jest sens wymieniać kartę która obecnie mi służy tj. Creative Elite Pro na RME HDSP 9632. Czy taka zmiana coś w ogóle wniesie? Nagrywam tylko gitarę w FL studio i przy nakładaniu wielu efektów czasem coś się krzaczy choć nie wiem czy to wina karty. Z tym, że creative jest uniwersalny i mogę sobie na niej pograć w gry, posłuchać muzy itp. a o RME w ogóle nie mam pojęcia czy ta karta nadaje się do normalnego użytkowania czy to tylko wyłącznie karta studyjna do recordingu. Czy w RME są lepsze podzespoły jak choćby przetworniki D/A A/D i cała reszta co będzie miało wpływ na lepsze brzmienie gitary? Obecnie sygnał puszczam do Laneya IRT Studio i dalej w kartę dź. Głośniki mam 2.1 edifiera choć może jak by był sens zmieniać to pokusiłbym się o jakieś monitory.

Awatar użytkownika
Jimek
Posty: 173
Rejestracja: wtorek 01 cze 2004, 00:00

Re: Zmiana karty dźwiekowej na RME HDSP 9632

Post autor: Jimek » niedziela 10 lip 2016, 12:15

Mam rme 9632 od 11 lat. Nic się nie wywala. Wykorzystuję do wszystkiego ale głownie nagrywam. Polecam
Pozdrawiam

Toots
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 10 lip 2016, 00:00

Re: Zmiana karty dźwiekowej na RME HDSP 9632

Post autor: Toots » niedziela 10 lip 2016, 12:56

...Mam rme 9632 od 11 lat. Nic się nie wywala. Wykorzystuję do wszystkiego ale głownie nagrywam. Polecam...
Świetnie, ale nie masz porównania co do jakości dźwięku czy będzie przeskok np. w odsłuchu gitary, czy to będzie porównywalne? Wiesz kartę już mam, jak to mówią do wszystkiego czyli do niczego i żeby ją wymienić muszę mieć jakieś argumenty. RME to karta na pewno z górnej półki, stąd moje domniemania o lepszych przetwornikach A/D i całym osprzęcie. Ale ogólnie mówisz w gierki idzie pograć, posłuchać muzy, pooglądać youtuba grając jednocześnie na guitar rig czy innym sofcie i nie ma z tym sproblemu? I powiedz mi tam są wyjścia do kolumn lewy prawy osobno czy jest wyjście stereo, bo pewnie opcji 2.1 nie ma. Wybacz ale w kwestii RME jestem laikiem, wiem tylko że są drogie, wiec musi być to czymś spowodowane.

Awatar użytkownika
Jimek
Posty: 173
Rejestracja: wtorek 01 cze 2004, 00:00

Re: Zmiana karty dźwiekowej na RME HDSP 9632

Post autor: Jimek » niedziela 10 lip 2016, 13:41

......Mam rme 9632 od 11 lat. Nic się nie wywala. Wykorzystuję do wszystkiego ale głownie nagrywam. Polecam...
Świetnie, ale nie masz porównania co do jakości dźwięku czy będzie przeskok np. w odsłuchu gitary, czy to będzie porównywalne? Wiesz kartę już mam, jak to mówią do wszystkiego czyli do niczego i żeby ją wymienić muszę mieć jakieś argumenty. RME to karta na pewno z górnej półki, stąd moje domniemania o lepszych przetwornikach A/D i całym osprzęcie. Ale ogólnie mówisz w gierki idzie pograć, posłuchać muzy, pooglądać youtuba grając jednocześnie na guitar rig czy innym sofcie i nie ma z tym sproblemu? I powiedz mi tam są wyjścia do kolumn lewy prawy osobno czy jest wyjście stereo, bo pewnie opcji 2.1 nie ma. Wybacz ale w kwestii RME jestem laikiem, wiem tylko że są drogie, wiec musi być to czymś spowodowane....

Argumenty "za" są takie:
*brzmienie, dynamika, pasmo, stereofonia lepsza niż niż w sound blasterze, z którego się przesiadałem (różnica w brzmieniu jest ale jak duża to jest to kwestia indywidualna)
*niższa latencja
*stabilne sterowniki

Oczywiście możesz jednocześnie odtwarzać kilka źródeł dźwięku. Wyjścia są w mono(lewy + prawy)
Pozdrawiam

Toots
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 10 lip 2016, 00:00

Re: Zmiana karty dźwiekowej na RME HDSP 9632

Post autor: Toots » niedziela 10 lip 2016, 14:48

Ok ,dzięki wielkie za pomoc.

Toots
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 10 lip 2016, 00:00

Re: Zmiana karty dźwiekowej na RME HDSP 9632

Post autor: Toots » niedziela 10 lip 2016, 15:12

A powiedz mi jeszcze który kabel miałbym dokupić bo w oryginale są chyba trzy komplety,a karta jest bez kabli, żebym mógł wpuścić sygnał z gitary i podłączyć głośniki?

Awatar użytkownika
Jimek
Posty: 173
Rejestracja: wtorek 01 cze 2004, 00:00

Re: Zmiana karty dźwiekowej na RME HDSP 9632

Post autor: Jimek » poniedziałek 11 lip 2016, 10:22

...A powiedz mi jeszcze który kabel miałbym dokupić bo w oryginale są chyba trzy komplety,a karta jest bez kabli, żebym mógł wpuścić sygnał z gitary i podłączyć głośniki?...

Ja mam karte z kablami XLR. Jak dobrze pamiętam w zestawie miałem kable RCA. Przejściówki na pewno znajdziesz. Musisz mieć preamp żeby nagrać gitarę.
Pozdrawiam

Toots
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 10 lip 2016, 00:00

Re: Zmiana karty dźwiekowej na RME HDSP 9632

Post autor: Toots » poniedziałek 11 lip 2016, 11:55

Preamp? czy Laney IRT Studio będzie ok?

Awatar użytkownika
Jimek
Posty: 173
Rejestracja: wtorek 01 cze 2004, 00:00

Re: Zmiana karty dźwiekowej na RME HDSP 9632

Post autor: Jimek » poniedziałek 11 lip 2016, 20:55

Laney IRT Studio będzie ok
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ