E-MU 0404 USB - problem z ASIO

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Respectus
Posty: 363
Rejestracja: czwartek 26 sty 2006, 00:00

E-MU 0404 USB - problem z ASIO

Post autor: Respectus » czwartek 06 paź 2016, 00:48

Nabyłem sobie taką kartę do starego laptopa jeszcze na win XP. I od razu bardzo się zawiodłem ponieważ okazało się, że karta nie potrafi jednocześnie pracować z dwoma źródłami (np. Cubase (E-MU ASIO) i Windows Media Player). Czasami bardzo zależy mi też na nagraniu kilku dźwięków np. z Youtube. Domyślam się, że nie ma żadnego sposobu obejścia tego. Nie ma wzorem swoich sobowtórów na PCI super działającego patchmixu. Czy możecie mi polecić jakąś podobną kartę w tym zakresie cenowym, która przyzwoicie działa na ASIO i potrafi bez problemu przechwycić dźwięk np z przeglądarki internetowej czy winampa... No i oczywiście żeby działała na XP :). Dziękuję za pomoc!

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: E-MU 0404 USB - problem z ASIO

Post autor: Zbynia » czwartek 06 paź 2016, 09:39

Najprościej dźwięki systemowe puszczać przez integrę której wyjście zepniesz z wejściem w emu i masz obejście problemu (a jak masz w lapku spdif to jesteś w domu)

Awatar użytkownika
Respectus
Posty: 363
Rejestracja: czwartek 26 sty 2006, 00:00

Re: E-MU 0404 USB - problem z ASIO

Post autor: Respectus » czwartek 06 paź 2016, 11:37

Też o tym myślałem ale mając otwartego cubase nie mogę odtworzyć żadnych dźwięków np z przeglądarki czy winampa...

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: E-MU 0404 USB - problem z ASIO

Post autor: Zbynia » piątek 07 paź 2016, 00:26

Dziwne - cubase korzysta z asio?to jest niezależne od WDM
cubase swoje na EMU a przegladarka swoje na integrę
sprawdź ustawienia w systemie bo może masz jako default ustawione EMU

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: E-MU 0404 USB - problem z ASIO

Post autor: Soundscape » piątek 07 paź 2016, 15:36

...Też o tym myślałem ale mając otwartego cubase nie mogę odtworzyć żadnych dźwięków np z przeglądarki czy winampa......


******************


Gdzieś w zakładce Devices przy ustawieniu driverów powinna być do zaznaczenia opcja "Release driver when background". Powinno pomóc i w jednym i drugim przypadku.


Blaviken
Posty: 183
Rejestracja: poniedziałek 13 sty 2003, 00:00

Re: E-MU 0404 USB - problem z ASIO

Post autor: Blaviken » piątek 07 paź 2016, 17:51

......Też o tym myślałem ale mając otwartego cubase nie mogę odtworzyć żadnych dźwięków np z przeglądarki czy winampa......
******************
Gdzieś w zakładce Devices przy ustawieniu driverów powinna być do zaznaczenia opcja "Release driver when background". Powinno pomóc i w jednym i drugim przypadku....
******************
Nie wydaje mi się. Już o tym było:
Link
To E-MU to fajna maszyna ale ma swoje "fochy" i albo przywykniesz albo osiwiejesz ;)
www.blaviken.com

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: E-MU 0404 USB - problem z ASIO

Post autor: Soundscape » sobota 08 paź 2016, 12:48

.........Też o tym myślałem ale mając otwartego cubase nie mogę odtworzyć żadnych dźwięków np z przeglądarki czy winampa......
******************
Gdzieś w zakładce Devices przy ustawieniu driverów powinna być do zaznaczenia opcja "Release driver when background". Powinno pomóc i w jednym i drugim przypadku....
******************
Nie wydaje mi się. Już o tym było:
Link
To E-MU to fajna maszyna ale ma swoje "fochy" i albo przywykniesz albo osiwiejesz ;)...
 


******************


Spróbować warto, to tylko jeden klik ;)


Awatar użytkownika
Respectus
Posty: 363
Rejestracja: czwartek 26 sty 2006, 00:00

Re: E-MU 0404 USB - problem z ASIO

Post autor: Respectus » czwartek 27 paź 2016, 11:57

******************
Spróbować warto, to tylko jeden klik ;)...
*******************
Nic z tego. Lipa dalej...

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: E-MU 0404 USB - problem z ASIO

Post autor: Caroozo » piątek 28 paź 2016, 12:38

Hej,

wiesz, ASIO właśnie od tego jest że działa niezależnie od karty muzycznej w komputerze. Jest jednak sposób aby to obejść. Dźwięki z YouTube może zgrać przez popularne strony konwertujące do mp3 (wiem że to stratny format ale lepszy rydz niż nic), zaś jeśli chodzi o odtwarzacz, polecam AIMP - ma możliwość zmiany urządzenia właśnie na interfejs pracujący na ASIO (osobiście obsługiwałem imprezy klubowe z laptopa podpiętego do Tascama FireOne i działało to wyśmienicie). Najlepszą kartą tego typu MOŻE być Behringer BCA2000 - kupisz za grosze w stosunku do ogromnych możliwości. Ratuje Cię wtedy skierowanie audio na digital out, potem wejście digital IN przekierowujesz do DAW i wio. Nie wiem jak wyglądają sterowniki w tym interfejsie - być może są na tyle dobre że "ogarniesz" na swoje potrzeby bez kombinacji. Weź jednak pod uwagę, że ten interfejs nie bez powodu chodzi za grosze - działa tylko na XP 32 bit.

Wojtek1980
Posty: 137
Rejestracja: piątek 18 sie 2006, 00:00

Re: E-MU 0404 USB - problem z ASIO

Post autor: Wojtek1980 » sobota 29 paź 2016, 15:05

Karta E-mu 0404 usb działa na Windows 7 x64 i Windows 7 x86
Korg 01/W pro, Korg X50, Yamaha P-70.

ODPOWIEDZ