Audiotrak Prodigy 7.1 HiFi - krytyczne obciążenie procesora i pamięci w Win 10

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
infector2
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 21 kwie 2014, 00:00
Kontakt:

Audiotrak Prodigy 7.1 HiFi - krytyczne obciążenie procesora i pamięci w Win 10

Post autor: infector2 » sobota 05 lis 2016, 18:57

Zwracam się uprzejma prośbą do kogoś kto mógłby mi wyjaśnić uwarunkowania związane z użyciem karty muzycznej
Do niedawna używałem „Audiotrak Prodigy 7.1 HiFi” na systemie „xp” ze sterownikami w wersji 1.03 + zakotwiczonym „Asio 2.0 dla Prodigy 7.1 Hifi”- bez problemu mogłem ustawić latencję na poziomie 2ms. Uruchomiłem sampler i projekt nad którym ślęczę kilkanaście godzin. Tu użycie procesora wahało się między 20-33%, wykorzystanie pamięci około 300MB.


Po instalacji „10-ki” i sterowników wydanych przez „Esi” w wersji 0,978 jak i 1.18 przy tych samych parametrach jak i projekcie użycie procesora wzrasta do 100%, a pamięci około 700MB, po czym PC dławi się.


Dopiero po zmianie latencji powyzej 12ms zapotrzebowanie obniża się mniej więcej jak na „xp”
Z jakiego powodu tak się dzieje?


 


PS: Instalator pod marką „Esi” ma inną strukturę. W menadżerze urządzeń nie jest widoczny kontroler „WDM”, zaś w panelu karty zrezygnowano z „equalizer-a” i miksera QMSS.


PS2: Po zmianie GPU niestety, musiałem zrezygnować z "XP" :{


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Audiotrak Prodigy 7.1 HiFi - krytyczne obciążenie procesora i pamięci w Win 10

Post autor: Zbynia » sobota 05 lis 2016, 23:29

jaki proces zabiera najwięcej pamięci i mocy procka?

od tego zacznij

infector2
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 21 kwie 2014, 00:00
Kontakt:

Re: Audiotrak Prodigy 7.1 HiFi - krytyczne obciążenie procesora i pamięci w Win 10

Post autor: infector2 » czwartek 10 lis 2016, 20:01

Masz na mysli procesy uruchomione razem z Windowsem!?

Odpaliłem demo "FL Studio" i projekt z plikiem *.flp na 2-ch systemach ten sam (wliczając także ustawienia audio).
Wszystkie wykorzystane "Pluginy" były aktywne, po czym wcisnąłem play. W górnej sekcji programu jest kontroler "CPU Panel / RAM" - To dzięki niemu, byłem stanie ocenić obciążenie procesora i pamięci w danej chwili.

Zastanawiam się, czy przyczyną maksymalnego zużycia procesora mogą być: zbyt mały plik stronicowania (w chwili obecnej nie mam dost. do mojego kompa), bądź niedopracowane stery pod inne systemy,

Używam m.in. Core2Quad Q8200, 4GB 1066MHz

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Audiotrak Prodigy 7.1 HiFi - krytyczne obciążenie procesora i pamięci w Win 10

Post autor: Zbynia » sobota 12 lis 2016, 02:03

menadżer zadań (ctrl+alt+delete)->szczegóły->sortowanie po użyciu procesora

ODPOWIEDZ