Monitory LED do studia - jakie?

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Gerry
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 09 cze 2005, 00:00

Monitory LED do studia - jakie?

Post autor: Gerry » wtorek 22 lis 2016, 00:01

Zwracam się do Was z pytaniem ponieważ troszkę zaniedbałem temat i nie orientuję się obowiązujących trendach. Rozbudowuję swoje studyjko i chciałbym dla wygody postawić w nim obok siebie dwa takie same Monitory LED. Pracuję na cubase i obszar roboczy chciałbym rozciągnąć na obydwa monitory więc w grę wchodzi wąska ramka. Podstawki będą wyrzucone ponieważ monitory będą wisieć na regulowanych uchwytach VESA. Dlatego monitory muszą mieć możliwość zamontowania uchwytu. Co do cali i pikseli to zupełnie się nie orientuję. Priorytetem jest aby się wygodnie pracowało. (wzrok mam dobry :)
Będę wdzięczny za podpowiedzi.
Budżet to około 1600zł.
P.S. Co myślicie o zakrzywionych monitorach? Czy ktoś na tym pracuje?
...kto pyta nie błądzi :-)) Niech milczę jesli nie mam nic ciekawego do powiedzenia...

pyza
Posty: 265
Rejestracja: sobota 06 lip 2002, 00:00

Re: Monitory LED do studia - jakie?

Post autor: pyza » wtorek 22 lis 2016, 11:24

Ja pracuję na 2x 19 cali ale planuję przejść na 28 lub 32 całe wysokiej rozdzielczości.
Wracając do twojego pytania to zwykle 19 cali wystarczy zakrzywiony ekran tylko jeżeli będzie to jeden duży monitor. Najważniejsza informacja w twoim pytaniu nie została zawarta. Jaką odległości do monitora. Bo to jest bardzo istotne.
cubase 4 komplete 5 powercore fw samplelord extreme sample conwerter

Awatar użytkownika
Gerry
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 09 cze 2005, 00:00

Re: Monitory LED do studia - jakie?

Post autor: Gerry » wtorek 22 lis 2016, 14:07

Obecnie mam 23" (LG Flatron) przy rozdzielczości 1920 x 1080 i zdecydowanie to za mało dla obszaru roboczego w Cubase. Fajnie jest mieć wszystko na wierzchu... Mikser, okno projektu wtyczki, analizator widma etc... Odległość do monitora mam mniej więcej 90cm.

...kto pyta nie błądzi :-)) Niech milczę jesli nie mam nic ciekawego do powiedzenia...

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Monitory LED do studia - jakie?

Post autor: PWA » wtorek 22 lis 2016, 16:42

Ja mam podobną odległość od monitorów... ok. 70-90 cm. Używam 2-ch
- 28", 2,5k x 1,5k - projekt + wtyczki
- 23", 1,6k x 1k - mikser
Jeżeli chodzi o 28", to czasem mam problem z czytaniem, szczególnie na wtyczkach... przydał by się 32". Tak naprawdę, to fajnie by było mieć 3 monitory: projekt, mikser, wtyczki. Problem w tym, że nie mam już za bardzo miejsca na ten 3-ci .

ODPOWIEDZ