Budowa/upgrade komputera do studia

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Budowa/upgrade komputera do studia

Post autor: Zbynia » niedziela 08 sty 2017, 23:17

@Caroozo

1. Warto z półpasywnym chłodzeniem ale to okolice 500 pln (sporo)

2. Skąd info że Ryzen 17 stycznia?
Raczej połowa lutego tak chodzą słuchy

3. AMD w GPU oferuje fajną funkcję - Hydra Grid - podział pulpitu gdzie każdy kawałek zachowuje się jak osobny pulpit

Podobno Ryzen ma nie mieć GPU na pokładzie

4. Nic dodać nic ująć
Ja przechodziłem z E8200 podkręconego do 3.2GHz na i5 2500K który lata na 4.3GHz na 4 rdzeniach
Skok niesamowity w wydajności ale zauważalny głównie podczas ciężkiej roboty
Resztę załatwił SSD

5. Już nie te czasy - wszędzie polimery - jak nie będzie OC to średnia półka wytrzyma lata
Sam mam Asrock Z68 Pro3 - czyli modelik podstawowy z blaszkami zamiast radiatorów (no dobijają do 80 stopni)
6 rok na OC
Ale teraz bym też coś lepszego kupił - zobaczymy jakie będą ceny płyt.
Bo większy problem ze złączami może być. Ja dla EMU potrzebuję 1 lub 2 slotów PCI. W przypadku intela mam do wyboru 2 płyty MSI za 500...Nic taniej. Tym bardziej że chciałbym też slot M.2.

6. Nie zgodzę się - lepiej kupić 16GB po taniości, szybkość na drugim miejscu. A najlepiej dopłacić do szybszego 16GB bo różnice cenowe wcale nie są duże.
I szukać niskonapięciowych modułów z jak najniższym CL

7. 100% racji - jak jest kasa to NVMe z wyższej półki (odczyt ponad 2GB/s).
By pozbyć się problemów z wibracjami (niestety dyski 3.5" swoją moc mają w tym temacie) kupić dysk 2.5"
Jest wolniejszy owszem ale zauważalnie cichszy i znacznie mniejsze wibracje
Hybrydowy jest tu dobrym pomysłem ale jakoś nie jestem przekonany na ile ten bufor wspomoże taki dodatkowy dysk
Ja zakupiłem zwykły zamiast 3.5" i na prawdę czuć różnicę przy ok 10% wolniejszym działaniu w stosunku do poprzednika


@PWA

Szkoda że te wydajniejsze mają jeszcze wysokie ceny. Miewam momenty że 240GB to za mało na system więc rozglądam się za 500+
Ale to już koszt (za to spokojnie zastępuje RAID0 z wydajnych SSD)
Jest jeszcze Intel 600p


laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Budowa/upgrade komputera do studia

Post autor: laser777 » poniedziałek 09 sty 2017, 09:55

jeśli chodzi o laptopa kolego od reklamy to oczywiście jakieś góra 4 letnie i5/i7 dla biznesu zapewni lepszą wydajność niż obecny sprzęt
jednakże trzeba by troszkę go troszkę zmodyfikować...


RAM można zawsze dołożyć albo dysk wymienić na szybszy/większy.Ja tam mam aby 8GB RAM i jak na razie to komp mi się jeszcze nie zapchał ani nawet nie zawiesił poza jakimiś incydentami z grafiką albo wyłączającym się bez sensu DAW.A dysk mi się powoli zapycha a ostatnio rozmyślam nad Action Strings albo czymś podobnym ale tańszym i pewnie przyda się więcej miejsca na dysku i może trochę więcej RAM.
Laptop wygodny ale drogi ostatnio szukałem elementów obudowy do laptopa siostry i chyba 3 stówy kosztują dwie klapy na spód i tył ekranu.To prawie tyle co jego bebechy.Porty USB tradycyjnie luzują się albo wypadają,ładowarkę prędzej czy później szlag trafi tak samo jak baterie.Jak nie trzeba kupić kompa do mobilnej pracy to lepiej chyba sobie kontroler i wygodny fotel

Medianta
Posty: 54
Rejestracja: sobota 31 mar 2012, 00:00

Re: Budowa/upgrade komputera do studia

Post autor: Medianta » czwartek 23 lut 2017, 23:53

Dość długo nie odpisywałem, bo w sumie kompletnie zapomniałem o temacie :D

Mój budżet to około 2200 zł. Z tym, że zasilacz i dyski mam. Obudowę, na upartego też. Chociaż, jest to niskiej jakości. Nie zależy mi na jakimś super sprzęcie. Ważne żeby było o parę poziomów lepsze niż to co mam do tej pory. Żebym widział różnicę w wydajności. Z ogromnych bibliotek orkiestrowych nie korzystam, jak już to korzystam z addictive drums. Ogólnie działam na wielu wavach i efektach.

ODPOWIEDZ