Surface czy Macbook

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
daroxter
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2017, 00:00

Surface czy Macbook

Post autor: daroxter » poniedziałek 12 cze 2017, 13:45

Cześć, Przymierzam się do zakupu laptopa do pracy, docelowo myślałem nad jabłkiem pro 13,3, ale w oko wpadł mi nowy Surface - specikacja właściwie taka sama jeśli chodzi o procesor, ram czy dysk.
Obecnie pracuję w reaperze na windowsie, no i mała zagwozdka - na co się zdecydować? Miał ktoś styczność z Surface? Plusy minusy takiego rozwiązania?

Przy okazji tego tematu pytanie ekstra - jesteście w stanie polecić kogoś we Wrocławiu do naprawy Focusrite 2i4? Interfejs spadł na podłogę i nie łączy się przez usb. Dzwoniłem po kilku serwisach i albo nikt nie chce się podjąć naprawy, albo rzucają ceny rzędu 500zł, co mija się z celem. Naprawa opiera się raczej na wlutowaniu diody w okolicach usb, która w wyniku upadku po prostu odpadła.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Surface czy Macbook

Post autor: PWA » poniedziałek 12 cze 2017, 14:48

No to żeś odpalił temat ... już widzę, jak za chwilę za łby będą się wodzić zwolenicy OS X z wyznawcami Windy

Medianta
Posty: 54
Rejestracja: sobota 31 mar 2012, 00:00

Re: Surface czy Macbook

Post autor: Medianta » poniedziałek 12 cze 2017, 15:16



Przy okazji tego tematu pytanie ekstra - jesteście w stanie polecić kogoś we Wrocławiu do naprawy Focusrite 2i4? Interfejs spadł na podłogę i nie łączy się przez usb. Dzwoniłem po kilku serwisach i albo nikt nie chce się podjąć naprawy, albo rzucają ceny rzędu 500zł, co mija się z celem. Naprawa opiera się raczej na wlutowaniu diody w okolicach usb, która w wyniku upadku po prostu odpadła.
...

Kiedyś wysyłałem scarlett 8i6 do serwisu, teraz się chyba nazywają sklep Pro-Audio

Awatar użytkownika
funkofil1
Posty: 146
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 00:00

Re: Surface czy Macbook

Post autor: funkofil1 » poniedziałek 12 cze 2017, 20:59

Przy okazji tego tematu pytanie ekstra - jesteście w stanie polecić kogoś we Wrocławiu do naprawy Focusrite 2i4? Interfejs spadł na podłogę i nie łączy się przez usb. Dzwoniłem po kilku serwisach i albo nikt nie chce się podjąć naprawy, albo rzucają ceny rzędu 500zł, co mija się z celem. Naprawa opiera się raczej na wlutowaniu diody w okolicach usb, która w wyniku upadku po prostu odpadła.

Dystrybucję i serwis focusrite prowadzi firma Audiotech:

http://www.audiotechpro.pl

W wyniku upadku mogłeś uszkodzić 100 innych elementów, łącznie z pęknięciem płyty głównej...

Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Surface czy Macbook

Post autor: yaniki » piątek 16 cze 2017, 11:09

Wybór pomiędzy MBP i Surface, to kwestia indywidualnych preferencji. Ciężko tu używać kategorii lepszy/gorszy.

Twindrud
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 09 lis 2017, 00:00

Re: Surface czy Macbook

Post autor: Twindrud » czwartek 09 lis 2017, 21:19

W pracy zawsze pracowałem na komputerze Macbook i uważałem, że jest to idealne rozwiązanie, szczególnie, że IOS jest mniej podatny na ataki wirusów, ale najwyraźniej przez długi czas szczęście trwało - z każdym dniem wirusów na MacBookach staje się coraz bardziej


http://macsecurity.net/view/162/


.


Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Surface czy Macbook

Post autor: yaniki » piątek 10 lis 2017, 11:31

Masz na myśli macOS? To prawda, że jest mniej narażony na zawirusowanie, niż Windows, ale to nie znaczy, że w ogóle nie jest podatny na tego rodzaju problemy.

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Surface czy Macbook

Post autor: DJOZD » piątek 10 lis 2017, 14:11

Ogromna przewaga nad MacBook jest taka że surface w jakiejkolwiek formie ma również dotykowy ekran bardzo dobrej jakości. Oznacza to że możesz sterować dotykowo przeznaczone do tego aplikacje. Ja mam Surface i jestem bardzo zadowolony.

ODPOWIEDZ