Najlepszy konwerter GM/GM2 do audio?

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Najlepszy konwerter GM/GM2 do audio?

Post autor: Caroozo » niedziela 25 cze 2017, 13:17

Witam!

Od dawna szukam narzędzia do względnie dobrego przerabiania MIDI w formacie GM i GM2 do wav/mp3. Czasami mam sztukę do zagrania gdzie potrzebny jest jakiś podkład czy dwa z którego trzeba coś wyciągnąć, a niestety SMF puszczony z np. RD700GX czy JUNO Di brzmi... dyskusyjnie . Rozwiązaniem byłoby przerobienie go do mp3.

Czy poza wtyczkami Rolanda i Yamahy (które z tego co słyszałem nie są jakieś mega) jest jakieś rozwiązanie które oferuję dobrą/bardzo dobrą jakość? Słyszałem co Ketron potrafi po paru tweakach zrobić z "midówką" i nie wierzę że nie ma jakiejś wtyczki VSTi która by realizowała to zadanie...

Interesują mnie sprawdzone rozwiązania. Grunt żeby taki podkład "meldował" na żywo :) i nie "śmierdział" Rolandem serii E ;))). Za wszelkie sugestie z góry dzięki .

estudio
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 24 paź 2016, 00:00
Kontakt:

Re: Najlepszy konwerter GM/GM2 do audio?

Post autor: estudio » środa 28 cze 2017, 14:08

Jest rozwiązanie nawet w najtanszej wersji programu CUBASE 8LE i 9LE występuje

syntezator Halion ktory jest mniej wiecej na poziomie syntezatora Yamaha MM6 ,

po wczytaniu pliku midi wystarczy zaznaczyc lokatory poczatek i koniec taktu

od ktorego ma sie zacząć renderowanie do pliku WAV lub mp3 na samym

koncu wystarczy opcja export audio files do wav lub mp3 .

pozdrawiam.

estudio
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 24 paź 2016, 00:00
Kontakt:

Re: Najlepszy konwerter GM/GM2 do audio?

Post autor: estudio » środa 28 cze 2017, 14:10

Dawniej też były dostepne syntezatory programowe WIN GROOVE oraz SY-XG50 firmy Yamaha.

estudio
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 24 paź 2016, 00:00
Kontakt:

Re: Najlepszy konwerter GM/GM2 do audio?

Post autor: estudio » środa 28 cze 2017, 14:17

Możesz też skorzystać z naszego studia nagrań http://www.estudio.interiowo.pl
i chętnie ci przekonwertujemy twoje pliki midi w cenie 400zl za 1 plik
z miksem i masteringiem na kazdej sciezce osobno z innego instrumentu klawiszowego ,
mozemy tez ci unowocześnic te pliki midi na najnowsze trendy disco polo.

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Najlepszy konwerter GM/GM2 do audio?

Post autor: Caroozo » czwartek 29 cze 2017, 09:01

...Jest rozwiązanie nawet w najtanszej wersji programu CUBASE 8LE i 9LE występuje
syntezator Halion ktory jest mniej wiecej na poziomie syntezatora Yamaha MM6 ,
po wczytaniu pliku midi wystarczy zaznaczyc lokatory poczatek i koniec taktu
od ktorego ma sie zacząć renderowanie do pliku WAV lub mp3 na samym
koncu wystarczy opcja export audio files do wav lub mp3 .
pozdrawiam. 

Jak pisałem wyżej, moje klawisze odczytują "midówki" całkiem żwawo i mają pewnie lepsze brzmienia niż standardowe w Halionie, ale mi chodzi o specjalistyczne narzędzie oferujące naprawdę dobrą jakość i duże możliwości wpływania na efekt końcowy.


Dawniej też były dostepne syntezatory programowe WIN GROOVE oraz SY-XG50 firmy Yamaha.


Mam, używałem, niestety to nie "to". Bandstand od NI wydaje się być ciekawy, ale niestety nie jest już wspierany. Soundfonty też jakoś do mnie nie przemawiają...


Możesz też skorzystać z naszego studia nagrań http://www.estudio.interiowo.pl
i chętnie ci przekonwertujemy twoje pliki midi w cenie 400zl za 1 plik
z miksem i masteringiem na kazdej sciezce osobno z innego instrumentu klawiszowego ,
mozemy tez ci unowocześnic te pliki midi na najnowsze trendy disco polo.


 



Litości... Po pierwsze jakbym nie umiał tego zrobić sam, to bym to komuś zlecił, po drugie spojrzałem na stronę i jakbym włączył Internet 20 lat temu na republice :). Chyba podziękuję za hojną ofertę.


Mam prośbę do kogoś kto się tym NAPRAWDĘ zajmuje na codzień chociaż półprofesjonalnie - będę wdzięczny za sugestie ;).


Awatar użytkownika
funkofil1
Posty: 146
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 00:00

Re: Najlepszy konwerter GM/GM2 do audio?

Post autor: funkofil1 » czwartek 29 cze 2017, 13:29

Bo SMF, "midówka" itd. na wszystkim brzmi dyskusyjnie. Jeśli plik midi ma przyzwoicie zagrać, to musisz poważnie zaingerować w komunikaty i dostosować tracki do możliwości konkretnego instrumentu/modułu. Standard SMF wyciągał 7 potów z rolanda serii E i 20 lat temu to było ok. Współczesne instrumenty nie zagrają, tak jak tego oczekujesz, jeśli tylko odpalisz na nich plik .mid z chomikuj.pl. SMF to inna epoka.

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Najlepszy konwerter GM/GM2 do audio?

Post autor: Caroozo » czwartek 29 cze 2017, 15:32

...Bo SMF, "midówka" itd. na wszystkim brzmi dyskusyjnie. Jeśli plik midi ma przyzwoicie zagrać, to musisz poważnie zaingerować w komunikaty i dostosować tracki do możliwości konkretnego instrumentu/modułu. Standard SMF wyciągał 7 potów z rolanda serii E i 20 lat temu to było ok. Współczesne instrumenty nie zagrają, tak jak tego oczekujesz, jeśli tylko odpalisz na nich plik .mid z chomikuj.pl. SMF to inna epoka....



Kolego szanowny :) ja doskonale o tym wiem. Sęk w tym że mam w zasobach sporo "midówek" (niekoniecznie z chomikuj.pl ;)) i niektóre to świetne rzeczy, np. bardzo fajne patterny perkusyjne czy dość dobrze zaaranżowane backtracki do jazzowych standardów itd. Wiem że istniały narzędzia właśnie do takich celów (Bandstand NI na ten przykład), ale nie da się tego już dostać. SMF 0, 1 (i 2) to standardy i w takim formacie jest 97% MIDów.



Sęk w tym że mam wiedzę i umiejętności żeby popodkładać pod to wszystko odpowiednie wtyczki, pokombinować przy komunikatach itd ale po prostu jestem a) leniwy :D b) nie mam na to czasu B-) c) chcę kupić rozwiązanie, które jest stworzone do takich rzeczy i zrobi mi to w sposób w miarę zautomatyzowany z szeroką możliwością wpływania na poszczególne tracki, brzmienie, poziomy, nasycenie, FXy, panoramę itd. Zdaję sobie świetnie sprawę że nie ma cudów (a może jednak są?) - kolega mi puścił z Ketrona X1, a potem z Audya standardową midówkę (oczywiście delikatnie edytowaną) i to naprawdę fajnie brzmiało. Czasami jest po prostu taki job, gdzie muszę mieć dość szybko jakiś backtrack (często gram bez sekcji rytmicznej z tenorem/altem/wokalem gitarą), a po puszczeniu MIDa z GXa może nie tyle chce się płakać, co jest dość "tanio" - w Motifie byłem w stanie jeszcze Patternami czy w sekwencerze porobić w miarę sensowne rzeczy (to nic że stopa brzmiała jak karton :D).



Nie oczekuję naprawdę cudów - ale nie wierzę, że takie narzędzie nie istnieje (poza tym nieszczęsnym Bandstandem nic innego sensownego - prócz SoundFontów - nie znalazłem).

AdminEiS
Posty: 152
Rejestracja: środa 07 kwie 2004, 00:00

Re: Najlepszy konwerter GM/GM2 do audio?

Post autor: AdminEiS » środa 05 lip 2017, 13:19

Nie oczekuję naprawdę cudów - ale nie wierzę, że takie narzędzie nie istnieje (poza tym nieszczęsnym Bandstandem nic innego sensownego - prócz SoundFontów - nie znalazłem)...


Jak dotąd nie ma takiego uniwersalnego narzędzia. Co gorsza IHMO nigdy nie będzie, bo to niemożliwe (z przeróżnych względów).

Po prostu, jeśli chcesz wyciągnąć ostatnie soki z konkretnego aranżu w MIDIFile musisz go opracować/przeedytować dla konkretnych swoich(!) instrumentów/VSTi.
Innej drogi nie ma :-(
Administrator serwisu

ODPOWIEDZ