Laptop do domowego studia - Win czy Mac OS w cenie do 2200 zł?

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Laptop do domowego studia - Win czy Mac OS w cenie do 2200 zł?

Post autor: PWA » piątek 10 lis 2017, 10:49

120GB SSD

Przed zakupem sugerował bym jednak sprawdzenie stopnia zużycia dysku SSD, zwłaszcza, że jest on niewielki. Jeżeli dysk był używany gdzieś w firmie, to mógł być solidnie eksploatowany. Ja na jednym z komputerów mam 250GB i używam go od roku w zasadzie tylko do poczty i internetu, więc nie jest jakoś szczególnie eksploatowany. Wielkość zapisów to ok. 4TB i stopień zużycia wynosi 1%, więc bardzo niewiele. Jednak komputery używane w pracy mogą mieć wielokrotnie większe zużycie dysku. Będziesz miał przynajmniej pogląd, jak solidnie nim "orano"

Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Laptop do domowego studia - Win czy Mac OS w cenie do 2200 zł?

Post autor: yaniki » piątek 10 lis 2017, 11:29

> Wyczytałem, że przy przetwarzaniu muzyki ważna jest moc obliczeniowa jednego rdzenia, bo obliczenia nie mogą być przeprowadzane równolegle.

Hmmm... to dość dziwna teza - może być prawdziwa w niektórych specyficznych przypadkach, ale generalnie jest jednak dokładnie odwrotnie: wtyczki w DAWach pracują jako osobne procesy, co pozwala dystrybuować obliczenia pomiędzy rdzeniami

Awatar użytkownika
flipsu
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 07 lis 2017, 00:00

Re: Laptop do domowego studia - Win czy Mac OS w cenie do 2200 zł?

Post autor: flipsu » piątek 10 lis 2017, 13:28

... 120GB SSD

Przed zakupem sugerował bym jednak sprawdzenie stopnia zużycia dysku SSD, zwłaszcza, że jest on niewielki. Jeżeli dysk był używany gdzieś w firmie, to mógł być solidnie eksploatowany. Ja na jednym z komputerów mam 250GB i używam go od roku w zasadzie tylko do poczty i internetu, więc nie jest jakoś szczególnie eksploatowany. Wielkość zapisów to ok. 4TB i stopień zużycia wynosi 1%, więc bardzo niewiele. Jednak komputery używane w pracy mogą mieć wielokrotnie większe zużycie dysku. Będziesz miał przynajmniej pogląd, jak solidnie nim "orano" ...

Dzięki za uwagę z tym dyskiem, jak do mnie dotrze kurier to sprawdzę od razu też i to, a nie brałem tego pod uwagę.Mam gwarancję i możliwość zwrotu.

I tak planuję zakup drugiego dysku, w tej cenie nie było nic bardziej godnego uwagi z poleasingowych laptopów z moimi wymaganiami.

Co do tej tezy odnoście procesora wyczytałem na supporcie image-line:

"For example: An 8 core CPU (14,400) with a single core score of 1800 is probably less well suited to music production than a 6 core CPU (12,000) with a single core score of 2600, since much of what happens with audio-processing can't be computed in parallel."

źródło:

https://support.image-line.com/knowledgebase/base.php?ans=214

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Laptop do domowego studia - Win czy Mac OS w cenie do 2200 zł?

Post autor: PWA » piątek 10 lis 2017, 14:33

...since much of what happens with audio-processing can't be computed in parallel...

Trochę dziwne stwierdzenie, zwłaszcza, że autor nie napisał na jakiej podstawie tak twierdzi
Ostatnio korzystam z Audacity do zgrywania dla brata większej ilości analogów do postaci cyfrowej i nawet tak prosty software bardzo ładnie i równomiernie obciąża wszystkie 4 wątki procesora.

ODPOWIEDZ