czy MAC MINI da rade jako stacja robocza??

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
lukashhh1
Posty: 363
Rejestracja: środa 02 sty 2008, 00:00
Lokalizacja: Otwock

czy MAC MINI da rade jako stacja robocza??

Post autor: lukashhh1 » poniedziałek 20 lis 2017, 09:03

Witam,


 


Podpowiedzcie, czy jest sens zakupu MACA MINI np 2012 ( i5 lub i7 ) i zadaptowanie go na stacje robocza pod Live lub Logic?


czy to maleństwo da rade pociągnąc wieksze projekty ( głównie wtyczki vst i instrumenty wirtualne )?


Jakiego MACA mini ewentualnie szukac ( rok produkcji, procesor - SSD i jak najwiecej RAM -  to wiadomo ).


 


Proszę o pomoc i podpowiedzi.

Produkcja muzyczna: Progressive House,Progressive Trance, Chillout. MAC MINI i5 16GB 256GB
FOCUSRITE SCARLETT18i20 2nd Gen, 2x JBL LSR305, ALESIS Q49, KORG NANOCONTROL, SM PRO NANOPATCH 2, SINN7 DAS MIC, NOVATION MININOVA.

Awatar użytkownika
Aurora
Posty: 287
Rejestracja: niedziela 15 sty 2006, 00:00

Re: czy MAC MINI da rade jako stacja robocza??

Post autor: Aurora » poniedziałek 20 lis 2017, 12:11

Osobiście jeszcze pół roku temu uzywałem Maca mini Mc816 z 2011 r. z Abletonem Live

Plusy w przeciwieństwie do modeli z 2014 rozbudowa ram.

U mnie był dysk ssd i 16gb ramu - sprawował się wyśmienicie.

Pytanie ile taki mac teraz kosztuje i czy nie lepiej dołożyć np do Imaca 21.5 bo jakby nie było to jest komputer sprzed 5 lat

Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: czy MAC MINI da rade jako stacja robocza??

Post autor: yaniki » wtorek 21 lis 2017, 17:12

Generalnie, jeśli nie pracujesz na bardzo dużych projektach, odpowiedź brzmi "tak". Zdarzało mi się pracować z makami mini w charakterze "stacji roboczych". Miało to nawet pewne zalety, bo maki mini są dość ciche.

hugh6
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 23 lis 2017, 00:00

Re: czy MAC MINI da rade jako stacja robocza??

Post autor: hugh6 » czwartek 23 lis 2017, 05:05

Miało to nawet pewne zalety, bo maki mini są dość ciche
[addsig]
[url=https://jsonformatter-online.com/]json editor[/url] tool, [url=https://spanishto-english.com/]English to Spanish translation[/url] online

ODPOWIEDZ