Nietypowy event

Jeśli masz problem związany z komputerem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
michand
Posty: 1
Rejestracja: sobota 02 gru 2017, 00:00

Nietypowy event

Post autor: michand » sobota 02 gru 2017, 12:49

Proszę o pomoc. Zobowiązałem sie do znalezienia optymalnej opcji nagłośnienia takiego eventu ale bez pomocy profesjonalistów chyba mi się nie uda
Warunki zewnętrzne: sala ok 100 m2 na podłogach płytki. Na sali 8 podobnych stołów. Chodzi o to by było słychać jak najwięcej z nagrywanego stołu z wyeliminowaniem stuków, trzaskań słyszalnych z tego i innych stołów. Jaki mikrofon i ew. dodatkowy software ( hardware) by osiągnąć zamierzony efekt. Jest to transmisja online z rozgrywek ekstraklasy brydżowej trwająca ok 2 godziny i strasznie męczy uszy to co jest na załączonym filmie.
W załączenie link do trefnej transmisji
LINK

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Nietypowy event

Post autor: Caroozo » poniedziałek 04 gru 2017, 10:36

...Proszę o pomoc. Zobowiązałem sie do znalezienia optymalnej opcji nagłośnienia takiego eventu ale bez pomocy profesjonalistów chyba mi się nie uda
Warunki zewnętrzne: sala ok 100 m2 na podłogach płytki. Na sali 8 podobnych stołów. Chodzi o to by było słychać jak najwięcej z nagrywanego stołu z wyeliminowaniem stuków, trzaskań słyszalnych z tego i innych stołów. Jaki mikrofon i ew. dodatkowy software ( hardware) by osiągnąć zamierzony efekt. Jest to transmisja online z rozgrywek ekstraklasy brydżowej trwająca ok 2 godziny i strasznie męczy uszy to co jest na załączonym filmie.
W załączenie link do trefnej transmisji
LINK...
 


Mikrofony kierunkowe (shotgun), zależnie od charakterystyki mikforonu można wyliczyć odległość i kąt, pod jakim złapie zawodników. Prawdopodobnie jeden może być za mało, wtedy trzeba je parować w konfiguracji XY - technika rejestracji stereo, ale potem możesz zrobić downmix do mono. 100m2 na 8 stołów to stosunkowo małe pomieszczenie, kafelki nie ułatwiają sprawy - na tym nagraniu strasznie "niesie" się ambient pomieszczenia i dźwięki z innych stolików. Oczywiście jak najmniejszy gain i kompresor, żeby wyciągnąć tylko to co potrzebne. Mikrofony powinny być montowane centralnie od góry, może być problem ze statywem.


ODPOWIEDZ