Czy PreSonus AudioBox to najlepiej brzmiący interfejs USB do 1000zł?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Drudkh
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2006, 00:00

Czy PreSonus AudioBox to najlepiej brzmiący interfejs USB do 1000zł?

Post autor: Drudkh » sobota 16 maja 2009, 14:58

Witam,
Szukam interfejsu USB do 1000zł, dla kogoś kto tworzy tylko w FLStudio, nie dogrywa żadnych wokali, iinstrumentów itp. W zasadzie karta mogłaby mieć jedynie dwa wyjścia liniowe do podłączenia monitorów aktywnych i wyjście słuchawkowe. Przy wyborze karty biorę pod uwagę przede wszystkim jej brzmienie. Przeglądnąłem forum, przeczytałem pare testów na e-muzyk i widze że najlepsze opinie są o PreSonusie AudioBox. Jestem na niego prawie zdecydowany, ale chciałbym żeby ktoś napisał jak się mają do niego inne interfejsy w podobnej cenie, pod względem brzmienia, np. E-MU 0404 USB ?

pzdr

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Czy PreSonus AudioBox to najlepiej brzmiący interfejs USB do 1000zł?

Post autor: Tadeo » sobota 16 maja 2009, 20:57

tak, to najwyższa półka w tej klasie cenowej.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Drudkh
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2006, 00:00

Re: Czy PreSonus AudioBox to najlepiej brzmiący interfejs USB do 1000zł?

Post autor: Drudkh » poniedziałek 18 maja 2009, 00:41

Czyli inne interfejsy USB do 1000zł firm E-MU, ESI, Tascam itd pod względem brzmienia odstają od jakości PreSonusa AudioBox?

Awatar użytkownika
Tasiorowski
Posty: 543
Rejestracja: poniedziałek 03 gru 2007, 00:00

Re: Czy PreSonus AudioBox to najlepiej brzmiący interfejs USB do 1000zł?

Post autor: Tasiorowski » poniedziałek 18 maja 2009, 01:57

...Czyli inne interfejsy USB do 1000zł firm E-MU, ESI, Tascam itd pod względem brzmienia odstają od jakości PreSonusa AudioBox? ...
**********************
Nie sądzę, aby interfejsy w tym przedziale cenowym miały jakiekolwiek brzmienie. Preampy - we wszystkich tanich interfacach są, aby były. CO prawda posiada on te same XMAXy co u większych braci ( są to niezłe prampy ) to wiem też z kolei, że jest problem z fantomem i słabym headroomem. Bardziej wymagające majki mogą nie odpalić. Z drugiej strony - ma to tylko 2 in i 2 out, dołożysz 2 stówy i mas M-Audio Fast Track PRO. Dostaniesz do tej karty legalnego CUBASE 4 LE, moim zdaniem to czyni ten interface trafnym wyborem, a nie jego "brzmienie". Założe, że w ślepym tewście byś nie poznał brzmienia Presonsa od powiedzmy Apogee Rosetty
Mocny Pecet + Laptop, Presonus FIRESTUDIO + DIGIMAX FS, TC M One XL, TC HELICON VIOCEWORKS, ALESIS 3630, MXL 2006 + 770, SE 3 Stereo Pair, Sontronics SIGMA, Shure SM 57, 81, Audio-Technica - ATM 650 x 3, ATM 250 DE, ATM 450, APS AEON, E-MU PM 5, AKG 141

Awatar użytkownika
ktm
Posty: 242
Rejestracja: poniedziałek 30 kwie 2007, 00:00

Re: Czy PreSonus AudioBox to najlepiej brzmiący interfejs USB do 1000zł?

Post autor: ktm » poniedziałek 18 maja 2009, 09:41

......Czyli inne interfejsy USB do 1000zł firm E-MU, ESI, Tascam itd pod względem brzmienia odstają od jakości PreSonusa AudioBox? ...
**********************
Nie sądzę, aby interfejsy w tym przedziale cenowym miały jakiekolwiek brzmienie. Preampy - we wszystkich tanich interfacach są, aby były. CO prawda posiada on te same XMAXy co u większych braci ( są to niezłe prampy ) to wiem też z kolei, że jest problem z fantomem i słabym headroomem. Bardziej wymagające majki mogą nie odpalić. Z drugiej strony - ma to tylko 2 in i 2 out, dołożysz 2 stówy i mas M-Audio Fast Track PRO. Dostaniesz do tej karty legalnego CUBASE 4 LE, moim zdaniem to czyni ten interface trafnym wyborem, a nie jego "brzmienie". Założe, że w ślepym tewście byś nie poznał brzmienia Presonsa od powiedzmy Apogee Rosetty...
**********************
Fast track pro to totalny gniot, mam jeden i naprawdę jest słaby. W mikserze nawet nie możesz zmienić częstotliwości! A preampów lepiej nie dotykać. na USB to weź albo tego PreSonusa albo M-audio audiophile - o wiele lepsze urządzenia od fast track pro, poza tym co tam ma brzmieć jeżeli nie wykorzystujesz preampów
pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Drudkh
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2006, 00:00

Re: Czy PreSonus AudioBox to najlepiej brzmiący interfejs USB do 1000zł?

Post autor: Drudkh » poniedziałek 18 maja 2009, 10:27

Dzięki za odp.
Osoba, która dostanie ode mnie ten interfejs USB nie będzie używała preampów mikrofonowych. Tworzy muzyke tylko w FLStudio. Zależy mi na dobrej liniowości i brzmieniu przetworników cyfrowo-analogowych. Każda karta inaczej brzmi - oczywista oczywistość - pokazały to chociażby ślepe testy zrobione przez e-muzyk w ramach multitestu kart dźwiękowych. "Jedno trzeba przyznać – PreSonus oferuje przyzwoite brzmienie. To nie żarty, mimo zastosowania przetworników starszej generacji. Dźwięk jest klarowny, nie przytłumiony, czysty i detaliczny. Zastrzeżenia można mieć jedynie do dołu pasma, które jest jakby mniej punktowe. Fajnie się na AudioBoxie USB miksuje sesje." - to stwierdzenie z e-muzyk. W testach innych interfejsów za +-1000zł raczej nie spotyka się takich opinii, co może świadczyć, że pod tym względem niczym się nie wyróżniają, zarówno pozytywnie jak i negatywnie. AudioBox jest wyjątkiem, dlatego 'wpadł mi oko'. Ciekawy jest ESI U46 XL, ale jak dotąd nie znalazłem żadnych opinii na jego temat, również tu na forum. Co o nim sądzicie?

pzdr

perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: Czy PreSonus AudioBox to najlepiej brzmiący interfejs USB do 1000zł?

Post autor: perfektsound » poniedziałek 18 maja 2009, 16:33

.Przeglądnąłem forum, przeczytałem pare testów na e-muzyk i widze że najlepsze opinie są o PreSonusie AudioBox. Jestem na niego prawie zdecydowany, ale chciałbym żeby ktoś napisał jak się mają do niego inne interfejsy w podobnej cenie, pod względem brzmienia, np. E-MU 0404 USB ?

**********************
No tutaj facet akurat jest rozczarowany Audioboxem:
http://wahiduddin.net/tech/audiobox.htm

A tu jest git:
http://www.jackscott.org/2009/03/review-presonus-audiobox-usb/

Jak ktos napisal, w cenie do tysiaka cudow nie ma, nie wykrecisz jakiejs strasznie duzej roznicy w brzmieniu miedzy kartami. Ale duzo ludzi chwali Native Instruments Audio Kontrol 1 za czyste brzmienie, no i w pakiecie masz do wyboru ktorys z pelnych virtualnych syntezatorow NI. To troche wiecej niz tysiak, ale moze....
Alternatywna muzyka elektorniczna.

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Czy PreSonus AudioBox to najlepiej brzmiący interfejs USB do 1000zł?

Post autor: Soundscape » poniedziałek 18 maja 2009, 18:11

Jak ktos napisal, w cenie do tysiaka cudow nie ma, nie wykrecisz jakiejs strasznie duzej roznicy w brzmieniu miedzy kartami. Ale duzo ludzi chwali Native Instruments Audio Kontrol 1 za czyste brzmienie, no i w pakiecie masz do wyboru ktorys z pelnych virtualnych syntezatorow NI. To troche wiecej niz tysiak, ale moze.......
**********************

Też bym postawił na Audio Kontrol 1. Niby więcej, ale po doborze Absyntha, Massive, FM8 lub Pro-53 już wcale nie tak więcej Do tego chyba też Cubase LE w zestawie, okrojona wersja Guitar Rig i coś tam (nie pamiętam dokładnie co) jeszcze.

Awatar użytkownika
Drudkh
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2006, 00:00

Re: Czy PreSonus AudioBox to najlepiej brzmiący interfejs USB do 1000zł?

Post autor: Drudkh » poniedziałek 18 maja 2009, 21:10

Każdy sprzecik ma swoich fanów i wrogów, AudioBox także, normalka. Po wpisaniu 'Audio Kontrol 1' w googlach jako drugi wyskoczył mi temat z forum dj-sklepu pt. 'Problem Z Audio Kontrol 1'
Fajny ten interfejs NI, ale jakoś nie mogę się doczytać, że przy jego zakupie można sobie wybrać pełną wersje dowolnego instumentu VST. "Interfejs dostarczony jest z programami: XPRESS KEYBOARDS, GUITAR COMBOS, TRAKTOR 3 LE i CUBASE LE".
Troche ponad 1000zl kosztuje także Terratec DMX 6Fire USB. Zero info na jego temat.

pzdr

Awatar użytkownika
Masters
Posty: 230
Rejestracja: piątek 14 lis 2008, 00:00

Re: Czy PreSonus AudioBox to najlepiej brzmiący interfejs USB do 1000zł?

Post autor: Masters » wtorek 19 maja 2009, 09:57

Osobiście uważam, że z tych wszystkich interfejsów do 1000 zł nie ma niczego co brzmiało by inaczej niż inne... miałem presonusa, m-audio teraz mam emu 0404 usb. Pod względem brzmienia jest ok - używam z mikrofonem Shure beta sm 58a + Oktava 319. Co jednak denerwuje to chociażby fakt , że możesz go używać jedynie w jednej aplikacji ( choć udało mi się ustawić tak porty by jednocześnie odtwarzać z Sonara i Wavelaba przy edycji waveów ). Również problemy z odtwarzaniem z WMP jak i czasami dziwne zawiechy ( trzeba wyłączyć i włączyć interfejs ). KAżdy z nich ma jakieś minusy i plusy. Do tego otrzymałem pakiet dobrego oprogramowania ( Sonar, Cubase, Wavelab, bibliotekę sampli EMU ).

ODPOWIEDZ