Czy PreSonus AudioBox to najlepiej brzmiący interfejs USB do 1000zł?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
pawelq
Posty: 347
Rejestracja: piątek 19 sie 2005, 00:00

Re: Czy PreSonus AudioBox to najlepiej brzmiący interfejs USB do 1000zł?

Post autor: pawelq » wtorek 19 maja 2009, 22:44


**********************
chodziło mi nie o mikser(w delcie był) a o aplikację karty - właśnie tak - niemożliwość zmiany częstotliwości próbkowania/rozdzielczości. To bywa uciążliwe.
...
**********************
A czego dokładnie tam nie możesz zmienić? Ja nie mam problemów? Mam nadzieję, że wiesz, że dostępne częstotliwości i rozdzielczości zależą od liczby używanych kanałów we i wy?

Awatar użytkownika
Tasiorowski
Posty: 543
Rejestracja: poniedziałek 03 gru 2007, 00:00

Re: Czy PreSonus AudioBox to najlepiej brzmiący interfejs USB do 1000zł?

Post autor: Tasiorowski » środa 20 maja 2009, 09:50

Posiadam 2 Cubasy LE, jeden z klawiatury E-mu Xboard 61, drugi z Presonus Firestudio. Posiadajac jeden LE zarejestrowany, za okolo 400 zl kupilem wersje essentials, ktora DO DOMU mi w zupelnosci wystarcza. Siedzi ona u mnie na laptopie i sluzy za nagrywarje twardodyskowa. Co do wersji LE - w zasadzie jedyne, co mnie w niej draznilo, to jedynie 2 inserty na kanal. Z reszta ne mialem problemu. Wersja essentials ( upgrade ) jesli maz gratisowego LE kosztuje o polowe mniej i daje prawie wszystko, oprocz Steinbergowskich wtyczek, z ktorych sie i tak raczej nie korzysta. Zastanow sie kolego, zanim wydasz osad. Ja wiem ze sciagnac SX 3 H2O jest najlatwiej, ale pelna wersja kazdego, "powaznego" programu kosztuje okolo 2-3 tys. zl. Mozesz to miec o polowe taniej. Do prac domowych Cubase LE starcza znakomicie, masz edytor regionow, automatyke, bodajze 48 kanalow audio i chyba 96 midi, A jesli chcesz sie bawic w pelnowymiarowe produkcje, to niestety, plac i placz...
Mocny Pecet + Laptop, Presonus FIRESTUDIO + DIGIMAX FS, TC M One XL, TC HELICON VIOCEWORKS, ALESIS 3630, MXL 2006 + 770, SE 3 Stereo Pair, Sontronics SIGMA, Shure SM 57, 81, Audio-Technica - ATM 650 x 3, ATM 250 DE, ATM 450, APS AEON, E-MU PM 5, AKG 141

Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: Czy PreSonus AudioBox to najlepiej brzmiący interfejs USB do 1000zł?

Post autor: psysutra » środa 20 maja 2009, 11:57

Zwracam honor.

Po prostu mając złe doświadczenia z Abletonem nie podobają mi się literki LE przy oprogramowaniu . Można mieć taki uraz...

Opowiem to na przykładzie- miałem możliwość zrobienia kilku remiksów, tylko że babol polegał na tym, że ja na co dzień pracuję na FL, a koledzy na Abletonie. Jednakże miałem Abletona LE- ta da da daaaaaaa. "Dobra, chłopcy dawajcie mi te swoje kawałki, pokażę wam co potrafię".
Przesłali. I po załadowaniu (a raczej nie-załadowaniu) projektów wręcz się gotowałem

Oto przyczyna, dla której nie lubię literek LE.

Niewykluczone, a nawet na pewno każdy inny program LE ma inne ograniczenia, trochę sobie napuściłem klapek na oczy, moja bardzo wielka wina.
Stay Psychedelic People!

Recoil
Posty: 33
Rejestracja: piątek 14 lis 2008, 00:00

Re: Czy PreSonus AudioBox to najlepiej brzmiący interfejs USB do 1000zł?

Post autor: Recoil » środa 20 maja 2009, 12:19

Co do abletona to się zgadzam. Mam wersje Lite, która jest dla mnie kompletną porażką jeżeli chodzi o robienie projektów. Tam można tylko dwa vst załadować i dwa efekty zewnętrzne. Niewiele lepsza wersja abletona le kosztuje bodajże ok 400 pln i znią też niemożna wiele zrobić.

Zupełnie inaczej się ma sprawa z Cubese 4 LE którego posiadam ze względu na zakup e-mu tracker pre. Tam już można coś zrobić. Co prawda tylko 8 vstków można załadować ale zawsze można wyeksportować na audio kanały a wtedy możesz mieć takich 48...:) 7 slotów pamięci na kanał też wyzstarcza. Zwłaszcza jak się ma zamiar kupić t-racksa. Cubase ma lipną kwantyzację audio opartą na hitpointach ale z pomocą przychodzi program Sonar 6 LE, który kwantyzację audio robi automatycznie i zazwyczaj żetelnie. Dodatkowo ma rewire co pozwala rozpbić ez drummera na poszczególne kanały w mikserze i połączyć się Melodyną, którą roównież miałem w zestawie.

Tak więc jak widzisz programy "LE" dają możliwość zrobienia konkretu. Jedyny minus tej zabawy to skakanie między programami. Ale oszczędzając ok 3000 PLN jestem w stanie to znieść:)))

Recoil

Awatar użytkownika
ktm
Posty: 242
Rejestracja: poniedziałek 30 kwie 2007, 00:00

Re: Czy PreSonus AudioBox to najlepiej brzmiący interfejs USB do 1000zł?

Post autor: ktm » środa 20 maja 2009, 15:01

...
**********************
chodziło mi nie o mikser(w delcie był) a o aplikację karty - właśnie tak - niemożliwość zmiany częstotliwości próbkowania/rozdzielczości. To bywa uciążliwe.
...
**********************
A czego dokładnie tam nie możesz zmienić? Ja nie mam problemów? Mam nadzieję, że wiesz, że dostępne częstotliwości i rozdzielczości zależą od liczby używanych kanałów we i wy?...
**********************
to że rozdzielczość zależy od ilości kanałów to wiem(nie jest to plusem tego interfejsu) , częstotliwości nie da rady zmienić, zmienia się samoistnie w zależności od ilości kanałów... 48kHz albo 96kHz

pawelq
Posty: 347
Rejestracja: piątek 19 sie 2005, 00:00

Re: Czy PreSonus AudioBox to najlepiej brzmiący interfejs USB do 1000zł?

Post autor: pawelq » środa 20 maja 2009, 20:19

to że rozdzielczość zależy od ilości kanałów to wiem(nie jest to plusem tego interfejsu) , częstotliwości nie da rady zmienić, zmienia się samoistnie w zależności od ilości kanałów... 48kHz albo 96kHz
...
**********************


To jest normalne dla interfejsów USB1.1. Maksymalna częstotliwość oraz rozdzielczość zależą od liczby kanałów, bo przepustowość USB1.1 jest ograniczona. Jeśli masz intefejs ustawiony na 2in 0 out lub 2out 0in, wtedy możesz sobie ustawić nawet 24/96 (rzeczywista częstotliwość i rozdzielczość będą ustawione przez twoją aplikację). Przy 2in 2 out tracisz 88.2 i 96 kHz.


Awatar użytkownika
Drudkh
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2006, 00:00

Re: Czy PreSonus AudioBox to najlepiej brzmiący interfejs USB do 1000zł?

Post autor: Drudkh » piątek 29 maja 2009, 19:10

Kilka dni mi zeszło na szperanie po sklepach i negocjacje, ale w końcu Audio Kontrol 1 zamówiony, cena z przesyłką 1140złych, a więc bdb, szczególnie w porównaniu do tej ze strony NI i aktualny kurs euro.
Mam pytanie odnośnie tego bonusowego instrumentu VST. Do wyboru jest MASSIVE, FM8, PRO-53 lub ABSYNTH 4 - który z nich najlepiej nada się do muzyki typu 'techno' - bo taką tworzy siostrzeniec, który dostanie ten sprzęcik?
Jeszcze sprawa kabli. AK1 ma wyjścia TRS, a w monitorach aktywnych jest XLR. Mam kabel XLR-XLR, jeśli chciałbym go wykorzystać musiałbym podłączyć go przez przejściówke XLR-jack stereo - czy taka przejściówka to dobre rozwiązanie bez najmniejszej straty jakości dźwięku czy jednak lepiej podłączyc karte z monitorami oryginalnym kablem XLR-TRS ?
I przy okazji. Podłączając interfejs audio do amplitunera kina domowego lepiej robić to kablem analogowym czy cyfrowym? Wydaje mi się, że nawet w przypadku dobrego, audiofilskiego amplitunera lepiej powierzyć przetworzenie sygnału cyfrowego na analogowy przetwornikom z interfejsu audio i podłączenie amplitunera kablem analogowym (?)

pzdr

paul
Posty: 299
Rejestracja: piątek 12 kwie 2002, 00:00

Re: Czy PreSonus AudioBox to najlepiej brzmiący interfejs USB do 1000zł?

Post autor: paul » piątek 29 maja 2009, 19:58

Fast track pro to totalny gniot, mam jeden i naprawdę jest słaby. W mikserze nawet nie możesz zmienić częstotliwości! A preampów lepiej nie dotykać.
**********************

O czym ty piszesz??? Chlopie!???


Awatar użytkownika
ktm
Posty: 242
Rejestracja: poniedziałek 30 kwie 2007, 00:00

Re: Czy PreSonus AudioBox to najlepiej brzmiący interfejs USB do 1000zł?

Post autor: ktm » piątek 29 maja 2009, 23:15

...Fast track pro to totalny gniot, mam jeden i naprawdę jest słaby. W mikserze nawet nie możesz zmienić częstotliwości! A preampów lepiej nie dotykać.
**********************

O czym ty piszesz??? Chlopie!???

...
**********************
o jakości urządzenia

ODPOWIEDZ