Ceny rosną dla Polaków?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
tomekk
Posty: 163
Rejestracja: środa 03 sie 2005, 00:00

Re: Ceny rosną dla Polaków?

Post autor: tomekk » wtorek 11 paź 2005, 20:20

.http://www.musictoolz.pl/sprzet/groovetubes.php...

**********************

o musictoolz to ja wiem tylko ze oni maja to za 13 tys a niemczech mozna znalezc ponizej 10...

Awatar użytkownika
tomekk
Posty: 163
Rejestracja: środa 03 sie 2005, 00:00

Re: Ceny rosną dla Polaków?

Post autor: tomekk » wtorek 11 paź 2005, 20:23



o musictoolz to ja wiem tylko ze oni maja to za 13 tys a niemczech mozna znalezc ponizej 10......

**********************

zapomniałem dodac ze mowie tu o GT VIPRE a te "taniego" to bylo w przenosni oczywiscie bo jezeli mozna znalec to samo za 3 tys mniej to sie wtedy mowi ze taniej

DogHead
Posty: 625
Rejestracja: czwartek 05 cze 2003, 00:00

Re: Ceny rosną dla Polaków?

Post autor: DogHead » wtorek 11 paź 2005, 22:11

o musictoolz to ja wiem tylko ze oni maja to za 13 tys a niemczech mozna znalezc ponizej 10......



*****



Pewnie jeszcze z VAT-em.

To sprobuj kupic ponizej 10k w Niemczech... tylko od kogo?

Awatar użytkownika
tomekk
Posty: 163
Rejestracja: środa 03 sie 2005, 00:00

Re: Ceny rosną dla Polaków?

Post autor: tomekk » środa 12 paź 2005, 10:30

...o musictoolz to ja wiem tylko ze oni maja to za 13 tys a niemczech mozna znalezc ponizej 10......



*****



Pewnie jeszcze z VAT-em.

To sprobuj kupic ponizej 10k w Niemczech... tylko od kogo? ...

**********************

Ktos na forum sie wypowiadał ze znalazł/kupił w Niemczech ponizej 10 tys pln.

DogHead
Posty: 625
Rejestracja: czwartek 05 cze 2003, 00:00

Re: Ceny rosną dla Polaków?

Post autor: DogHead » środa 12 paź 2005, 11:12

Ktos na forum sie wypowiadał ze znalazł/kupił w Niemczech ponizej 10 tys pln. ...



*****



Powinien umiescic swoja wypowiedz w watku o mitach na forum EiS.

Awatar użytkownika
tomekk
Posty: 163
Rejestracja: środa 03 sie 2005, 00:00

Re: Ceny rosną dla Polaków?

Post autor: tomekk » środa 12 paź 2005, 11:20

A jak jest z kupywaniem w Wielkiej Brytanii? Czy naliczany jest jeszcze jakis podatek to tych cen które są na stronie np. www.millennium-music.co.uk ?

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Ceny rosną dla Polaków?

Post autor: spiker » środa 12 paź 2005, 12:15

...A jak jest z kupywaniem w Wielkiej Brytanii? Czy naliczany jest jeszcze jakis podatek to tych cen które są na stronie np. http://www.millennium-music.co.uk ? ...

**********************

cytat z ich strony:



"All prices are in UK pounds sterling, and include VAT at 17.5%"



I o ile przestrzegają przepisów to ich również dotyczą przepisy o sprzedaży wysyłkowej. Więc możesz się liczyć ze wzrostem ceny o różnicę w podatku między 22% a 17,5%.





coś tam jeszcze piszą o dodoatkowej opłacie 1.5% transakcji w związku z kosztami administracji ale....nie doczytałem



pozdrowienia
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

kaziorkaski
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2008, 00:00

Re: Ceny rosną dla Polaków?

Post autor: kaziorkaski » piątek 29 maja 2009, 10:12

Ale jeszcze jedno mi nie daje spokoju. Dla przykładu strona reFx.com, gdzie można od ręki kupić ich produkty. Zaznaczono tam iż podane ceny zawierają wszystkie podatki i opłaty. Jednak po przekierowaniu do serwisu transakcyjnego Shareit.com zostaje naliczony dodatkowo podatek 19%. To jest bodajże jedyna metoda nabycia ich produktów, ale wiele firm przecież działa ta takiej zasadzie, nie udostępniając, innej metody płatności. Więc jak się ma informacja ze strony(nie tylko tego producenta) do działań przy finalizowaniu zakupu?! Ktoś może mi to naświetlić? Pozdrawiam;)
www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Awatar użytkownika
Tasiorowski
Posty: 543
Rejestracja: poniedziałek 03 gru 2007, 00:00

Re: Ceny rosną dla Polaków?

Post autor: Tasiorowski » piątek 29 maja 2009, 12:03

niestety jest to wynik przepisow unijnych i glosowania na PiS.

Dokladny opis dlaczego tak - w najnowszej EiS, tylko kupic i czytac.



przy tej roznicy w cenie oplaca sie jechac nach Deutshland i kupic tam w sklepie.
...
**********************
A przepraszam bardzo, co ma do tego PiS ? Obecna władza nie obniżyła żadnego podatku, a wręcz chce dołożyć nowe - ekologiczny, wysokie mandaty drogowe, 1000 fotoradarów zamiast 1000 km autostrad itd. Co do Vatu - to skandal, że w naszym kraju prawie wszystkie stawki VAT-u są na górnej granicy widełek, jakie daje unia. gdzie się da 22%, tam nam dowalają 22, gdzie max to 7%, tam nam dowalają 7. Ja w ogóle się zastanawiam, czy VAT jest legalny w jakimkolwiek kraju - zgodny z jakąkolwiek konstytucją. Dostajesz kasę - płacisz dochodowy, obciętym o podatek dochodem robisz zakupy, za które sprzedawca płaci VAT + dochodowy, co mu zostaje, robi za to zakupy, za które jego sprzedawca płaci VAT + dochodowy. Jedna wypłata 1000 zł z bankomatu jest opodatkowana chyba z 4 razy.To jakiś obłęd panowie. "Mroki" średniowiecza obarczały ludzi skromnymi 10%, a na histrorii nam powiadali, że kiedyś był ucisk, a teraz mamy fajnie... Chłe chłe
Mocny Pecet + Laptop, Presonus FIRESTUDIO + DIGIMAX FS, TC M One XL, TC HELICON VIOCEWORKS, ALESIS 3630, MXL 2006 + 770, SE 3 Stereo Pair, Sontronics SIGMA, Shure SM 57, 81, Audio-Technica - ATM 650 x 3, ATM 250 DE, ATM 450, APS AEON, E-MU PM 5, AKG 141

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Ceny rosną dla Polaków?

Post autor: AkselPL » piątek 29 maja 2009, 12:44

To czemu by nie zrobić internetowej akcji przeciwko podatkowi Vat?
Swoją droga gdzie teraz się opłaca kupować, mam na myśli sklepy internetowe?
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

ODPOWIEDZ