Behringer NU 6000 DSP

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
pyza
Posty: 265
Rejestracja: sobota 06 lip 2002, 00:00

Behringer NU 6000 DSP

Post autor: pyza » środa 07 lis 2012, 14:16

Witam...



Uprzejmie proszę o opinie na temat Behringer NU 6000 DSP

Czy jest awaryjna i czy warto ją kupić..

cubase 4 komplete 5 powercore fw samplelord extreme sample conwerter

pyza
Posty: 265
Rejestracja: sobota 06 lip 2002, 00:00

Re: Behringer NU 6000 DSP

Post autor: pyza » czwartek 08 lis 2012, 21:31

Nikt nie zna tej końcówki???
cubase 4 komplete 5 powercore fw samplelord extreme sample conwerter

TrevorMuzzy
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 00:00

Re: Behringer NU 6000 DSP

Post autor: TrevorMuzzy » piątek 09 lis 2012, 00:36

Ja odradzam tego typu sprzęt. Już pisze dlaczego. Owszem na pewno tutaj na forum będzie mnóstwo miłosników tej marki ale ogólnie taki sprzęt za takie pieniądze taki poważny a wykonanie jak zabawki.


Obudowa plastikowa + jakaś cieniutka blacha, to jeśli nie będzie się tego przechowywac w jakimś racku zniszczy się, uszkodzi bardzo szybko, tym bardziej że to dość delikatny sprzęt.


Ja ogólnie w takim sprzęcie nie mam zaufania do Behringera, wiec jeśli myslisz o poważnej pracy z nagłośnieniem lub firma nagłośnieniowa to lepiej zainteresować się czyms od Yamahy czy Omnitronic.


Z resztą sa wykonawcy, artyści, którzy na hasło " Behringer" dostają wysypki na twarzy i gęsiej skórki, bo sprzęt niepewny.


Dlatego ja bym zainteresował się czyms innym, poza tym z tego co widze końcowka ta posiada jedynie wyjścia speakon co też może być mało praktycznie, przeważnie są też zaciski.


Ja bym poszukał czegoś innego lub zakupił tego Behringera ale brał pod uwage to że popracuje stosunkowo krótko.


pyza
Posty: 265
Rejestracja: sobota 06 lip 2002, 00:00

Re: Behringer NU 6000 DSP

Post autor: pyza » poniedziałek 12 lis 2012, 09:51

Dziękuję....
Jak kupię i przetestuję to napiszę co jest warta ta końcówka
cubase 4 komplete 5 powercore fw samplelord extreme sample conwerter

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Behringer NU 6000 DSP

Post autor: Zbynia » poniedziałek 12 lis 2012, 11:08

Trevor na jakiej podstawie wysuwasz swe brednie?




przy okazji omnitronic to jeszcze niższa półka niż behringer


marcinek2
Posty: 160
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 00:00

Re: Behringer NU 6000 DSP

Post autor: marcinek2 » poniedziałek 12 lis 2012, 21:39

...
Trevor na jakiej podstawie wysuwasz swe brednie?




przy okazji omnitronic to jeszcze niższa półka niż behringer...
 


wlasnie omnitronic....gralem kiedys koncert na tym w klubie u goscia he he he tyle napisze o tym porazka,co do berhingera nie moge zlego slowa powiedziec...na serio mam miksery jeden 13lat drugi 9 wszystko dziala jak trzeba,zero awari,sam przymierzam sie do kupna tej koncowki.

Motu 828 mk3,avantone cv 12,aps classic,uad 2 solo,Duo,tc helicon,rnc fmr 1773........????

TrevorMuzzy
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 00:00

Re: Behringer NU 6000 DSP

Post autor: TrevorMuzzy » wtorek 13 lis 2012, 20:29

...
Trevor na jakiej podstawie wysuwasz swe brednie?




przy okazji omnitronic to jeszcze niższa półka niż behringer...
 




Ano dlatego, że mój kuzyn trudni się nagłośnieniem, ma firme i zdarzyło mu się używac podobnej końcówki, gdzie po pół roku pękła obudowa bo była z jakiegoś tworzywa, nie mówiąc już o fakcie że tam jest jeden typ wyjścia na głosniki nawet nie ma tradycyjnych terminali, dla mnie to masakra..to tak jakby w monitorach studyjnych były tylko gniazda RCA..


Poza tym co jak co ale ten sprzęt tani nie jest i to żadna łaska, lepiej poszukać czegoś innego, tym bardziej że kuzyn miał 2 lata temu nagłaśniać słynną impreze Hip-hopową w Poznaniu, to orgranizator gdy usłyszał, że będzie to sprzęt B.. podziękował twierdząc że byli tacy amatorzy, którzy mieli taki sprzęt i co 10 minut coś wysiadało, on woli mieć pewność i tyle..ostatecznie impreze nagłasniał gościu ze sprzętem Soundcraft i Yamaha.


Tak wiec wątpie aby komuś udało się zaistnieć jako dobra firma nagłośnieniowa ze sprzętem Berego.


Każdy kupuje co chce, wystarczy poczytac opinie użytkowników na innych forach w sieci..o ile brzmienie w miare ok, o tyle wykonanie to jakieś nieporozumienie a przeciez to sprzęt bardzo konkretny i nie będzie tylko służył w domu ale też na zewnątrz w różnych warunkach.


Jak ktoś ma taki kaprys może zakupić a w razie problemów zgłosić się do kolegi Zbyni, na pewno pomoże a może i naprawi...


TrevorMuzzy
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 00:00

Re: Behringer NU 6000 DSP

Post autor: TrevorMuzzy » wtorek 13 lis 2012, 20:35

A tak w ogole kolego Zbynia, ciekawe czemu negujesz bez przerwy to że firma Behringer zbyt dobrym rozwiązaniem nie jest?


Używałes jakiś sprzęt Behringera?


Jeden tak?


Ja bardzo dużo, raczej pod kątem studia i tylko monitory B2031A były ok, reszta to porażka albo brzmienie fatalne albo wysiadły zaraz po gwarancji.


Stąd ja jestem sceptyczny, monitory mogę polecić ale końcówki mocy, miksery omijał bym szerokim łukiem.


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Behringer NU 6000 DSP

Post autor: Zbynia » środa 14 lis 2012, 08:19

daj sobie spokój - uzywałem wielu - kilka mikserów analogowych, posiadałem świetny DDX3216, kilka z serii mini, odsłuchy o których wspomniałeś, z paczkami też miałem do czynienia plus efekty czy preampy słuchawkowe


Jakośc najwyższa nie jest(brzmieniowo bo wykonanie jest naprawdę porządne) i nie miałem problemów o jakich ty piszesz...i nie tylko ja na tym forum


Wiec po co powielasz głupoty bo cos komus sie kiedyś zesrało?jeden przypadek nie świadczy że wszystko jest do kitu 


Z tym omnitroniciem to wyskoczyłeś wystarczająco by darowac sobie twoje uwagi bo to nawet nie dorasta do piet behringerowi a jak ktos potrafi posługiwac się sprzetem to nie będzie miał problemów


Przy okazji dziwnym trafem można kupic uzywane wieloletnie behringery z którymi kompletnie nic sie nie dzieje




a już gadką o terminalach zaciskowych pogrążyłes sie do reszty - nikt normalny nie używa w nagłosnieniu terminali zaciskowych - SPEAKON TO PODSTAWA i wbij to sobie do głowy


w zyciu bym nie podpinał nagłosnienia drutami na koncert


widziałem nawet złom z XLR na końcu mocy i co potrafi to zrobić we współpracy z amatorem który omyłkowo wpina kable nie tam gdzie trzeba


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Behringer NU 6000 DSP

Post autor: Zbynia » środa 14 lis 2012, 08:21

Przy okazji - pisanie że cos wysiadało świadczy tyko o tym że na siłę chcesz udowodnic że firma jest be bo jest i tyle


Nawet nie wiesz co wysiadało i odrazu to wina sprzętu bo jest behringera?gratuluje podejścia


ODPOWIEDZ