Sceniczne statywy dla modułów klawiszowca

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
BrunoJ
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 14 sty 2013, 00:00

Sceniczne statywy dla modułów klawiszowca

Post autor: BrunoJ » piątek 08 lut 2013, 16:36

Witam,


Pytanie z serii "początkujacy", ale nie udało mi się wygenerować do internetu sensownego zapytania które wyświetliłoby mi jakieś odpowiedzi.


Szukam podpowiedzi jak ustawić się na scenie do grania na żywo, zajmując jak najmniej miejsca (typu małe kluby), z podwójnym parapetem i dodatkowo 2-3 modułami typu rack (w skrzynce/luzem). Moduły to m.in. mój 'osobisty' mixer, czy efekt do wokalu, niekoniecznie dodatkowe instrumenty (bez znaczenia dla problemu, poza faktem że moduły nie mają 50cm głębokosci). A to oznacza ze chciałbym mieć do niego dostep na bieząco podczas grania.


Rozumiem ze docelowe rozwiazanie to osobna szafka rackowa, albo przenosna skrzynka, ale na czas grania i tak musialoby to byc na wysokosci rąk, czyli jakis stolik/statyw.


I tutaj utykam - jak to wszystko postawic, przy zalozeniu ze nie mam osobno z boku miejsca na skrzynke. Wizualnie to widzialbym to ze ma moduly bezposrednio za klawiszami (albo czesciowo na klawiszu nawet). Ale statywy nie przewiduja takiego rozwiazania.Chyba że jakiś wielki, w którym można postawić moduły obok drugiej klawiatury.


Moduły desktopowe stawia się najczęściej na klawiaturze, ale rackowe?


Patrzylem w strone statywów laptopowych (np althetic L-2), ktory musiałby być ustawiony za klawiszami, ale takie rozwiazanie wydaje sie dość pokrętne - musiałby być ustawiony tyłem, zeby moduły były w pozycji pionowej, gałkami do góry, pochylone troche na dolny klawisz (tak sobie to wstępnie wyobrażam).


Dlatego pytanie - jak Wy to robicie?


PS. Tak wiem, moje obecne rozwiązanie nie jest optymalne sprzętowo, ale jeszcze chwile musi tak zostać.


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Sceniczne statywy dla modułów klawiszowca

Post autor: Zbynia » piątek 08 lut 2013, 20:11

moja propozycja jest taka:


bierzesz dwa statywy na przykład takie:


http://www.ceneo.pl/19707643


jeden rozstawiasz normalnie (powiedzmy niskie X) na klawisz a drugi stawiasz za nim ale ustawiony na wysokie X.Na jednym stawiasz klawisz na drugim sprzęt rack - plus jest taki rze sprzet masz tuż nad klawiszem a do tego także nad klawiszem


Wydaje mi sie to najprostszą i najwygodniejszą opcją


nawet miejsce na piwko będzie :)




co by się wszystko nie posypało możesz sobie spiąć oba statywy drutem czy sznurkiem :)


Janbz
Posty: 7
Rejestracja: sobota 24 lip 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Sceniczne statywy dla modułów klawiszowca

Post autor: Janbz » sobota 09 lut 2013, 14:27

używam  Hercules KS 400 B solidny,po złożeniu zajmuje mało miejsca.jak musze położyć więcej rzeczy to klade dwa pulpity i robi sie sporo miejsca.


BrunoJ
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 14 sty 2013, 00:00

Re: Sceniczne statywy dla modułów klawiszowca

Post autor: BrunoJ » sobota 09 lut 2013, 20:37

...moja propozycja jest taka:
bierzesz dwa statywy na przykład takie:
http://www.ceneo.pl/19707643
jeden rozstawiasz normalnie (powiedzmy niskie X) na klawisz a drugi stawiasz za nim ale ustawiony na wysokie X.Na jednym stawiasz klawisz na drugim sprzęt rack - plus jest taki rze sprzet masz tuż nad klawiszem a do tego także nad klawiszem
Wydaje mi sie to najprostszą i najwygodniejszą opcją
nawet miejsce na piwko będzie :)

co by się wszystko nie posypało możesz sobie spiąć oba statywy drutem czy sznurkiem :)...
Na takie rozwiazanie tez wpadlem, w szczegolnosci mam takiego XXa z nadstawka nawet, wiec moge sobie nawet 3 poziomy zrobic, tylko ze to chyba niekoniecznie spelnia warunek oszczednosci miejsca na scenie, pomijajac juz jak to wyglada. Poza tym 'glowny' statyw nie moze byc X bo nie da sie sensownie grac na siedzaco (organy itp).
Sugestia z Herkulesem ma te drobna wade ze ja juz mam glowny statyw i najchetniej nie kupowalbym zupelnie nowego na jego miejsce. Stad pomysl o jakims statywie od projektora/laptopa, ktory sprowadza sie w zasadzie to jednej nogi i polki, czyli prawie nie zajmuje dodatkowego miejsca. Albo moze taki pod piecyk (np W-2), ale to znowu dodatkowe miejsce potrzebne.
Jesli mialbym wymieniac caly statyw to moj typ to K&M 18810 z przystawkami roznymi. Tylko cena nie teges...

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Sceniczne statywy dla modułów klawiszowca

Post autor: preceli » poniedziałek 11 lut 2013, 11:11

BrunoJ, sam pomyśl. Toż już dwie klawiatury stanowią spore wyzwanie dla praktycznie każdego statywu (a już szczególnie typu X lub podobnym). I nie chodzi tu wcale głównie o ich ciężar, lecz o prosty fakt, że im bardziej w pionie, tym są coraz mniej stabilne. I niech teraz niejaki pan Henio (miszcz trytytek wszelakich ) potrąci Ci na scenie to jakkolwiek, a cała Twoja posypie się na niezłą kasę

IHMO świetnym i sprawdzonym rozwiązaniem jest zrobienie półki na której stoi najniższa klawiatura. Owa półka ma zamocowane poniżej (niekoniecznie centralnie) dodatkowe wnęki na moduły (rack 19") ustawione pod takim kątem, aby patrząc sobie pomiędzy nogi można było cokolwiek zobaczyć na ich wyświetlaczach. Oczywiście do tego potrzebny jest statyw o prostych nogach z nadstawką na drugi instrument (np. K&M 18810). Przy tym 4 moduły (po dwa obok siebie) to góra, bo gdy ich będzie więcej będzie kłopot z pedałowaniem np. sustainem.
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

BrunoJ
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 14 sty 2013, 00:00

Re: Sceniczne statywy dla modułów klawiszowca

Post autor: BrunoJ » poniedziałek 11 lut 2013, 18:58

Cytat:

...BrunoJ, sam pomyśl. Toż już dwie klawiatury stanowią spore wyzwanie dla praktycznie każdego statywu (a już szczególnie typu X lub podobnym). I nie chodzi tu wcale głównie o ich ciężar, lecz o prosty fakt, że im bardziej w pionie, tym są coraz mniej stabilne. I niech teraz niejaki pan Henio (miszcz trytytek wszelakich ) potrąci Ci na scenie to jakkolwiek, a cała Twoja posypie się na niezłą kasę
IHMO świetnym i sprawdzonym rozwiązaniem jest zrobienie półki na której stoi najniższa klawiatura. Owa półka ma zamocowane poniżej (niekoniecznie centralnie) dodatkowe wnęki na moduły (rack 19") ustawione pod takim kątem, aby patrząc sobie pomiędzy nogi można było cokolwiek zobaczyć na ich wyświetlaczach. Oczywiście do tego potrzebny jest statyw o prostych nogach z nadstawką na drugi instrument (np. K&M 18810). Przy tym 4 moduły (po dwa obok siebie) to góra, bo gdy ich będzie więcej będzie kłopot z pedałowaniem np. sustainem.
...


dzięki za pomysł, właśnie o czymś takim myślę, oczekiwałem tylko że istnieją takie rozwiązania gotowe, jako dość oczywista (wydaje się) potrzeba, tylko jakoś nie mogę na nie trafić.
Poza tym wydawało mi się że lepiej byłoby umiejscowić moduły za dolna klawiatura (wtedy bardziej w pionie, trochę skos w stronę grającego). Wtedy nie ma tematu jakiejś kolizji z pedałami, i wszystkie kable z tylu.
Potencjalna wada takie półki to jej przenośność, również modułów, skrzynki rackowe byłyby 'odpinane' jakoś. Stąd pomysły czy nie nadałby się jakiś statyw na combo, na którym można postawić małego case z modułami.
Z fajnych systemowych statywów znalazłem właśnie 18810, tyle że z wszystkimi przystawkami może wyjść drożej od sprzętu który ma trzymać . Inny to dostępny u nas KBS. Sa tez takie dziwne stolikowe (proel el-260), ale do nich nie ma już żadnych przystawek, a i minimalna wysokość jest dziwnie wysoka (na siedząco średnio).
Najlepsze jest to że mam fajny statyw, który funkcjonalnie by sie nadał (cos podobnego jak ten: Jaspers), ale ma tylko 110cm szerokości, więc nie wchodzi dłuższa klawiatura. Ale to też zajmuje kawałem miejsca, i jako główny statyw średnio wygląda, to się bardziej do domu na daje, albo na wystawkę.
Co do wywracania to używałem również XXa, ale przy dwóch poziomach dokładałem rurki które poszerzają podstawę. Ale obecnie mam 'stolik', właśnie ze względu na pedały.

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Sceniczne statywy dla modułów klawiszowca

Post autor: preceli » wtorek 12 lut 2013, 07:45

Takie moduły można też wsadzić do standardowego racka i postawić na podstawie (z kółkami) od krzesła komputerowego z demobilu. Mój kolega zrobił sobie taki patent i jest mocno zadowolony.
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

BrunoJ
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 14 sty 2013, 00:00

Re: Sceniczne statywy dla modułów klawiszowca

Post autor: BrunoJ » sobota 16 lut 2013, 18:03

Cytat:
...Takie moduły można też wsadzić do standardowego racka i postawić na podstawie (z kółkami) od krzesła komputerowego z demobilu. Mój kolega zrobił sobie taki patent i jest mocno zadowolony....

O czyms takim pisalem w pierwszym poscie, tylko zamiast krzesla jakis niski statyw, np taki od wzmacniacza. Przy czym to jednak bedzie zajmowalo troche dodatkowego miejsca. Ale pozwoli np ustawic wygodnie kat nachylenia racka.

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Sceniczne statywy dla modułów klawiszowca

Post autor: Caroozo » niedziela 17 lut 2013, 11:28

W temacie racków - polecam przejrzeć urządzenia serwerowe - te ze standardem 19" posiadają wiele interesujących rozwiązań (półki itd). Jeśli w grę wchodzi nieduża ilość modułów, polecam bardziej profesjonalne podejście - zakup statyw Ultimate Apex i dokupienie dostawki (np. w Thomannie) na trzeci parapet - i wygląda, i jest stabilne. Natomiast jeśli chodzi o moduły z boku - godne polecenia są stoliczki gastronomiczne z nierdzewki z blokowanymi kółkami - idzie czasami kupić za śmieszne pieniądze, a stabilne jak diabli, ładnie wyglądają i wchodzi całkiem spory rack, który jest pod ręką .


Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Sceniczne statywy dla modułów klawiszowca

Post autor: mr-hammond » wtorek 19 lut 2013, 10:36

Ja korzystam z takiego http://muzyczny.pl/143665_Akmuz-L4-statyw-keyboardowy-na-3-instrumenty.html


Może jak byś na samej górze położył cały rack z modułami, albo jeden na drugim ( nie wiem jak to masz rozwiązane), to byś się zmieścił. Nie będzie Cie widać, ale to chyba nie o to chodzi ? :) 




ODPOWIEDZ