Logic Pro czy Presonus Studio One?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
FIRE
Posty: 152
Rejestracja: niedziela 06 wrz 2009, 00:00

Re: Logic Pro czy Presonus Studio One?

Post autor: FIRE » wtorek 05 lip 2011, 12:26

...
Obadaj sobie test Sonar X1 w ostatniej EiS....
 


http://www.cakewalk.com/products/sonar/web-trial.aspx


Pobierz sobie wersje trial i myślę, że będziesz mile zaskoczony.


Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Logic Pro czy Presonus Studio One?

Post autor: Soundscape » wtorek 05 lip 2011, 12:31

...
ja nie znam presonusa ale znam od pół roku Logica... wcześniej używałem Cubase... to dobry program, ale już do niego nie wrócę... w Logicu wszystko jest znacznie przejrzystsze, intuicyjne i jakoś łątwiej mi przychodzi... logika miksera, organizacja pracy, system automatyki, to po prostu urzeka i jest naturalnie łatwe... poza tym ma tyle doskonałych pokładowych instrumentów i narzędzi, że wart jest swojej ceny... ale tak jak napisał kolega wyżej - najlepszy jest ten program, który sprawdzisz sam, polubisz i uda Ci się go najlepiej opanować... ...
 


***************************


No, muszę napisać odwrotnie. Siedzę od lat w Cubase`e i ostatnio mam do czynienia również z Logic`iem. Bynajmniej nie jest on dla mnie intuicyjnyCool Ale może się przełamie i się dosiądę do tego konkretnie.


Jeśli chodzi o pytanie w temacie - Jeśli pierwszy DAW, w sumie wszystko jedno. Jeśli zaś drugi, to zadaję sobie zawsze pytanie: czy jest on mi potrzebny jak mi się dobrze pracuję w pierwszym? Sory, głupoty piszę, niewyspany jestemSmile


Awatar użytkownika
katox
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 00:00

Re: Logic Pro czy Presonus Studio One?

Post autor: katox » wtorek 05 lip 2011, 13:05

......Obadaj sobie test Sonar X1 w ostatniej EiS.... 
http://www.cakewalk.com/products/sonar/web-trial.aspx
Pobierz sobie wersje trial i myślę, że będziesz mile zaskoczony....


właśnie tak sobie zerknąłem na Sonara iii patrzę że ma step sequencer dla każdego kanału podobnie jak FL Studio:)

Ostatnio chciałem przejśc z FL na jakiś inny DAW i kiszka. Brakowało mi tego step sequencera. Myślałem o Live (miałem wersję LE z interfejsem) ale jednak Step Seq w FL załatwiał czasem proste zabiegi w sekundę. Zwłaszcza że był shift itd.

Zastanawiam się czy oprócz Sonara i FL'a są jeszcze jakiś DAW'y w których step sequencer jest odrazu montawany ?

lunatik
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 11 kwie 2011, 00:00

Re: Logic Pro czy Presonus Studio One?

Post autor: lunatik » wtorek 05 lip 2011, 16:19

Ok dzięki zaraz lukne sonara


Pytanie dalej aktualne, auto slice-chop, one shot w presonus studio one



http://www.youtube.com/user/12Calli?feature=mhee#p/a/u/1/gQ545OoxAG8

http://www.myspace.com/566097212

lunatik
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 11 kwie 2011, 00:00

Re: Logic Pro czy Presonus Studio One?

Post autor: lunatik » wtorek 05 lip 2011, 17:14

...
Obadaj sobie test Sonar X1 w ostatniej EiS....
 


 


czekam na przesyłke z EiS ;] i oblukam

http://www.youtube.com/user/12Calli?feature=mhee#p/a/u/1/gQ545OoxAG8

http://www.myspace.com/566097212

FIRE
Posty: 152
Rejestracja: niedziela 06 wrz 2009, 00:00

Re: Logic Pro czy Presonus Studio One?

Post autor: FIRE » wtorek 05 lip 2011, 18:14

...
...
Obadaj sobie test Sonar X1 w ostatniej EiS....
 

 

czekam na przesyłke z EiS ;] i oblukam
...
 


Ściągnij sobie demo X1 i będziesz miał wszystko na dłoni. Zwróć tez uwage na fakt, że Sonar X1 - jako jedyny z wymienionych - posiada bardzo dobre kompresory na torach miksera, czego nie mają Logic, S1, Cubase i nawet Pro Tools.Laughing


Awatar użytkownika
Stiwi
Posty: 51
Rejestracja: środa 26 lut 2003, 00:00

Re: Logic Pro czy Presonus Studio One?

Post autor: Stiwi » sobota 26 paź 2013, 23:15

Bzdury piszą ci co chcą ci polecic abeltona lub FL Studio . FL jest jednym wielkim problemem jeśli zaczniesz uzywać zewnetrzne sytezatory , lub efekty sypie sie jak wydma  na wietrze . Abelton stabilny jak skała  ale zagmatwany i  nie intuicyjny . Ja uzywałem Logoc od wersji 5.5 do 9  . Ale dzisiaj  pozostałem przy presonus studio one v 2  . I nikt mi nie powie że jest coś  tak łatwego do opanowania w  dwa do pięciu dni . W pakiecie  Native instruments bank sampli  ponad 16 gb FX i Synthy  i melodyne . Po pierwsze mikser mistzrostwo świata  , po drugie przeciagnij i upuść  czy to sampla czy vst vsti  na dzień dzisiejszy brak konkurencji  koniec tematu .


Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Logic Pro czy Presonus Studio One?

Post autor: Akton » sobota 26 paź 2013, 23:55

 

No, muszę napisać odwrotnie. Siedzę od lat w Cubase`e i ostatnio mam do czynienia również z Logic`iem. Bynajmniej nie jest on dla mnie intuicyjnyCool Ale może się przełamie i się dosiądę do tego konkretnie.

 
Witaj, Soundscape. Czy mógłbyś zaspokoić moją ciekawość i powiedzieć, dlaczego po tylu latach chcesz się przesiąść z Cubase?




Pozdrawiam.



[addsig]
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

MrExplosion
Posty: 471
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 00:00

Re: Logic Pro czy Presonus Studio One?

Post autor: MrExplosion » niedziela 27 paź 2013, 00:03

Niezłe opóźnienie, odgrzebałeś temat sprzed lat.

A z opinią na temat Abletona to zaszalałeś konkretnie. Przecież goście z Presonus próbowali się w wielu miejscach wzorować właśnie na Live. W Live wszystko działa jako drag & drop, każdy sampel automatycznie jest wpasowany w tempo i skwantyzowany, a cały DAW jest idealnie prosty i jednocześnie całkowicie konfigurowalny. Nic nie jest na zasadzie wielopoziomowych rozwijanych menu (Reaper i Google hehe). Z kolei dzięki Max4Live da się zrobić niesamowite kombinacje (można ściągnąć gotowe rozwiązania). Ten program ma swoje wady, ale akurat w łatwości obsługi jest Live i długo długo nic

amis
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 28 lut 2006, 00:00

Re: Logic Pro czy Presonus Studio One?

Post autor: amis » niedziela 27 paź 2013, 07:11


jak widać, jest to kwestia bardzo subiektywna :) ja miałem kilka lat doświadczeń z cubase i było względnie ok... przesiadka na Logic to była wspaniała przyjemność i w moim odczuciu jest dużo bardziej intuicyjny... miałem ze dwa podejścia do Live i totalnie nie trafiała do mnie jego koncepcja i workflow, dla mnie nie jest on ani intuicyjny, ani wygodny ale to moze kwestia innego podejścia do pracy, którego nie poczułem... jeszcze ciężej było z FL :) 

www.psychologium.net

ODPOWIEDZ