Regeneracja klawiszy YAMAHA MOTIF 7

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Inigo
Posty: 3
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 00:00

Regeneracja klawiszy YAMAHA MOTIF 7

Post autor: Inigo » środa 13 lis 2013, 16:24

Witam! Czy orientuje się może ktoś ile może kosztować regeneracja klawiatury w YAMAHA MOTIF 7. Klawiatura już trochę się rozjeżdża i coraz gorzej się gra. Wiadomo Wam czy ktoś się tym w miarę profesjonalnie zajmuję??


Awatar użytkownika
funkofil1
Posty: 146
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 00:00

Re: Regeneracja klawiszy YAMAHA MOTIF 7

Post autor: funkofil1 » czwartek 14 lis 2013, 01:39

Napisz dokładnie o co chodzi. Co to znaczy że się rozjeżdża?

Inigo
Posty: 3
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 00:00

Re: Regeneracja klawiszy YAMAHA MOTIF 7

Post autor: Inigo » poniedziałek 05 maja 2014, 14:17

...Napisz dokładnie o co chodzi. Co to znaczy że się rozjeżdża?... 




Generalnie chodzi o to, że lubie grać na "twardych" klawiaturach. Motif ma już swoje lata i jego klawiatura mechanicznie daje bardzo mały opór przy naciskaniu. Być może ten model tak ma - kupiłem go używanego i nie wiem jak było od nowości. Natomiast wiem, że w porównaniu np. z takim niskobudżetowym keyboardem jak roland exr5s klawiatura mojego motifa wypada blado. Dlatego ponawiam moje pytanie: czy da się coś z tym zrobić??




Awatar użytkownika
funkofil1
Posty: 146
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 00:00

Re: Regeneracja klawiszy YAMAHA MOTIF 7

Post autor: funkofil1 » poniedziałek 05 maja 2014, 23:03

Jeśłi chcesz sprawdzić jak zachowywała się nowa klawiatura w Twoim XS to polecam wizytę w jakimś dobrym sklepie muz, który ma na stanie np. Yamaha Tyros 4 lub 5. Tam jest montowany ten sam mechanizm klawiatury. Fakt - klawiatury Rolanda są trochę cięższe od Yamahy (mówimy i klawiszach typu 'synth'). Z drugiej strony, xs 7 to nie jest stary instrument i podejrzewam, że nie odczujesz wielkiej różnicy w porównaniu z takim Tyrosem.

moons
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2014, 00:00

Re: Regeneracja klawiszy YAMAHA MOTIF 7

Post autor: moons » czwartek 08 maja 2014, 10:29

Generalnie chodzi o to, że lubie grać na "twardych" klawiaturach. Motif ma już swoje lata i jego klawiatura mechanicznie daje bardzo mały opór przy naciskaniu. Być może ten model tak ma - kupiłem go używanego i nie wiem jak było od nowości. Natomiast wiem, że w porównaniu np. z takim niskobudżetowym keyboardem jak roland exr5s klawiatura mojego motifa wypada blado. Dlatego ponawiam moje pytanie: czy da się coś z tym zrobić??


Podejżewam że ten typ tak ma i musiałbyś sprubować na jakimś innym instrumencie czy Twoja już siada czy jednak tak powinno być. Wiem że to nie ta klasa ale też tak mam jak się przesiądę z Koga na Yamahę PSR-3000 to wydaje mi się że gram na kalkulatorze.


Natomiast jeśli coś chciałbyś z tym zrobić to chyba trzeba by tylko wymienić "Key contact assembly". Na tej stronie choćby masz do dostania, myślę że i tak taniej niż w Polsce, sam kupowałem częsci do Korga i po 6 dniach towar jest u Ciebie.


http://www.syntaur.com/yamaha_motif.html



Pozdrawiam


Inigo
Posty: 3
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 00:00

Re: Regeneracja klawiszy YAMAHA MOTIF 7

Post autor: Inigo » czwartek 08 maja 2014, 10:46

...Generalnie chodzi o to, że lubie grać na "twardych" klawiaturach. Motif ma już swoje lata i jego klawiatura mechanicznie daje bardzo mały opór przy naciskaniu. Być może ten model tak ma - kupiłem go używanego i nie wiem jak było od nowości. Natomiast wiem, że w porównaniu np. z takim niskobudżetowym keyboardem jak roland exr5s klawiatura mojego motifa wypada blado. Dlatego ponawiam moje pytanie: czy da się coś z tym zrobić??
Podejżewam że ten typ tak ma i musiałbyś sprubować na jakimś innym instrumencie czy Twoja już siada czy jednak tak powinno być. Wiem że to nie ta klasa ale też tak mam jak się przesiądę z Koga na Yamahę PSR-3000 to wydaje mi się że gram na kalkulatorze.
Natomiast jeśli coś chciałbyś z tym zrobić to chyba trzeba by tylko wymienić "Key contact assembly". Na tej stronie choćby masz do dostania, myślę że i tak taniej niż w Polsce, sam kupowałem częsci do Korga i po 6 dniach towar jest u Ciebie.
http://www.syntaur.com/yamaha_motif.html
Pozdrawiam...

Dzięki wielkie.

ODPOWIEDZ