Kształcenie muzyczne - kilka pytań

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
TreVar
Posty: 11
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 00:00

Re: Kształcenie muzyczne - kilka pytań

Post autor: TreVar » czwartek 19 cze 2014, 15:45

...
Ale tak w ogóle - jaka muzyka cię interesuje? Bo jak pójdziesz do zwykłego liceum muzycznego i na 'zwykłą' kompozycję, to będziesz ciupał Chopina w liceum i Lutosławskiego na studiach. Chyba że pójdziesz na coś rozrywkowego, może Bednarska?...
 




Chodzi mi o utwory bardziej klasyczne. Ogólnie chciałbym robić muzykę do filmów i gier. Muzyka tego typu jak robi Audiomachine


Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Kształcenie muzyczne - kilka pytań

Post autor: PieTras! » czwartek 19 cze 2014, 16:25

To szukaj pod tym kątem. Bo np. w zwykłym liceum, to tylko Bach i Chopiny, z przydatnych rzeczy nauczą cię ogólnych zasad muzycznych i podstaw harmonii. A np. Akademia w Krakowie z rzeczy przydatnych do tej muzyki nauczy cię tylko ogólnej instrumentacji (ale nie ukierunkowanej na taką muzykę). Z kolei kompozycja i aranżacja na AM w Katowicach (tak mi się wydaje) jest bardzo osadzona w jazzie. Podobno w Gdańsku na kompozycji jest jakaś możliwość ukierunkowania na muzykę filmową. Jeżeli chcesz robić takie rzeczy, to musisz bardzo dobrze się rozpytać, żeby nie wylądować z w klimatach, które cię ani nie rozwiną w tym kierunku, ani nie będą dla Ciebie ciekawe.
Jeśli jesteś zdeterminowany, to znajdź przede wszystkim mentora, który ogarnia taką muzykę i da ci prywatne lekcje. A szkoła swoją drogą. 

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

TreVar
Posty: 11
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 00:00

Re: Kształcenie muzyczne - kilka pytań

Post autor: TreVar » czwartek 19 cze 2014, 17:46

...
To szukaj pod tym kątem. Bo np. w zwykłym liceum, to tylko Bach i Chopiny, z przydatnych rzeczy nauczą cię ogólnych zasad muzycznych i podstaw harmonii. A np. Akademia w Krakowie z rzeczy przydatnych do tej muzyki nauczy cię tylko ogólnej instrumentacji (ale nie ukierunkowanej na taką muzykę). Z kolei kompozycja i aranżacja na AM w Katowicach (tak mi się wydaje) jest bardzo osadzona w jazzie. Podobno w Gdańsku na kompozycji jest jakaś możliwość ukierunkowania na muzykę filmową. Jeżeli chcesz robić takie rzeczy, to musisz bardzo dobrze się rozpytać, żeby nie wylądować z w klimatach, które cię ani nie rozwiną w tym kierunku, ani nie będą dla Ciebie ciekawe.
Jeśli jesteś zdeterminowany, to znajdź przede wszystkim mentora, który ogarnia taką muzykę i da ci prywatne lekcje. A szkoła swoją drogą. ...
 




RCoA w Londynie też na pewno ma takie ukierunkowanie. Jednak obecnie chodzi mi o liceum i co muszę zrobić, żeby się tam dostać. Ciekaw jestem jeszcze tylko, czy bez liceum trudno jest się dostać na takie studia.


TreVar
Posty: 11
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 00:00

Re: Kształcenie muzyczne - kilka pytań

Post autor: TreVar » czwartek 19 cze 2014, 21:10

...
...
To szukaj pod tym kątem. Bo np. w zwykłym liceum, to tylko Bach i Chopiny, z przydatnych rzeczy nauczą cię ogólnych zasad muzycznych i podstaw harmonii. A np. Akademia w Krakowie z rzeczy przydatnych do tej muzyki nauczy cię tylko ogólnej instrumentacji (ale nie ukierunkowanej na taką muzykę). Z kolei kompozycja i aranżacja na AM w Katowicach (tak mi się wydaje) jest bardzo osadzona w jazzie. Podobno w Gdańsku na kompozycji jest jakaś możliwość ukierunkowania na muzykę filmową. Jeżeli chcesz robić takie rzeczy, to musisz bardzo dobrze się rozpytać, żeby nie wylądować z w klimatach, które cię ani nie rozwiną w tym kierunku, ani nie będą dla Ciebie ciekawe.
Jeśli jesteś zdeterminowany, to znajdź przede wszystkim mentora, który ogarnia taką muzykę i da ci prywatne lekcje. A szkoła swoją drogą. ...
 




RCoA w Londynie też na pewno ma takie ukierunkowanie. Jednak obecnie chodzi mi o liceum i co muszę zrobić, żeby się tam dostać. Ciekaw jestem jeszcze tylko, czy bez liceum trudno jest się dostać na takie studia.
...
 




Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi w tej rozpisce:http://www.amuz.gda.pl/wp-content/uploads/2014/05/ew_1415_WI-14_15-LK.pdf




Z tego co ja rozumiem, to na etap I trzeba zgłosić swoją własną pracę oraz napisać egzamin teoretyczny z kształcenia słuchu. Nie rozumiem o co chodzi z etapem II. Osoby po liceum mogą go pominąć?


Awatar użytkownika
PieTras!
Posty: 375
Rejestracja: piątek 07 cze 2013, 00:00

Re: Kształcenie muzyczne - kilka pytań

Post autor: PieTras! » piątek 20 cze 2014, 01:28

Znam kilku ludzi, którzy bez oficjalnego wykształcenia muzycznego dostali się na AM. Potrzeba charyzmy, trochę szczęścia, słabszej konkurencji i zdolności. W tej kolejności.

A jeśli chodzi o tę rozpiskę - tak, II etap jest tylko dla zdających bez wykształcenia muzycznego (czyli np bez liceum muzycznego lub PSM).

Może najlepiej pójdź do liceum muzycznego/PSM, złap jakiegoś nauczyciela i powiedz dokładnie czego chciałbyś się nauczyć. Może wtedy wyśle cię do kogoś odpowiedniego na zajęcia i ukierunkuje. A może nie.

Klawisze, kompozycja, produkcja... :)

Awatar użytkownika
deeper
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Kształcenie muzyczne - kilka pytań

Post autor: deeper » poniedziałek 23 cze 2014, 11:24

Wiem, przywalę ni w pięść ni w oko, ale źle spałem...


To dlatego nie ma już dzisiaj kompozytorów z prawdziwego zdarzenia! Bo każdy chce nauczyć się czegoś, co powinno być wrodzone... Ludzie bez charyzmy, bez miłości do muzyki, decydują się na studia, bo wpadli nagle na taki pomysł, bo mogą... 


Awatar użytkownika
acoto
Posty: 409
Rejestracja: środa 22 gru 2004, 00:00

Re: Kształcenie muzyczne - kilka pytań

Post autor: acoto » poniedziałek 23 cze 2014, 13:30

no , niby masz rację . Talentu jeszcze nikt nie naucza :) .
ALe... diamenty też należy szlifować.

TreVar
Posty: 11
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 00:00

Re: Kształcenie muzyczne - kilka pytań

Post autor: TreVar » poniedziałek 01 wrz 2014, 11:58

Dobra, po przemyśleniach doszedłem do wniosku, że odpuszczę sobie liceum muzyczne.


 


Po przeczytaniu różnych stron, doszedłem do wniosku, że chciałbym w przyszłości mieć 3 zawody związane z muzyką, które są ze sobą jako tako połączone - realizator dźwięku, sound designer i kompozytor. Wiem, że na realizatora i kompozytora są studia (choć wydaję mi się, że mało przydatne - obsługi programów można się nauczyć samemu / na kursach, nuty znam, grać umiem), co do sound designera - nie widziałem żadnych uczelni, które kształciły by w tym kierunku (za to jest kurs, choć samemu też można zdobyć wprawę). Z moich rozmyślań wynika, że najlepiej byłoby iść na studia na kierunku "Realizacja Dźwięku", natomiast na sound designera podszkolić się samemu bądź iść na kurs. Sprawa z kompozycją jest najprostsza - muszę po prostu komponować :)


 


Jeśli się mylę, poprawcie mnie.


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Kształcenie muzyczne - kilka pytań

Post autor: Zbynia » poniedziałek 01 wrz 2014, 22:41

Jesli tobie się wydaje ze niektóre zajęcia sprowadzaja sie do klikania w programie to bardzo się pomyliłeś


program mozesz znac perfekt - dzieki temu zostaniesz sługą realizatora


i nic więcej


TreVar
Posty: 11
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 00:00

Re: Kształcenie muzyczne - kilka pytań

Post autor: TreVar » środa 03 wrz 2014, 16:03

Ja w tej chwili Cię nie rozumiem.

ODPOWIEDZ