Reinstalacja systemu a powtórna instalacja VST

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Reinstalacja systemu a powtórna instalacja VST

Post autor: Akton » poniedziałek 18 sie 2014, 12:37

Witam kolegów. Pytanie z gatunku prozaicznych, aczkolwiek istotnych. Muszę przeinstalować Windowsa, ale dotyczy to oczywiście dysku systemowego. Biblioteki VST mam na innym dysku. Jak technicznie to zrobić, żeby nie było potrzeby ponownego instalowania gigabajtów bibliotek, a tylko instalować programy? Podczas instalacji program pyta, gdzie wrzucić biblioteki i musiałbym znowu poświęcać długie godziny. Przecież brzmienia już są w komputerze :) Możecie mi cos podpowiedzieć?


Pozdrawiam.


[addsig]
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Reinstalacja systemu a powtórna instalacja VST

Post autor: DJOZD » poniedziałek 18 sie 2014, 13:07

Zależy jaka biblioteka. Zreguły pakiety mają taką funkcję żeby wskazać ścieżkę do brzmień. Wtedy robić tylko instalacje VST do folderów systemowych.

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Reinstalacja systemu a powtórna instalacja VST

Post autor: Akton » poniedziałek 18 sie 2014, 13:10

...Zależy jaka biblioteka. Zreguły pakiety mają taką funkcję żeby wskazać ścieżkę do brzmień. Wtedy robić tylko instalacje VST do folderów systemowych. ... 


Dzięki, DJOZD. Moje instrumenty widać w podpisie :)


[addsig]
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Reinstalacja systemu a powtórna instalacja VST

Post autor: Zbynia » poniedziałek 18 sie 2014, 15:38

Spectrasonic ma taka mozliwość ale o ile dobrze pamiętam było troszkę zabawy z tym by poprawnie ją zobaczył.


Robiłem to jakoś tak że zaczynałem po zainstalowaniu wtyczki kopiowanie brzmień, przerywałem i zgrywałem ręcznie zainstalowane brzmienia do utworzonego katalogu




w zasadzie info powinno być jak nie w instrukcji to na formach producentów tych vsti


wienryk
Posty: 71
Rejestracja: czwartek 27 lip 2006, 00:00

Re: Reinstalacja systemu a powtórna instalacja VST

Post autor: wienryk » poniedziałek 18 sie 2014, 20:19

Podczas instalacji większości VST pada pytanie jak chcesz instalować - czy wszystko, czy instalujesz tylko program, itd. Robiłem to z EWQLSO i z VSL. Nie było żadnego problemu. Instalujesz na nowo tylko VST a nie library.

ODPOWIEDZ