Dobry sklep z duzym wyborem Monitorów studyjnych

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
dasefx
Posty: 56
Rejestracja: środa 07 gru 2011, 00:00

Dobry sklep z duzym wyborem Monitorów studyjnych

Post autor: dasefx » czwartek 27 sie 2020, 22:39

Witam Wszystkich, jak w temacie poszukuje dobrego sklepu z monitorami odsłuchowymi ( pozostały sprzet do studia i wybór też bedzie atutem). Generalnie interesują mnie sklepy w Polsce lub Niemczech (np. berlin/ monachium) / Czechy (np. praga/brno). Im bliżej tym lepiej, ale jesli będzie trzeba pojadę do Berlina. Chodzi o możliwość odsłuchu takich monitorów jak : HEDD Type 07, type 20, Neumann kh 310, Genelec 8050, Focal trio itp. czyli górna półka raczej. Głównie im więcej modeli tych marek bedzie na stanie tym lepiej. Poza tym inny sprzet studyjny i dobre rabaty też są w cenie, także mikrofony interfejs itp. też miło by było zobaczyc na stanie. Z góry dzięki za info i linki, pozdrawiam.

dasefx
Posty: 56
Rejestracja: środa 07 gru 2011, 00:00

Re: Dobry sklep z duzym wyborem Monitorów studyjnych

Post autor: dasefx » środa 23 wrz 2020, 15:35

Widzę że lipa....to może innaczej: dobry sklep w Lublin, Łódź, Wwa, Krk. Sklep który bez problemu ściągnie modele jakie się chce i bez wciskania tego czego WIESZ ZE NIECHCESZ heheh i ogolnie profeska, negocjacja ceny itd. Ktoś coś ???
Poza music expres z łodzi nie znalazłem za wiele, Dj shop z wrocławia chyba już też nie jest tak bardzo konkurencyjny.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Dobry sklep z duzym wyborem Monitorów studyjnych

Post autor: PWA » czwartek 24 wrz 2020, 08:37

Znam 2 sklepy, które oferują niemal wszystko jeżeli chodzi o sprzęt i instrumenty. Pierwszy, to Thomann, który ma stacjonarny sklep w okolicy Norymbergi, zaś drugi Music Store, który ma duży sklep w Kolonii.
https://www.thomann.de/pl/compinfo_rout ... InBsIn0%3D
https://www.musicstore.de/de_DE/EUR?cam ... gJpsfD_BwE
Obydwa mają w swojej ofercie wspomniane przez Ciebie marki,
W Czechach jest Muziker, który ma kilka sklepów stacjonarnych m.in. w Ostrawie, więc dość blisko.
https://www.muziker.pl/sklep-muzyczny-ostrava
Proponuję natomiast przed wizytą w tych sklepach skontaktować się z nimi i określić, które urządzenia chcesz przetestować oraz umówić się z nimi.
W Polsce nie licz na taki rozmach w portfolio produktów, jak w Niemczech, czy nawet Czechach... w większości przypadków to rzeźba w g... i takie lokalne interesiki.

dasefx
Posty: 56
Rejestracja: środa 07 gru 2011, 00:00

Re: Dobry sklep z duzym wyborem Monitorów studyjnych

Post autor: dasefx » czwartek 24 wrz 2020, 20:24

Tak wiem z thomannem juz sie kontaktowałem. W zwiazku z tym ze niedługo znowu nas "zamkną" mysle czy sens jechac do niemiec moze jednak lepiej dać zarobić naszym... Musiuc store obczje i muzukier. Dzieki PWA.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Dobry sklep z duzym wyborem Monitorów studyjnych

Post autor: PWA » czwartek 24 wrz 2020, 20:48

Oczywiście, że lepiej dać zarobić naszym. Problem w tym, że u nas nie ma takiej firmy, która by miała pełen przegląd produktów w jednym miejscu. Druga sprawa, to ceny, które często są wyższe, niż u Niemca, Angola czy Czecha. Dam Ci przykład z branży pokrewnej, czyli sprzętu audio:
Chciałem kupić media server Yamahy, który w każdym sklepie w Polsce kosztował 1499,-... zero zróżnicowania cen, co wygląda mi na zmowę cenową i narzucaniu przez dystrybutora cen, poniżej których żaden sklep nie może sprzedawać produktu (niedawno za takie praktyki właśnie ukarano w UK Korga i jeszcze kogoś na grubą kasę).
Znalazłem taki sprzęt u Niemca za 1330,-, czyli ponad 170,- taniej i z darmową dostawą. Pisze więc do Top Hi-Fi (sklepy AudioKlan, czyli dystrybutora Yamahy w Polsce), że właśnie taki sprzęt mogę kupić w DE za w/w cenę i jak mi sprzedadzą za tyle samo, to kupię u nich. Wiesz jaka była ich odpowiedź? Cytuję "Niestety ostateczna cena to 1499 zł". Oczywiście w imię patriotyzmu mogę zapłacić 40€ drożej, tylko czy aby na pewno jest to wspieranie lokalnego biznesu, czy po prostu geszefciarzy.
Wspomnę jeszcze Studiologic Numa Nero, którą w Music Store kupiłem za 3800,- a w naszych sklepach najniżej widziałem ją za 4400,-, czyli 6 stówek drożej. Jak w którymś próbowałem potargować, to mi zaproponowali jakiś kabelek o wartości 50,- gratis... i na tym targi się skończyły :-)... inni nawet na mail nie odpowiadali uznając zapewne, że to poniżej ich godności rozmawiać z gościem, który chce się targować o tak wspaniały manuał, jak Numa Nero :-)... no po prostu chłopaki nie dają mi wyboru ;-)

dasefx
Posty: 56
Rejestracja: środa 07 gru 2011, 00:00

Re: Dobry sklep z duzym wyborem Monitorów studyjnych

Post autor: dasefx » piątek 25 wrz 2020, 04:03

Hehe siema, doskonale wiem co masz na myśli, dlatego zadawałem takie pytania. O przykładach wyższych cen też niestety wiem duzooo, taki pierwszy lepszy z brzegu ogrinalny soft np. Izotope music suite 3 w thomann za 2500 zł okolo ( wachania euro) a w music center (pl) 5300 zł po przecenie hehehehe takze wiem doskonale o czym mówisz. Nie mniej jednak bede miał sporo do wydania ( dla mnie sporo) takzę mam nadzieje żę może podejda do klienta jak trzeba ( gdzies w Polsce) jak nie no to kupie pewnie u niemców....poprostu prze ta całą zadymę z koronoświrusem pomyślalem że może lepeij kupić u nas jak nie bedzie dużej przebitki i niech sobie zarobią nasi ( o tak takie patriotyczne myślenie) Zobacze jak już przyjdzie do kupowania, bo przez mail też nie bardzo te firmy chca mi cos zaproponować....takżę może jak wkońcu zaproponują jakies rabaty to bedę mógł podjąć decyzję. Monitory chciałbym sobie odsłuchać, to w sumie najdroższy i najwiekszy zakup będzie. Pozdro PWA

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Dobry sklep z duzym wyborem Monitorów studyjnych

Post autor: PWA » piątek 25 wrz 2020, 10:32

Jeżeli chodzi o software, to ja już całkowicie przestawiłem się na zakup w sklepach internetowych specjalizujących się w handlu oprogramowaniem muzycznym typu Plugin Boutique lub bezpośrednio od producentów. I to kolejny problem w popieraniu polskiego biznesu, bo w Polsce takich sklepów internetowych zwyczajnie nie ma. Oprogramowanie jest sprzedawane tak z boku, a głównie idzie handel gratami... sorka, ale to myślenie biznesowe sprzed 20 lat. Jakoś innym opłaca się takie sklepy prowadzić a naszym nie... lub żaden z geniuszy jeszcze nie wpadł na ten pomysł, bo myślenie trochę ciężko mu idzie :-)
Na wiosnę udało mi się kupić IK Multimedia Total Studio 2 MAX, czyli niemal wszystko z oferty IK w jednym pakiecie (Syntronik, SampleTank 3 MAX, SampleTank 4SE, Miroslav Philharmonik 2, MODO BASS, T-Racks5 MAX, AmpliTube4 MAX, Lurssen Mastering Console), który normalnie kosztuje 1223€, a ja go kupiłem za 155€ :-). Oczywiście w naszych sklepach słowem nie było o tej promo i pakiet szedł za niemal 5000,- zł :-).
Teraz też patrzę na stronę Audiostacji (dystrybutor IK Multimedia u nas), gdzie AmpliTube4 MAX jest za 2480,- zł (wersja pudełkowa), a na stronie IK jest promocja do końca września i możesz go kupić za 179,99- (+VAT), a w wersji download za 99,99-€ :-) ...no i co mam sądzić o naszych orłach biznesu z Audiostacji? Na stronie nawet nie zająknęli się o tej promo :-)
Trzymaj się dasefx! ...i nie daj się "oszwabić" :-)

dasefx
Posty: 56
Rejestracja: środa 07 gru 2011, 00:00

Re: Dobry sklep z duzym wyborem Monitorów studyjnych

Post autor: dasefx » sobota 26 wrz 2020, 04:01

Spoko, chyba jesteśmy w podobnym wieku .....dawno już nie słyszałem "oszwabić" hehe Co sądzisz TOTAL MAX 2 , miałem kupić ale podobno problematyczna instalacja i nawet jak kupisz masz określony czas do ściagnięcia. Dobre maja reverby i black 76 ( uzywałem to wiem) co zreszta? emulacje bae 73?? modo bass ?? ( była recenzja w EiS - zachwycali się) co ddodasz od siebie ? Synth dobre?? Niewiem jak miroslav philharmonik???, jeśli chodzi o smyczki lubie EAST WEST . Pozdro PWA

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Dobry sklep z duzym wyborem Monitorów studyjnych

Post autor: PWA » sobota 26 wrz 2020, 15:32

Ja nie miałem żadnych problemów z instalacją produktów IK poza faktem, że całość MAX-a zajmuje jakieś 200GB i wszystko to trzeba ściągnąć po sieci, więc jakieś 8h mi zeszło na download ;-). Samo oprogramowanie (player'y Sampletank, Syntronik i Miroslav) nie ma żadnych limitów czasowych na ściąganie, natomiast ich biblioteki sampli już tak i jest to 180 dni. W ciągu tego czasu musisz je załadować na dysk. Jeżeli się nie wyrobisz, to możesz pingnąć IK i wtedy za jakąś opłatą aktywują Ci ponownie taką możliwość. Ja na wszelki wypadek trzymam instalki bibliotek na 2 dyskach zewnętrznych :-)
Na biblioteki mam przeznaczony osobny dysk SSD, gdzie trzymam nie tylko IK, ale również inne biblioteki np. do Kontakta czy Haliona. Trzeba tylko pamiętać, żeby podczas instalacji podać inną ścieżkę, niż proponowana. Jeżeli chodzi o Sampletank, to wszystkie biblioteki uruchamiam w wersji 4, ponieważ te z 3 spokojnie pracują w czwórce, która funkcjonalnie jest zdecydowanie lepsza od 3. Z poziomu konfiguracji mam zdefiniowane 2 ścieżki: inną do bibliotek 3 i inną do 4. Oczywiście Sampletank czyta też Miroslava :-)
TRackS, Amplitube, MODO BASS i to czyste aplikacja, więc nie ma limitu czasowego. Pewnym ograniczeniem było to, że kiedyś aktywowałeś produkt przez stronę i niestety aktywacja była związana z dyskiem. Jeżeli zmieniłeś dysk, to ponownie musiałeś aktywować i "zjadałeś" kolejną z 10 dostępnych aktywacji. Natomiast jakieś 2 miesiące temu wypuścili aplikację do zarządzania i aktywacji softu i tam masz już opcję dezaktywacji licencji na danym kompie, więc jak wymieniasz dysk, to deaktywujesz licencję i po sklonowaniu aktywujesz ją ponownie już na nowym dysku. Podobnie ma Arturia, tylko ona nie wiąże licencji z dyskiem.
Co do narzędzi w Tracks czy Amplitube, to szczerze Ci powiem, że wszystkiego jeszcze nie sprawdziłem, bo za dużo tego wszystkiego na raz :-). Fajne jest to, że wszystko funkcjonuje w ramie, więc możesz budować łańcuch z różnych urządzeń, które pracują w torze. Możliwa jest też równoległa konfiguracja i przetwarzanie sygnału. Oczywiście swoje racki możesz zapisać jako presety i przywoływać już gotowe zestawy. Wszytko to b. fajnie funguje. Zachwyty w EiS nad MODO BASS nie są przesadzone i jest to naprawdę fajny instrument, szczególnie, że brzmienie jest generowane syntetycznie, a nie oparte na samplach. Możliwości konfiguracji jest mnóstwo, natomiast trzeba sobie wypracować technikę gry na basie czy innych instrumentach w przypadku Miroslav'a, z użyciem klawiatury. Dla mnie nie jest to prosta sprawa, żeby zagrać na klawiaturze tak, żeby te instrumenty zabrzmiały jak prawdziwy bass, skrzypce czy orkiestra. Człowiek musi się przestawić na kompletnie inne podejście do klawiatury :-)
Miroslav jest ok., choć zapewne znajdą się lepsze akustyki (choćby instrumenty od Spitfire, Vienna Symphonic Library, Garittan czy Orchestral Tools), ale też za dużo większe pieniądze. W wersji 2 poprawiono zarówno jakość samych sampli, jak i artykulacje. W zestawie dostajesz też całość jedynki.
Jeżeli chodzi o Syntronik, to nie jestem fanem samplowanych synthów ;-). Wolę normalne instrumenty VST, gdzie możesz wszystkim kręcić i kreować brzmienia od zera. Jak bym stał przed wyborem Syntronik, czy Arturia Collection, to zdecydowanie kupił bym Arturię. Na szczęście nie miałem tego dylematu, bo Arturię posiadam od wersji 3 i z każdą nową wersją podnoszę się za "symboliczne" 99€ w ramach Bożonarodzeniowej promocji ;-). Jakość sampli Syntronik jest ok., ale wydaje mi się, że np. klasyki od UVI (mam ich Digital Synsations) fajniej wypadają w porównaniu z Syntronik, no ale to już moje osobiste zdanie.
Powiem tak: za ponad 1200€ takiego pakietu bym nie kupił, bo trochę drogo... ale przy cenie 155€ nie mogłem obok takiej okazji przejść obojętnie :-)
Co do Eastwest, to zastanawiam się już o od dłuższego czasu nad czymś od nich. Głównie myślałem nad pianami, czyli pakietem Quantum Leap w wersji Platinum, bo wiele dobrego o nich słyszałem. Teraz jest dostępny za 212$ z biblioteką o wadze prawie 280GB, czyli średnio 70GB per instrument. Z drugiej strony, kusi mnie bardzo Garritan Yamaha CFX, którego biblioteka waży 133GB i czytałem na jego temat wiele peanów. Problem w tym, że to tylko jeden instrument i w dodatku najtaniej znalazłem go w US za 159$. Na ich stronie kosztuje 200$ i nie widziałem nigdy żadnej promocji, a śledzę ich od jakichś 3 lat ;-). Nie ma też wersji demo, a ja piana nie kupię bez ogrania. To taki instrument, że jak nie dotkniesz, to nie wiesz, z czym tak naprawdę masz do czynienia ;-). Kilka razy się zawiodłem np. kompletnie nie leży mi Pianoteq (tak wychwalany w mediach), czy Piano od Arturii... jakoś te modelowane kompletnie mi nie brzmią. Skusze się pewnie na miesięczny abonament w Eastwest, który kosztuję 20$ i potestuję trochę :-)

dasefx
Posty: 56
Rejestracja: środa 07 gru 2011, 00:00

Re: Dobry sklep z duzym wyborem Monitorów studyjnych

Post autor: dasefx » sobota 26 wrz 2020, 23:17

Dzieki za obszerne info. Ja myślę bardziej o mixie i masterze na poważnie ( jara mnie to), a bity sobie trzaskam jakieś przy okazji (teraz przynajmniej- wcześniej więcej). Teraz planuje duzy upgrade studia, nowy komp, monitory, soft. EASTWEST polecam, mi przypadło do gustu , może i Tobie przypadnie. Co do ik M... mogli by zrobić promke na skonstruowanie własnego pakietu aplikacji to bym wziął co mnie interesi z t racks`a , modo bass, i pewnie cos jeszcze i styka. Arturia ma dobrych rzeczy , tak samo Softube....ale drogie. Wezme pewnie jakiś pakiet od NI...troche obejrzałem i przekonuje mnie. Swoja droga testowałem tez darmowe różne rozwiazania i musze powiedzieć że da sie spoko rzeczy zrobić z darmowego softu. Tak czy owak Dzięki za poświecenie czasu i opisanie wszystkiego obszernie. Wszystkiego dobrego Ci życze Kolego :)

ODPOWIEDZ