Ach te "tanie" lampy - proszę o pomoc

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
dejote
Posty: 705
Rejestracja: sobota 17 sty 2004, 00:00

Re: Ach te "tanie" lampy - proszę o pomoc

Post autor: dejote » poniedziałek 09 sie 2004, 11:39

hmm...ktos wczesniej pytał o FAT2 ,różnica ,w prtzypadku fata a behrigera w brzmieniu jest kolosalna (nie bede się rozpisywał o danych technicznych ,bo to mozna znalkezc w internecie),tym bardziej mówiąc o basie.sam,jesli mam rejestrowac bas przez linie uzywam tego cacka...behriger brzmi tak jakos metalicznie.....co do compacta, to zeczywiscie dobry pomysł...jjesli potrzebujesz takze toru odsłuchowego,to sprawdzi się bardzo dobrze.
Dess Jobs - Producent Muzyczny www.dessjobs.pl

DiSS
Posty: 12
Rejestracja: sobota 07 sie 2004, 00:00

Re: Ach te "tanie" lampy - proszę o pomoc

Post autor: DiSS » poniedziałek 09 sie 2004, 16:50

dzieki za zainteresowanie... tylko teraz rodzi sie nowy problem Po wyczrpujacej wypowiedzi Pana JackaH stwierdzilem, iz cos tu jest nie tak Mozliwe, ze Mackie ma tak dobre pre-ampy, ale jednak ja potrzebuje urzadzenia stricte jednokanalowego. Najlepiej "goly" pre-amp. Ktos slusznie zwrocil uwage na obecnosc kompresora "na pokladzie" Fat2, do tego strasznie uproszczonego. Faktycznie napewno nie wykorzystywalbym tej funkcji, gdyz dysponuje juz procesorem dynamiki. Myslmy dalej Panowie - bo jak narazie nasuwa sie jedna konkluzja "lampy odpadaja" ba co nawet po poscie Montera dowiedzialem sie ze to jakas lipa. Dziwna sprawa, ze ukl. zwyczajny a lampa w nim tkwi. Mam pytanie to wiec po co tak naprawde montuje sie lampy? dla picu?? skoro slychac ich "obecnosc" w ukladzie. Co lepsze teraz to juz calkowicie zostalem zbity z tropu. Prosze o jakies alternatywne rozwiazania.



Dla Montera mam pytanko : Ile kosztowaloby skonstruowanie konkretnego pre-amp`a oszacuj mniej wiecej co i za ile, oczywiscie na lampie.



Pozdrawiam.
shieee, mam 23 lata, zajmuje sie prod. muzyki hiphop/r&b. Na swoim koncie mam plye wydana w labelu FCS/Pomaton EMI.

Awatar użytkownika
janos
Posty: 391
Rejestracja: środa 12 mar 2003, 00:00

Re: Ach te "tanie" lampy - proszę o pomoc

Post autor: janos » poniedziałek 09 sie 2004, 17:00

Jaki kompresor lampowy?.
[Post edytowany przez Admina w dniu 10/08/2004]

Awatar użytkownika
Cyprio
Posty: 409
Rejestracja: sobota 13 mar 2004, 00:00

Re: Ach te "tanie" lampy - proszę o pomoc

Post autor: Cyprio » poniedziałek 09 sie 2004, 17:28

Co tak się uparłeś, aby to 'coś' miało tylko jeden kanał ... Jak ma kilka, to tym lepiej... Temat ten już był wałkowany wiele razy- nie opłaca się kupować preampów lampowych 'budżetowych', no chyba, że ktoś na siłę chce odmrozić sobie uszy... Bardzo szanuję firmę Mackie i ich konsolety- mała konsoletka Soundcrafta też zapewni Tobie świetną jakość- jeżeli masz dobrą gitarę basową, zagrasz fajnie i będziesz potrafił to dobrze 'obrobić', to zabrzmi świetnie- nie ma tutaj po co upierać się przy preampach jednokanałowych (no chyba, że tych z o wiele wyższej półki- ale sam w temacie zaznaczyłeś, że chodzi o 'tanie lampy')... Podejrzewam też, że firma Soundcraft lub Mackie ze swoim ogromnym zapleczem technologicznym i logistyką oraz latami badań (konkurencja nie śpi, a to wpływa również na badania i rozwój) są w stanie wyprodukować sprzęt taniej i lepiej, niż przysłowiowy "Pan Ziutek" (imię zaczerpnięte z postu o pc vs. apple :D) skleci coś Tobie z lutownicą na swoim poddaszu... Potraktuj moje słowa jako drobny żart, a nie złośliwość, ale jeżeli przeszkadza Tobie więcej kanałów, to zakryj je tekturą, a nie będą Tobie przeszkadzać Nie piszę tego, aby Ciebie obrazić- po prostu będziesz miał lepsze brzmienie i zapłacisz mniej- czego szczerze Tobie życzę :)



a tak w ogóle, to na tych zdjęciach mały Soundcraft jakoś tak paskudnie wyszedł Soundcraft 'Brzyyydaaaalllll'... "Tofik chodź normalnie"

Awatar użytkownika
Cyprio
Posty: 409
Rejestracja: sobota 13 mar 2004, 00:00

Re: Ach te "tanie" lampy - proszę o pomoc

Post autor: Cyprio » poniedziałek 09 sie 2004, 17:41

Tak- lampy montowane są również dla 'picu'- producenci wykorzystują magiczną otoczkę 'brzmienia lampowego' oraz zapotrzebowanie na tego typu produkty wśród kupujących... Wiele razy można potem usłyszeć: "miałem zwykły mikser, kupiłem preamp "lampowy" i wszystko brzmi tak samo lub gorzej"... Dlatego też każdy kto ma ochotę na "tani preamp lampowy" powinien zadać sobie kilka pytań przed zakupem sprzętu:



1) czy chcę zostać 'nabity w butelkę' przez producenta preampu?

2)czy lubię zepsute, brudne i paskudne brzmienie "lampowe" NIE MAJĄCE NIC WSPÓLNEGO z brzmieniem lampowym?

3)czy lubię wydawać kasę w błoto?



Jeżeli odpowiesz 3 razy na tak, to kup tani "preamp lampowy"



Sorry, że tak dosadnie- nie chcę nikogo urazić... ale może nie zmarnujesz kasy i posłuchasz mądrych ludzi takich jak JacekH... Pozdrawiam serdecznie!



Jeszcze raz zerknij na małe mikserki dobrych firm... a zaoszczędzone pieniądze wydaj mądrze na coś innego, potrzebnego do muzykowania :)



Nie wiem, jak się ma jakość Mackie do jakości Tapco (nie miałem nigdy do czynienia z Tapco), ale może mały mikser Tapco też nie byłby złym pomysłem? Ktoś zna ten sprzęt??

paul
Posty: 299
Rejestracja: piątek 12 kwie 2002, 00:00

Re: Ach te "tanie" lampy - proszę o pomoc

Post autor: paul » poniedziałek 09 sie 2004, 19:52

...faktycznie nie zauwazylem - chodzilo mi o fat2 no i rzeczywiscie ma phantom. mozecie przyblizyc nieco jak sprawuje sie w praktyce? dzieki....

**********************



Do momentu otrzymania FAT2 uzywalem Focusrite Voicemaster. Jednak po pierwszym po wlaczeniu FAT-a wszystko gram przez niego. bardzo dobrze sprawuje sie tez prosty kompresor - nawet przy duzej redukcji gainu. Gram rowniez przez niego gitare basowa - i kompresja tez sie bardzo przydaje. Slowem z tanszych rzeczy - polecam, a posiadanie przez niego lampy nie wplywa na ocene.

DogHead
Posty: 625
Rejestracja: czwartek 05 cze 2003, 00:00

Re: Ach te "tanie" lampy - proszę o pomoc

Post autor: DogHead » wtorek 10 sie 2004, 01:14

...A moze by tak zrobić narodowy test preampów..? Kto się podejmie?...



*****



Chyba tylko idiota.

Skad wziac towar? Jest tyle modeli, ktorych w Polsce nikt nie widzial a tym bardziej nie slyszal, choc oficjalnie powinny byc dostepne za posrednictwem dystrybutorow. Co bedziesz porownywal? Dwa modele Behringera z jakims TL Audio i M-Audio bo tylko to mozna dostac? Moze pogadajmy o kobietach... przynajmniej temat mniej abstrakcyjny a co najmniej tak samo przyjemny.


DiSS
Posty: 12
Rejestracja: sobota 07 sie 2004, 00:00

Re: Ach te "tanie" lampy - proszę o pomoc

Post autor: DiSS » wtorek 10 sie 2004, 01:59

hmmm... szczerze i chyba logicznie bo to proste odpwiadam 3x NIE Twoje slowa oczywiscie nie dotykaja mnie, wiec nie musisz tlumaczyc twojego zdania Wydaje mi sie ze pozostala taka opcja, ze kupuje pre-amp z wyzszej polki aczkolwiek nie lampwy. Co Panowie powiecie na serie Ivory TL-audio???
shieee, mam 23 lata, zajmuje sie prod. muzyki hiphop/r&b. Na swoim koncie mam plye wydana w labelu FCS/Pomaton EMI.

DogHead
Posty: 625
Rejestracja: czwartek 05 cze 2003, 00:00

Re: Ach te "tanie" lampy - proszę o pomoc

Post autor: DogHead » wtorek 10 sie 2004, 02:17

Pan Jacek oparl sie zapewne na ludziach juz jakies urzadzenia posiadajacych i na tym co mial w studiu radiowym. Zapewniam Cie, ze nawet jak Radio kupowalo, to nie odbylo sie to na zasadzie:

"Dzien dobry"

"Dzien dobry"

"Chcielismy kupic urzadzenia X,Y i Z"

"Prosze bardzo, juz pakujemy, z jaka data wystawic rachuneczek?"

Tylko najpierw Radio robilo do tych zakupow dlugie i dziwne podchody a pozniej dystrybutor im to dlugo i dziwnie sprowadzal.

Obiecuje, ze oplace Ci prenumerate EiS na przyszly rok jesli w ciagu 24 godz zdolasz zebrac od dystrybutorow lub sklepow co najmniej 20 modeli preampow do testow (i nie beda to egzemplarze juz komus przedtem sprzedane z zastrzezeniem "dam ci dobra cene ale jakby ktos chcial tego posluchac, albo jakies testy, to wiesz...").

I prosze zeby wsrod tych 20 nie bylo tylko Behringerow, TL Audio, Focusrite Platinum i M-Audio czyli tego o czym na tym forum bez przerwy sie klepie (co nie dziwi, bo niby o czym innym gadac jak nic innego sie nie zna) tylko tez takie kwiatki jakie kwitna na lakach audio innych krajow: FMR Audio, Grace, GT, Manley, Universal Audio, Crane Song, Summit itp.

No, zalozmy 20 modeli preampow od min. 10 roznych producentow.

Chyba na glowe upadlem...

A wlasciwie to nie ja, tylko Ty Monter , bo to byl Twoj pomysl.

DogHead
Posty: 625
Rejestracja: czwartek 05 cze 2003, 00:00

Re: Ach te "tanie" lampy - proszę o pomoc

Post autor: DogHead » wtorek 10 sie 2004, 02:25

Wydaje mi sie ze pozostala taka opcja, ze kupuje pre-amp z wyzszej polki aczkolwiek nie lampwy. Co Panowie powiecie na serie Ivory TL-audio???...



******



No wlasnie... typowe. TL Audio. Nie mam nic przeciwko TL i wielokrotnie to podkreslalem, doceniam tez prace dystrybutora, ktory wyrobil tej firmie taka pozycje... ale...

Czy w tym kraju wyzsza polka to tylko TL Audio i nic wiecej? Smutne...



PS. Jaki jest Twoj budzet?


ODPOWIEDZ