Vintage Warmer, a co przed nim?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Master
Posty: 1390
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2003, 00:00

Re: Vintage Warmer, a co przed nim?

Post autor: Master » poniedziałek 13 mar 2006, 18:55

A teraz sie zacznie .......

Awatar użytkownika
lep
Posty: 269
Rejestracja: sobota 17 sty 2004, 00:00

Re: Vintage Warmer, a co przed nim?

Post autor: lep » poniedziałek 13 mar 2006, 20:41

...Witam.

Mam takie pytanie , jak wiadomo vw jest ogranicznikiem wielopasmowym i niewiem czy wogule jest sens stosować kompresje przed nim a jeśli tak to czy wielopasmową czy nie.

Wiem wiem mam słuchać i jeśli dobrze brzmi to nie poprawiać.

Ale kiedy wy używacie vw na masteringu to czy stosujecie jakieś kompresory przed nim. ...

**********************

Ja prawie zawsze stosuje kilka kompresorów z mniej radykalnymi ustawieniami trshold-ratio, czsami dwa VW, do tego korektor i w zależności od sytuacji limiter.
www.homstudio.com.pl

Awatar użytkownika
D.C.
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 27 gru 2005, 00:00

Re: Vintage Warmer, a co przed nim?

Post autor: D.C. » poniedziałek 13 mar 2006, 22:16

...A teraz sie zacznie ....... ...

**********************

nie zacznie się... po prostu dziwi mnie fakt przebywania niektórych na tym forum, skoro czują do niego taką awersję....przecież są lepsze fora a i ludzie na nich ponoć bardziej przyjaźni, więc o co chodzi?



Jeszcze bardziej natomiast dziwi mnie to, że przy całym swoim doświadczeniu (jakie zakładam macie) sami powinniście rozumieć, że właściwie nic konkretnego na takie pytania jak w tym wątku napisać nie można, bo stosuje się wszystko od potrzeby o czym miliony razy postowano .

Jednak niektórzy puszczają te sugestie mimo uszu i ciągle, z uporem maniaka dopytują o jakąś sztywną zasadę, a że nikt rzetelny czegoś takiego nie poda, bo coś takiego nie istnieje ( i próbując jakąś swoją metodę sprzedać komuś jako pewnik w zasadzie wyświadczyłby pytającemu niedźwiedzią przysługę), to oskarżają wszystkich wokoło o nieużytość i zawistne bronienie "tajemnych zasad".

Czy kolega pyza będzie teraz ZAWSZE ścinał wysoki środek po VW, bo kolega któremu świeci przy avatarze troche więcej diodek powiedział, że tak robi? Przecież to czysty absurd.



Pozdrawiam (nie ma się co zaindorzać )

Awatar użytkownika
Feefrock
Posty: 720
Rejestracja: sobota 12 mar 2005, 00:00

Re: Vintage Warmer, a co przed nim?

Post autor: Feefrock » poniedziałek 13 mar 2006, 23:07



Czy kolega pyza będzie teraz ZAWSZE ścinał wysoki środek po VW, bo kolega któremu świeci przy avatarze troche więcej diodek powiedział, że tak robi? Przecież to czysty absurd.

*******************************



Do wszystkiego mozna dojść samemu, tylko że przy pomocy innych zajmie Ci to 10 lat mniej.

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Vintage Warmer, a co przed nim?

Post autor: Tadeo » poniedziałek 13 mar 2006, 23:25



Do wszystkiego mozna dojść samemu,

******************

bzdura,naiwnie jest tak mysleć





tylko że przy pomocy innych zajmie Ci to 10 lat mniej....

**********************

kolejna nieprawda,czasem i życia nie starczy

Damien
Posty: 112
Rejestracja: piątek 01 lip 2005, 00:00

Re: Vintage Warmer, a co przed nim?

Post autor: Damien » wtorek 14 mar 2006, 13:32

Absolutna nieprawda. Kilkakrotnie na tym forum a także na innych poświeconych m.in komputerom, muzyce itd. prosiłem o wskazówki, jak powinno się postępować wobec sprawy x lub y. Jedyne odpowiedzi jakie zawsze otrzymywałem to: poszukaj w szukajce, na google, nikt Ci nic nie powie bo zasady nie istnieją itp. itd. W związku z czym zrezygnowałem z zadawania tego typu pytań na polsko-języcznych stronach. O dziwo gdy te same pytanie zadałem na forach zachodnich, nikt mnie nie odsyłał do wyszukiwarki, nie nauczał że każdy przypadek jest indywidualny więc bezsensownym jest podawanie jakichkolwiek gotowców, wręcz przeciwnie odpowiedzi wyglądały mniejwięcej tak: "Słuchaj, ja stosuję na tym sprzęcie ustawienia takie a takie, daje to taki efekt a taki ale nie wszystkim musi się to podobać, więc wypróbuj moje ustawienia i baw się w modyfikację, szukając jednak tego co najbardziej Ci odpowiada." Czy tak naprawdę się nie da? Swego czasu zaproponowałem tu stworzenie kącika wzajemnej pomocy np. wobec miksu lub masteringu, nie muszę chyba wspominać jak ten pomysł zrugano. Rozumiem że tu łopatologii wykładać fachowcom nie przystoi, ale poczytajcie jakąkolwiek instukcje obsługi w języku angielskim - może przesadzam ale tam czasem nawet mówią jak wtyczkę do gniazdka włożyć. Oczywiście w Polsce z taką wiedzą należy się poprostu urodzić lub słono za nią zapłacić.



A propos VW, może to doszczętnie nie profesjonalne i może totalnie nie pojmuje zasady działania tej wtycznki ale używam jej na zmiksowanych ścieżka do wykreowania bardziej przejrzystego brzmienia przy ustawieniach mniejwięcej takich: Low +6db freq ok 140Hz, High +5db freq ok. 4 Hz, Drive -8db, Knee = 40, Speed = 50, release = 1, Ceiling = 0, mix = 100 przy włączonym multiband. Zawsze przed i po używam jeszcze eq

Awatar użytkownika
bruce_lee
Posty: 277
Rejestracja: sobota 19 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Vintage Warmer, a co przed nim?

Post autor: bruce_lee » wtorek 14 mar 2006, 17:14

przypominam że szanowny użytkownik Arkusz napisał jakiś czas temu bardzo ciekawie na temat kompresji, bez wdawania się w cyferki. przyznam się, że zdecydowanie jaśniejsza stała się dla mnie cała idea i uporządkowała moje własne, często dość mgliste, spostrzeżenia.



zatem wystarczy zajrzeć do wyszukiwarki i cierpliwie szukać - można znaleźć naprawdę sporo cennych uwag.
[url=http://www.liveuser.pl]liveuser.pl[/url] /
[url=http://www.myspace.com/ansikte]le visage[/url]

Awatar użytkownika
Bartos
Posty: 375
Rejestracja: niedziela 11 lip 2004, 00:00

Re: Vintage Warmer, a co przed nim?

Post autor: Bartos » wtorek 14 mar 2006, 19:21

wtyczkę do gniazdka włożyć. Oczywiście w Polsce z taką wiedzą należy się poprostu urodzić lub słono za nią zapłacić.

*********************

albo wykazać się dociekliwością/intelektem i jednak przejrzeć te manuale. Czasem warto kupić/porzyczyć dobry podręcznik, czasem warto poświęcić czas i energię na zdobywanie wiedzy. Czasem takie zdobywanie wiedzy musi trwać. I być może dlatego, że dopiero po 2 latach intensywnej nauki i samodokształcania zacząłem tak naprawdę łapać miksowanie, być może dlatego wkórzają mnie ludzie którym wydaje się, że to można wszystko wytłumaczyć w kilku zdaniach, którym wydaje się że gdzieś tam jest to jedno złote rozwiązanie i cudowny preset.



Widzę, że chojnie podzieliłeś się swoją wiedzą nt. VW z forumowiczami. ja też potrafię tak się podzielić:

aby uzyskać przejrzystoć ja z kolei używam equalizerów, kompresorów (czasami przed i po), oraz pogłosów (najczęściej po). Cyferek chyba nikt odemnie nie oczekuje.... (chce w to wierzyć w każdym razie).

aha - działanie każdego z nich na pewno znam bardzo dobrze (wręcz dogłębnie).



pozdrawiam

bjortos

Awatar użytkownika
Abluba
Posty: 50
Rejestracja: sobota 04 lut 2006, 00:00

Re: Vintage Warmer, a co przed nim?

Post autor: Abluba » wtorek 14 mar 2006, 19:42

No dokladnie niektorzy chyba mysla ze zaloza jeden topiczek i dostana przepis w 3 punktach na stanie sie metallica w 5 minut...Hahaha nawet jesli jest taka metado to trzeba pamietac ze tez NA 5 minut . pozdrowienia dla przyszlych wspanialych muzykow
Nyarlathotep - głos i język wszystkich bogów zewnętrznych. Jego jedynym panem jest Azatoth - wielki i bezmyślny bóg... pełzający chaos nuklearny

Awatar użytkownika
Pewu
Posty: 849
Rejestracja: sobota 07 cze 2003, 00:00

Re: Vintage Warmer, a co przed nim?

Post autor: Pewu » wtorek 14 mar 2006, 20:18

...Absolutna nieprawda.... ...Czy tak naprawdę się nie da?



Czy naprawdę jesteś aż takim ignorantem aby nie zrozumieć (przyjąć do wiadomości), że anglojęzyczni stanowią ponoć 80% użytkowników całej palestry szpejów do nagrywania, odtwarzania, edycji i stąd i "lejków" u nich więcej?

Czego oczekujesz na tym forum, gdzie specjalistów, właśnie przez takie roszczeniowe posty jak Twój, znajdziesz tylu co na lekarstwo?



Czemu tak jest? Ano temu, bo mają już powyżej uszu odpowiedzi na ciągle te same pytania, na które odpowiedzi bez trudu można znaleźć za pomocą rzeczonej wyszukiwarki forum lub nawet kiepskich "okularów".

Co Ci da info, że jakiś gostek w swym projekcie ustawił to czy tamto tak, a nie inaczej? Masz ten sam projekt na pulpicie? Przecież nie masz, czyli po takim przepisie czeka Cię tylko zwykle głębsza zapaść i następne pytania, bez dalszego zrozumienia tematu.

Jeśli już czytasz anglojęzycznie "ustaw to w tym i tak" to może spytaj gości - czemu? Jeśli konkretnie odpowiedzą to wtedy dopiero będziesz miał swoje INFO. Jeśli dadzą plamę to zawsze (jeszcze) możesz zwróć się grzecznie do niektórych kolegów właśnie na tym forum, a których to właśnie przez takie gówniane posty pewnie niedługo tu zabraknie - bo ile można, i to jeszcze z pretensjami .

Chyba, że rajcuje Cię jak jeden gringo "ustawia" projekt drugiego gringo.



...Low +6db freq ok 140Hz, High +5db freq ok. 4 Hz, Drive -8db, Knee = 40, Speed = 50, release = 1, Ceiling = 0, mix = 100 przy włączonym multiband. Zawsze przed i po używam jeszcze eq...



W buty sobie wsadź taki przepis kolego
Sympatycznie zielonokreskowy nadworny klaun Forum EiS

ODPOWIEDZ