Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: Zbynia » poniedziałek 21 lis 2005, 12:59

jassio dzwieki wbrew powszechnej opinii maja duzo wieksze pasmo niz tylko przyjete 20kHz.....i ta roznica ma subtelny wplyw ale ma.......



co do odsluchu to behringera z subem masz za niecale 500 euro(w niemczech)

co do eventow to pieknie dmuchaja z bassreflexu co przy bliskim siedzeniu bywa co najmniej denerwujace.....tr8 mam juz zajechane - pierdzi bas przy wiekszych glosnosciach a w sumie i tak jakos specjalnie ghlosne nie sa i zapasu mocy tez nie za wiele - a bas reflex zapchalem sobie czapkami zimowymi.....bo mozna sie zaziebic - w tych mniejszych (tr6,tr5) dmucha jeszcze bardziej

jakbym mial kupowac jeszcze raz to albo behringer z subem albo media desk rowniez z subem...

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: Zbynia » poniedziałek 21 lis 2005, 13:01

ewentualnie nowa serie tannoy reveal na wejsciach cyfrowych

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: MB » poniedziałek 21 lis 2005, 13:04

1.Aktualnie w nowoczesnej muzyce klubowej bass drum zszedł z czestotliwoscia do 40 Hz,

**********************

pokaż mi sensownie brzmiący kawałek, gdzie bęben jest nastrojony na 40Hz.





a najnizsza harmoniczna bassu odzywa sie juz przy 20 Hz .

**********************

sugerujesz, że 20Hz to harmoniczna dźwięku o częstotliwości 40Hz?





Ucho ludzkie ma nielinowa charakterystyke odbioru niskich częstotliwosci , im ciszej tym słabiej je słychac , a im głośniej tym lepiej , przy tym samym ich udziale.

**********************

i gdzie ta nieliniowość? zjawiska, które opisałeś to typowe zjawiska liniowe, zresztą obecne wszędzie. żaden z tych efektów nie jest jakoś szczególnie typowy dla ucha ludzkiego







Wiec w zaciszu twojego pokoju na samych monitorach na 100 % niskie pasmo basowe nie bedzie kontrolowane (bo i jak , chyba ze podeprzesz sie słuchawkami ) a na 90 % wystapi tendencja do tzw. ,, przewalania basu" , chyba ze jako twórcę zadowoli cie kick brzmiacy na monitorach jak pudelko kartonowe (oczywiscie z grubego kartonu który w rzeczwistosci ma o wiele szersze spektrum niskich częstotliwości .

**********************

tu zgadzam się w 100%

AndrzejG
Posty: 60
Rejestracja: sobota 01 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: AndrzejG » poniedziałek 21 lis 2005, 13:36

...1.Aktualnie w nowoczesnej muzyce klubowej bass drum zszedł z czestotliwoscia do 40 Hz,

**********************

pokaż mi sensownie brzmiący kawałek, gdzie bęben jest nastrojony na 40Hz.

##############

zszedł z czestotliwosciami składowymi tak nisko ( kilka lat temu wystarczyło 60 hz ), brzmienie klubowe stopy skleja sie az wielu brzmień w róznych zakresach czestotlowosci i obowiazkowo dodaje hi - hatu





a najnizsza harmoniczna bassu odzywa sie juz przy 20 Hz .

**********************

sugerujesz, że 20Hz to harmoniczna dźwięku o częstotliwości 40Hz?

######

Nie , basu jako instrumentu , syntezator z suboscylatorem generuje ją bez problemu , a w barwie basu wystepuje nie jako podstawowa a jako składowa i oczywiscie nie dominująca częstotliwosc brzmienia tegoż basu





Ucho ludzkie ma nielinowa charakterystyke odbioru niskich częstotliwosci , im ciszej tym słabiej je słychac , a im głośniej tym lepiej , przy tym samym ich udziale.

**********************

i gdzie ta nieliniowość? zjawiska, które opisałeś to typowe zjawiska liniowe, zresztą obecne wszędzie. żaden z tych efektów nie jest jakoś szczególnie typowy dla ucha ludzkiego

######

Jezeli np. 1 - 4 kHz słychac równo bez wzgledu na poziom głosnosci , a 40 - 100 hz. coraz wyrazniej wraz z ze zwiekszaniem głośnosci , to prosze to nazwać w inny sposób







Wiec w zaciszu twojego pokoju na samych monitorach na 100 % niskie pasmo basowe nie bedzie kontrolowane (bo i jak , chyba ze podeprzesz sie słuchawkami ) a na 90 % wystapi tendencja do tzw. ,, przewalania basu" , chyba ze jako twórcę zadowoli cie kick brzmiacy na monitorach jak pudelko kartonowe (oczywiscie z grubego kartonu który w rzeczwistosci ma o wiele szersze spektrum niskich częstotliwości .

**********************

tu zgadzam się w 100%...

**********************


Awatar użytkownika
Finger
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 19 wrz 2005, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: Finger » poniedziałek 21 lis 2005, 13:40

No wiec jesli chce nagrywac numerki w ktorych subbasy bede odgrywaly istotna role to musze miec subwofer. Teraz pytanie: behringer czy cos innego?? Wnioskuje ze alesisy mam odstawic si??


lucjano
Posty: 64
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: lucjano » poniedziałek 21 lis 2005, 13:44

...jassio dzwieki wbrew powszechnej opinii maja duzo wieksze pasmo niz tylko przyjete 20kHz.....i ta roznica ma subtelny wplyw ale ma.......



co do odsluchu to behringera z subem masz za niecale 500 euro(w niemczech)

co do eventow to pieknie dmuchaja z bassreflexu co przy bliskim siedzeniu bywa co najmniej denerwujace.....tr8 mam juz zajechane - pierdzi bas przy wiekszych glosnosciach a w sumie i tak jakos specjalnie ghlosne nie sa i zapasu mocy tez nie za wiele - a bas reflex zapchalem sobie czapkami zimowymi.....bo mozna sie zaziebic - w tych mniejszych (tr6,tr5) dmucha jeszcze bardziej

jakbym mial kupowac jeszcze raz to albo behringer z subem albo media desk rowniez z subem......

******************

teraz czytam opinie na zachodnich stronach i model truth b2031 porownywany jest brzmieniowo z mackie 82!!!! i pytanie :poniewaz liczby to nie wszystko behringer twierdzi iz dolna granica to 50hz czyli nie tak nisko, jak sie to spisuje w praktyce ,pytanie do ludzi ktorzy sluchal truht b2031

pozdrawiam
clasic trance

Awatar użytkownika
Finger
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 19 wrz 2005, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: Finger » poniedziałek 21 lis 2005, 13:45

...

**********************

co znaczy "niekontrolowany bass"?? Ja sie zastanawiam nad alessisami, mam maly pokoj, akustycznie nieprzewidywalny a chce robic muzyke klubowa. Po tym temacie zglupialem, a bylem juz zdecydowany na alessisy. help ja wiem ,ze wazne jest brzmienie i trzeba samemu zdecydowac ,ale nie oklamujmy sie, nie bede robic takiego mastera jak np dla muzyki rockowej, chodzi raczej o to zeby zrobic master ktory dobrze by gral w klubie, ladne bassy. BTW nie mam mozliwosci posluchania wszystkich monitorow bo mieszkam w malej wsi ktora nazywa sie Krakow i o zgrozo jedynie znalazlem w sklepie Yamaha mp5 Pozdrawiam...

**********************

A moze BlueSky Media Desk 2.1 1,930.00zł brutto .



W Krakowie posłuchasz:



-KRK , Behringer -FLASH ul Kochanowskiego 30 .(KRK mieli na targach z subwooferem przy prezentacji gramofonów , Behringera sciagna ci na prezentację (przynajmniej maja szczera chęć ) Ja czekałem 2 tygodnie po czym dostałem maila ze jeszcze miesiąc trzeba czekac na dostawe więc dałem sobie spokój .



-M-Audio , Mackie - Music Info ul. Madalinskiego 11A, z tym ze technik który podpinał sprzęt demonstrował chyba kompatybilnosc z trybem mono , bo podpinał tylko jeden głośnik .



Tak wiec WIOCHA na MAXA .



I jak tu nie kupowc za granicą jesli 2031A wraz z kosztami przesyłki mozna miec za (198+10e transport za pare , 2 lata gwarancji).





,,...co znaczy "niekontrolowany bass"?? ..."



1.Aktualnie w nowoczesnej muzyce klubowej bass drum zszedł z czestotliwoscia do 40 Hz , a najnizsza harmoniczna bassu odzywa sie juz przy 20 Hz .

2.Ucho ludzkie ma nielinowa charakterystyke odbioru niskich częstotliwosci , im ciszej tym słabiej je słychac , a im głośniej tym lepiej , przy tym samym ich udziale.

3. W klubach są na prawde potezne zestawy z subwooferami.



Wiec w zaciszu twojego pokoju na samych monitorach na 100 % niskie pasmo basowe nie bedzie kontrolowane (bo i jak , chyba ze podeprzesz sie słuchawkami ) a na 90 % wystapi tendencja do tzw. ,, przewalania basu" , chyba ze jako twórcę zadowoli cie kick brzmiacy na monitorach jak pudelko kartonowe (oczywiscie z grubego kartonu który w rzeczwistosci ma o wiele szersze spektrum niskich częstotliwości .



Pozdrawiam







...

**********************

Tak we fleshu napewno cos kupisz wcisna Ci monitorki jakies NUMARKA bo ten sprzet wciskuja bo sa jego przedstawicielem i maja najwieksze na nim utargi. Ogolnie mamy muzyczna porazke w Krakowie a ponoc Krakow jest stolica kultury i sztuki. Nadal nie wiem na co sie zdecydowac i zaczyna mnie to powoli irytowac.

AndrzejG
Posty: 60
Rejestracja: sobota 01 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: AndrzejG » poniedziałek 21 lis 2005, 15:03

...No wiec jesli chce nagrywac numerki w ktorych subbasy bede odgrywaly istotna role to musze miec subwofer. Teraz pytanie: behringer czy cos innego?? Wnioskuje ze alesisy mam odstawic si??

...

**********************



Jesli chcesz ,, nagrywać numerki " to moze ci wystarczy cyfrowy zestaw z certyfikatem THX za 600 zł (z subbasem) moc 300 W

do kupienia w Media Markt - MegaWorks® THX® 2.1 Creative.


Awatar użytkownika
Finger
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 19 wrz 2005, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: Finger » poniedziałek 21 lis 2005, 15:18

......No wiec jesli chce nagrywac numerki w ktorych subbasy bede odgrywaly istotna role to musze miec subwofer. Teraz pytanie: behringer czy cos innego?? Wnioskuje ze alesisy mam odstawic si??

...

**********************



Jesli chcesz ,, nagrywać numerki " to moze ci wystarczy cyfrowy zestaw z certyfikatem THX za 600 zł (z subbasem) moc 300 W

do kupienia w Media Markt - MegaWorks® THX® 2.1 Creative.

...

**********************

widze ze Andrzejki sie zblizaja to trzyma sie Ciebie swietny humor

to jest wlasnie minus tego forum ,ze sluzy ono do obrazania siebie a nie w celu przekazywania infromacji, widocznie wiedzy tajemnej sie nie sprzedaje, a noz ktos bedzie lepszy. Zalosne. Ma ktos cos konstrultywnego do dodania?

lucjano
Posty: 64
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: lucjano » poniedziałek 21 lis 2005, 15:45

ponawiam pytanie

teraz czytam opinie na zachodnich stronach i model truth b2031 porownywany jest brzmieniowo z mackie 82!!!! i pytanie :poniewaz liczby to nie wszystko behringer twierdzi iz dolna granica to 50hz czyli nie tak nisko, jak sie to spisuje w praktyce ,pytanie do ludzi ktorzy sluchal truht b2031

pozdrawiam

clasic trance

ODPOWIEDZ