Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Jassio
Posty: 241
Rejestracja: niedziela 23 sty 2005, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: Jassio » poniedziałek 21 lis 2005, 22:53

...jassio dzwieki wbrew powszechnej opinii maja duzo wieksze pasmo niz tylko przyjete 20kHz.....i ta roznica ma subtelny wplyw ale ma.......



**********************



Dźwięki tak, ale ucho? Wyjaśnienie z "filterm" na górnych częstotliwościach do mnie przemawia, ale czy to jedyny argumanet?
Świat bez muzyki byłby monofoniczny,
a tak jest wielowymiarowy.

Awatar użytkownika
Boluś
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 05 maja 2005, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: Boluś » wtorek 22 lis 2005, 00:02



zatem wracamy do punktu wyjscia

MB rozumiem ,ze lepsze beda alesisy, ale powiedz czy do tak malego pokoju jakim dysponuje to nie bedzie jak "ciagnik siodlowy do ciagniecia przyczepy kempingowej"??...

**********************

Poszukaj co ludzie pisza odnosnie pasywnych Alesisów Monitor One MK2 , kiedys porównywałem A/B aktywne i pasywne , odnosiłem wrazenie ze pasywne grały lepiej, a aktywne miały jak by dziwne pasmo , dół dziwny srodek i oderwana góra nie spojne pasmo , Zgadzam sie z MB EVENTY to raczej głosniki tzw. bez-dołowe , jesli masz wyobraznie to słuchajac tych głosników musisz sobie wyobrazac dół :)

lucjano
Posty: 64
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: lucjano » wtorek 22 lis 2005, 00:16

...

zatem wracamy do punktu wyjscia

MB rozumiem ,ze lepsze beda alesisy, ale powiedz czy do tak malego pokoju jakim dysponuje to nie bedzie jak "ciagnik siodlowy do ciagniecia przyczepy kempingowej"??...

**********************

Poszukaj co ludzie pisza odnosnie pasywnych Alesisów Monitor One MK2 , kiedys porównywałem A/B aktywne i pasywne , odnosiłem wrazenie ze pasywne grały lepiej, a aktywne miały jak by dziwne pasmo , dół dziwny srodek i oderwana góra nie spojne pasmo , Zgadzam sie z MB EVENTY to raczej głosniki tzw. bez-dołowe , jesli masz wyobraznie to słuchajac tych głosników musisz sobie wyobrazac dół :) ...

**********************

ach z tymi eventami to trzeba osobiscie sprawdzic jedni pisza ze maja az za mocny dol inni ze go nie ma, ja wlasnie sobie czytam o tych nowych ALP-5 trzeba przyznac ze przetwornik wysokotonowy jest zywcem wyjety z naprawde dobrych monitorow STUDIO Precision ale obawiam sie ze basu nie bedzie bo co moze maly glosniczek 5 dlatego trzeba jechac posluchac bo moze moze cos tam chlopaki z eventa wykombinowali

pozdrawiam
clasic trance

Sempu
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: Sempu » wtorek 22 lis 2005, 20:54

kurcze teraz jak czytam te wasze posty to mi az skorka cierpnie kilka dni temu zamowilem Alesisy . lecz moge zmienic na eventy co robic?

oplaca sie dorzucic pieniedzy i kupic eventy (nie bede mial pieniedzy na subwoofer) czy lepiej pozostac przy alesisach (1400zl)

produkuje Rap

Pozdrawiam czekam na odpowiedzi
-->Par Excellence<--

Awatar użytkownika
Finger
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 19 wrz 2005, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: Finger » wtorek 22 lis 2005, 21:59

...kurcze teraz jak czytam te wasze posty to mi az skorka cierpnie kilka dni temu zamowilem Alesisy . lecz moge zmienic na eventy co robic?

oplaca sie dorzucic pieniedzy i kupic eventy (nie bede mial pieniedzy na subwoofer) czy lepiej pozostac przy alesisach (1400zl)

produkuje Rap

Pozdrawiam czekam na odpowiedzi...

**********************

Widze ,ze kolega ma ten sam problem :) spokojnie, masz czas do konca miesiaca bo jeszcze ich dystrybutor nie ma :) z ta roznica ze ja nie robie rapu z tego co mi sie wydaje to bass w rapie nie gra raczej duzej roli wiec bierz alesisy

lucjano
Posty: 64
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: lucjano » wtorek 22 lis 2005, 22:09

...kurcze teraz jak czytam te wasze posty to mi az skorka cierpnie kilka dni temu zamowilem Alesisy . lecz moge zmienic na eventy co robic?

oplaca sie dorzucic pieniedzy i kupic eventy (nie bede mial pieniedzy na subwoofer) czy lepiej pozostac przy alesisach (1400zl)

produkuje Rap

Pozdrawiam czekam na odpowiedzi...

*************rap to raczej gleboki bit mysle ze tu potrzebny bedzie monitor ktory przeniese te uderzenia kicka ale czy alesis czy event ?

jedno moge powiedziec alesis dysponuje niskim zakresem a eventy to zalezy jaki model tr8 toi 2 razy wieksza cena i tam bas bedzie napewno ale nizsze modele nie wiem sam jestem ciekaw i czekam az przywioza alp-5,tr6,jutro bede wiedzial i bede mogl ocenic oczywiscie subiektywnie

pozdrawiam
clasic trance

Awatar użytkownika
Finger
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 19 wrz 2005, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: Finger » wtorek 22 lis 2005, 22:49

......kurcze teraz jak czytam te wasze posty to mi az skorka cierpnie kilka dni temu zamowilem Alesisy . lecz moge zmienic na eventy co robic?

oplaca sie dorzucic pieniedzy i kupic eventy (nie bede mial pieniedzy na subwoofer) czy lepiej pozostac przy alesisach (1400zl)

produkuje Rap

Pozdrawiam czekam na odpowiedzi...

*************rap to raczej gleboki bit mysle ze tu potrzebny bedzie monitor ktory przeniese te uderzenia kicka ale czy alesis czy event ?

jedno moge powiedziec alesis dysponuje niskim zakresem a eventy to zalezy jaki model tr8 toi 2 razy wieksza cena i tam bas bedzie napewno ale nizsze modele nie wiem sam jestem ciekaw i czekam az przywioza alp-5,tr6,jutro bede wiedzial i bede mogl ocenic oczywiscie subiektywnie

pozdrawiam...

**********************

No nie rozpedzal bym sie z refleksjami nad glebia beatu w rapie (polskim). Ja zastanawiam sie nad ALP5 i Alessisami. Pewnie skonczy sie na tym ze wysla mi te alesisy i bedzie "dupa zbita"

Sempu
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: Sempu » wtorek 22 lis 2005, 23:07

No nie rozpedzal bym sie z refleksjami nad glebia beatu w rapie (polskim).

**********************

no rap polski ktory pewnie kazdy slyszy jest naprawde plytki. Dlatego nie slucham Polskiego HH poniewaz w polsce strasznie modne jest brzmienie Noona czyli ciete sample lub zwykle pianinko i bit.

Jednak uwazam ze jest wiele podziemnych skladow ktore sa lepsze od wypromowanych ekip.





Ja zastanawiam sie nad ALP5 i Alessisami. Pewnie skonczy sie na tym ze wysla mi te alesisy i bedzie "dupa zbita"...

**********************



chyba tez tak zrobie.....

-->Par Excellence<--

Awatar użytkownika
Master
Posty: 1390
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2003, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: Master » wtorek 22 lis 2005, 23:10

*

No nie rozpedzal bym sie z refleksjami nad glebia beatu w rapie (polskim). Ja zastanawiam sie nad ALP5 i Alessisami. Pewnie skonczy sie na tym ze wysla mi te alesisy i bedzie "dupa zbita"...

**********************

Na tym forum znajdziesz zwolenników i przecieników Aktywnych Alesisów, nie tak dawno kilka razy tutaj czytałem o awaryjnosci tych głosnikow , moze o tym powinienes takze przemyslec, W swojej ""karierze " słyszałem tylko o tym ze Alesisy padaja lub gwizdki w NS- 10 , nigdy nie słyszałem zeby jakies inne monitory sie psuły. Ale Alesisy to podobno nagminnie . zreszta poszukaj w wyszukiwarce

Awatar użytkownika
zwierzu
Posty: 190
Rejestracja: wtorek 11 sty 2005, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: zwierzu » wtorek 22 lis 2005, 23:53

A co sądzicie o tych i o tych monitorach Samson. Ja również się przymierzam do jakiegoś zakupu (tez mały pokój). Chyba w którymś Eis było cos o Rubiconach. Czy ktoś wie jak się sprawdza ten przetwornik wstęgowy? Cena jest rozsądna, kusi mnie

Dodam że mega głeboki bas raczej nie jest mi potrzebny.
lubie rockenrola, PGR'y i inne bajery

ODPOWIEDZ