Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
amol
Posty: 32
Rejestracja: piątek 31 gru 2004, 00:00

Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: amol » piątek 18 lis 2005, 04:14

Wiatm

Wiem ze kwestia odsluchow Alesis byla juz wielokrotnie poruszana na forum lecz zawsze bylo porownanie z yamaha...

Jakoz ze z ostaniej podpowiedzi forumowiczow odnosnie karty emu m1212 jestem bardzo zadowolony postanowilem śie zwrócic z pytaniem odnosnie tych dwoch par glosnikow aktywnych do domowego studia w granicach cenowych do max 1.8-2 tys.

Chcialbym nie tylko montowac na nich dzwiek ale takze sluchac muzyki, puszczac plyty winylowe z gramofonu.

Glosniki beda przy scianach wiec wymusi to bass reflex z przodu.

Moze ktos ma jakies propozycje to z checia sie zapoznam.

O alesisach bylo durzo ze maja ciezki dol oraz ze licho sa wytzymalosciowo i ze serwis kuleje. A ktos moze mi powiedziec cos blizej o behningerach bo ze specyfikacji to mi sie podobaly.

Z gory dzieki i pozdrawiam wszytkich obecnych.

mellodeque
Posty: 573
Rejestracja: wtorek 08 lis 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: mellodeque » piątek 18 lis 2005, 09:53

A może zwrócisz uwagę na Tapco 5S?



Grają bardziej "detalicznie" niż alessis mk2.


[addsig]
Jesli czegoś nie jesteś pewien - nie pisz.
http://khyro.com | http://promusic.pl/forum/

lucjano
Posty: 64
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: lucjano » piątek 18 lis 2005, 12:54

...A może zwrócisz uwagę na Tapco 5S?



Grają bardziej "detalicznie" niż alessis mk2.



...

**********************

jutro ruszam w miasto, sluchac bede eventow tr6,msp5,i jesli sie uda truth B2031,mk2 juz sluchalem i szczerze na moje subiektywne ucho za malo szczegolowe tego czego nie mozna bylo uslyszec w materiale na mk2 np na fostexach pm-2 ktore sobie przelaczalem sobie bylo transparentnie slychac nie wspominajac o panoramie mk2 graja bardzo wąsko ale to subiektywne odczucie,ale uwazam ze prawdziwy odsluch powiniemn byc przeprowadzony pomiedzy czyms lepszym tak zeby miec odzwierciedlenie w stosunku do naprawde dobrych monitorow typu genelec,adam itp
clasic trance

AndrzejG
Posty: 60
Rejestracja: sobota 01 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: AndrzejG » piątek 18 lis 2005, 13:17

...Wiatm

Wiem ze kwestia odsluchow Alesis byla juz wielokrotnie poruszana na forum lecz zawsze bylo porownanie z yamaha...

Jakoz ze z ostaniej podpowiedzi forumowiczow odnosnie karty emu m1212 jestem bardzo zadowolony postanowilem śie zwrócic z pytaniem odnosnie tych dwoch par glosnikow aktywnych do domowego studia w granicach cenowych do max 1.8-2 tys.

Chcialbym nie tylko montowac na nich dzwiek ale takze sluchac muzyki, puszczac plyty winylowe z gramofonu.

Glosniki beda przy scianach wiec wymusi to bass reflex z przodu.

Moze ktos ma jakies propozycje to z checia sie zapoznam.

O alesisach bylo durzo ze maja ciezki dol oraz ze licho sa wytzymalosciowo i ze serwis kuleje. A ktos moze mi powiedziec cos blizej o behningerach bo ze specyfikacji to mi sie podobaly.

Z gory dzieki i pozdrawiam wszytkich obecnych....

**********************

Witam.

Posiadam 2031 A + subwoofer 2092 A . To PRAWDZIWA rewelacja za ta cenę!!!



Na poczatek polecam test w Eis 09/2004 . Ten artykuł to kawał dobrej roboty , poniewaz wszystkie stwierdzenia i spostrzezenia są trafne i znajdują odzwierciedlenie podczas pracy z tymi monitorami .



Moje wrazenia to :

- na poczatek mały minus za stuk przy właczeniu , ale Macki HR tez tak ma a kosztuje 4x tyle , za to subwoofer włącza się bezgłosnie ( duzy plus )

-brzmieniowo : czytelny i zróżnicowany charakter basu , wyraziste srednie pasmo , precyzyjna baza stereo

- dolne pasmo : mozna miec wrazenie ze grają mimo 8 cali dosc skompo ,do 60 hz grają wooferem , do 50 Hz przez bass-reflex przy głośniejszym odsłuchiwaniu. Oczywiście 20 , 30 i 40 hz tez słychac , jednak w tym miejscu polecał bym przemyslenie zakupu subwoofera 2092 A ( kosztuje ,,grosze,, 1015 zł ) z 2031 A tworzy doskonały PEŁNOPASMOWY zestaw brzmieniowy z naprawde TŁUSTYM brzmieniem .

Subwoofer posiada wyłacznik którym w kazdej chwili mozna go odłaczyc podczas odsłuchu i porownac z brzmieniem samych monitorów ( na razie moja ulubiona zabawka

- wykonanie : solidna konstrukcja , wysoka precyzja i estetyka (sliczne są) , solidna elektronika , duzy zapas mocy ( na bliskie pole ) , dosc duze wymiary (ale kładac na biurku tweeter jest juz na wysokosci uszów ).



-nadaja sie do słuchania muzyki , wziąłem je do znajomego w celu porównania z jego zestawem domowym (wzmacniacz + kolumny= 5 tys zł.) i on sam stwierdzil ze 2031 A graja lepiej !!! (czytelny bass , nie cofnieta srednica , prezencja , b. dobre stereo ) Muza odsłuchiwana , Spyro Sira , Marcus Miller , Satriani , i inne tez fajnie .



P.S.

I co Panowie cos za ładnie jak na Behringera tez tak myślę i zadziwia mnie uderzajace podobieństwo do Genelec 1031A (wielokrotnie nagradanego i sztandarowego monitora lat 90 który kosztował 10 377 zł)








Awatar użytkownika
ciuri
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 24 lis 2003, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: ciuri » piątek 18 lis 2005, 15:57

Ja odebrałem przedwczoraj swoje Behringery 2031a i również polecam zdecydowanie. Za tą cenę nic lepszego się nie znajdzie. Grają równo całym pasmem, a duży zapas mocy pozwala je odkręcić do nierozsądnych poziomów :)

Potwierdzam, że świetnie się słucha na nich muzyki - nie to co NS10 :)



Pozdrawiam

dwaku
Posty: 72
Rejestracja: środa 24 lis 2004, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: dwaku » sobota 19 lis 2005, 07:21

Ja mam Alesisy ale już zdążyły mi bardzo unieprzyjemnić życie chociaż bardziej to kwestia dystrybutora który traktuje użytkowników taniego sprzętu jak debili. Dopiero po 4 razie reklamacji pierdzenia woofera dostałem nową sztukę a teraz zaczyna popierdywać druga kolumna :/. Słuchałem Behringery i z tego grona jeszcze MSP5. Bierz jamaszki jeśli masz małe pomieszczenie, powinny zagrać najlepiej bez względu na przygotowanie akustyczne pomieszczenia. Alesisy mają dowalony niekontrolowany bas w przypadku średnio przygotowanych pomieszczeń (kto ma takowe jeśli kupuje kolumny za 1500pln???). Behringer podobnie też ma dowalony bas w małych pomieszczeniach (10-15m2). Ale nie pracowałem z nimi długo więc może się nie przyzwyczaiłem.

Awatar użytkownika
Boluś
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 05 maja 2005, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: Boluś » sobota 19 lis 2005, 09:00

...Ja mam Alesisy ale już zdążyły mi bardzo unieprzyjemnić życie chociaż bardziej to kwestia dystrybutora który traktuje użytkowników taniego sprzętu jak debili. Dopiero po 4 razie reklamacji pierdzenia woofera dostałem nową sztukę a teraz zaczyna popierdywać druga kolumna :/. Słuchałem Behringery i z tego grona jeszcze MSP5. Bierz jamaszki jeśli masz małe pomieszczenie, powinny zagrać najlepiej bez względu na przygotowanie akustyczne pomieszczenia. Alesisy mają dowalony niekontrolowany bas w przypadku średnio przygotowanych pomieszczeń (kto ma takowe jeśli kupuje kolumny za 1500pln???). Behringer podobnie też ma dowalony bas w małych pomieszczeniach (10-15m2). Ale nie pracowałem z nimi długo więc może się nie przyzwyczaiłem....

**********************

Z ta róznica ze Behringery sa ustawialne, jesli masz za duzo basu ,z tyłu sa przełaczniki aby ten bas regulowac, Alesis tego niema, zdaje sie ze Yamaha tez ma jakis przełacznik

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: Zbynia » sobota 19 lis 2005, 12:35

bo behringerek to ladna kopia.......i dosc ciekawa propozycja szczegolnie z subem - sam kupie do domu jak sie dorobie

Leff
Posty: 545
Rejestracja: sobota 13 kwie 2002, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: Leff » sobota 19 lis 2005, 19:35

Z MSP 5 daj sobie spokój.Miałem je z 5 lat, sprzedałem, bo teraz w tej cenie jest dużo lepszych propozycji. Wg mnie grają z byt ładnie, upiększają dżwięk i nie są wiarygodne. Miałem z tym problemy i ogólnie nie polecam, chyba, że do słuchania - tu sprawdzą się super. W ostatnim czasie słuchałem Alesisów M1 MkII, Behringerów i Eventów TR 6. Rozważałbym Behringery albo TR 6, te ostatnio schodzą niżej z basem, Behringery sprawiły na mnie wrażenie nieco konturowych...ale może to wpływ pomieszczenia.Mi najbardziej przypasiły TR 6.

Pozdrawiam - Leff
Leff - Szczecin

lucjano
Posty: 64
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: lucjano » niedziela 20 lis 2005, 12:36

...Z MSP 5 daj sobie spokój.Miałem je z 5 lat, sprzedałem, bo teraz w tej cenie jest dużo lepszych propozycji. Wg mnie grają z byt ładnie, upiększają dżwięk i nie są wiarygodne. Miałem z tym problemy i ogólnie nie polecam, chyba, że do słuchania - tu sprawdzą się super. W ostatnim czasie słuchałem Alesisów M1 MkII, Behringerów i Eventów TR 6. Rozważałbym Behringery albo TR 6, te ostatnio schodzą niżej z basem, Behringery sprawiły na mnie wrażenie nieco konturowych...ale może to wpływ pomieszczenia.Mi najbardziej przypasiły TR 6.

Pozdrawiam - Leff...

**********************

tak potwierdzam wczoraj sluchalem dokladnie msp5, brak niskich czestotliwosci ale przyzanc tu trzeba ze sa bardzo selektywne zaden szczegol nie umknie.Natomiast wlasnie czekam za tr6 maja przyslac do sklepu na odsluchy,ogladajac zachodnie strony tr6 to ponoc rewelacja posluchamy zobaczymy

pozdrawiam
clasic trance

ODPOWIEDZ