Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
AndrzejG
Posty: 60
Rejestracja: sobota 01 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: AndrzejG » poniedziałek 21 lis 2005, 16:02

.........No wiec jesli chce nagrywac numerki w ktorych subbasy bede odgrywaly istotna role to musze miec subwofer. Teraz pytanie: behringer czy cos innego?? Wnioskuje ze alesisy mam odstawic si??

...

**********************



Jesli chcesz ,, nagrywać numerki " to moze ci wystarczy cyfrowy zestaw z certyfikatem THX za 600 zł (z subbasem) moc 300 W

do kupienia w Media Markt - MegaWorks® THX® 2.1 Creative.

...

**********************

widze ze Andrzejki sie zblizaja to trzyma sie Ciebie swietny humor

to jest wlasnie minus tego forum ,ze sluzy ono do obrazania siebie a nie w celu przekazywania infromacji, widocznie wiedzy tajemnej sie nie sprzedaje, a noz ktos bedzie lepszy. Zalosne. Ma ktos cos konstrultywnego do dodania?...

**********************

Soorki ta buzka dotyczyła deklarowanej przez producenta mocy 300 W

Certyfikat THX to miedzy innymi pasmo + - bodajze 3 db .Zestaw ma minimalne wymiary . Jak gra nie wiem , i nie chcę wiedzieć.



Masz mały pokój wiec sie nia kupuj Behringera bo to dośc duzy zestaw który bez problemu generuje sinusoidę duzej mocy o długości 8,6 metra ( 40 hz nie mówiac o 11,5 metrowej 30 Hz) , a Ty z nia będziesz miał w małym pomieszczeniu tylko duzy problem.



Najlepszą propozycją na rynku jest wg . mnie w Twoim przypadki Blue Sky Media Desk . Jak gra nie wiem , a chciałbym wiedzieć.



pozdrawiam






Awatar użytkownika
JanC
Posty: 107
Rejestracja: sobota 15 paź 2005, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: JanC » poniedziałek 21 lis 2005, 16:19



Najlepszą propozycją na rynku jest wg . mnie w Twoim przypadki Blue Sky Media Desk . Jak gra nie wiem , a chciałbym wiedzieć.



pozdrawiam





...

**********************

Skoro nie wiesz to na jakiej podstawie uważasz że są najlepszą opcją?





A może po prostu jakieś sensowne monitory do tych 50-60Hz dolnej granicy (słuszna uwaga że w małym pomieszczeniu niezaadaptowanym niżej nie ma co schodzić) i do tego słuchawki jako narzędzie kontrolne?

Czy może źle myślę...

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: MB » poniedziałek 21 lis 2005, 16:29

pokaż mi sensownie brzmiący kawałek, gdzie bęben jest nastrojony na 40Hz.

##############

zszedł z czestotliwosciami składowymi tak nisko ( kilka lat temu wystarczyło 60 hz ), brzmienie klubowe stopy skleja sie az wielu brzmień w róznych zakresach czestotlowosci i obowiazkowo dodaje hi - hatu

**************************

co ma hihat do 40Hz? Przy 40Hz nie ma żadnych sensownych dźwięków. Zobacz jakie są zakresy dźwięków różnych instrumientów. Wiadomo, że elektronicznie to można nawet 0,5Hz wygenerować i co z tego? To nie jest argument. Głównym powodem, dla którego takie niskie częstotliwości są obecne w nagraniach jest amatorszczyzna ich twórców.





a najnizsza harmoniczna bassu odzywa sie juz przy 20 Hz .

**********************

sugerujesz, że 20Hz to harmoniczna dźwięku o częstotliwości 40Hz?

######

Nie , basu jako instrumentu , syntezator z suboscylatorem generuje ją bez problemu , a w barwie basu wystepuje nie jako podstawowa a jako składowa i oczywiscie nie dominująca częstotliwosc brzmienia tegoż basu

**********************

do tego odniosłem się już powyżej. to co, że ktoś wygeneruje bzdurnie niskie częstotliwości - one nie mają żadnego znaczenia, poza psuciem brzmienia i zabieraniem zapasu dynamiki, który można by wykorzystać na sensowne dźwięki.







Ucho ludzkie ma nielinowa charakterystyke odbioru niskich częstotliwosci , im ciszej tym słabiej je słychac , a im głośniej tym lepiej , przy tym samym ich udziale.

**********************

i gdzie ta nieliniowość? zjawiska, które opisałeś to typowe zjawiska liniowe, zresztą obecne wszędzie. żaden z tych efektów nie jest jakoś szczególnie typowy dla ucha ludzkiego

######

Jezeli np. 1 - 4 kHz słychac równo bez wzgledu na poziom głosnosci , a 40 - 100 hz. coraz wyrazniej wraz z ze zwiekszaniem głośnosci , to prosze to nazwać w inny sposób

************************

TO akurat jest efekt nieliniowy, ale to nie to samo co napisałeś wcześniej

AndrzejG
Posty: 60
Rejestracja: sobota 01 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: AndrzejG » poniedziałek 21 lis 2005, 16:34

...

Najlepszą propozycją na rynku jest wg . mnie w Twoim przypadki Blue Sky Media Desk . Jak gra nie wiem , a chciałbym wiedzieć.



pozdrawiam





...

**********************

Skoro nie wiesz to na jakiej podstawie uważasz że są najlepszą opcją?





A może po prostu jakieś sensowne monitory do tych 50-60Hz dolnej granicy (słuszna uwaga że w małym pomieszczeniu niezaadaptowanym niżej nie ma co schodzić) i do tego słuchawki jako narzędzie kontrolne?

Czy może źle myślę......

**********************

Bo czytam EiS od 5 lat.



Pozdrawiam i zycze owocnych i satysfakcjonujących poszukiwań.

Awatar użytkownika
Finger
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 19 wrz 2005, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: Finger » poniedziałek 21 lis 2005, 20:13

Mam pokoik 3 na 4 metry, wiec nie duzy, do tego strarsznie zapchany gratami, akwarium szafa, lozku, nagich scian nie ma za duzo. Podloga z parkietu pokryta wykladzina (hehe rodzice w calym domu kladlli a ja dalej sie upieralem przy wykladzinie). Moze B T B2030??

lucjano
Posty: 64
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: lucjano » poniedziałek 21 lis 2005, 20:24

...Mam pokoik 3 na 4 metry, wiec nie duzy, do tego strarsznie zapchany gratami, akwarium szafa, lozku, nagich scian nie ma za duzo. Podloga z parkietu pokryta wykladzina (hehe rodzice w calym domu kladlli a ja dalej sie upieralem przy wykladzinie). Moze B T B2030??...

**********************

takie polskie realia ,male mieszkanka ale za to duze ambicje ,jutro alp-5 nowe dziecko eventa moze MB juz cos wie bo ponoc w grudniowym EiS ma byc test tych nowych monitorow

pozdrawiam
clasic trance

Awatar użytkownika
Finger
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 19 wrz 2005, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: Finger » poniedziałek 21 lis 2005, 20:29

......Mam pokoik 3 na 4 metry, wiec nie duzy, do tego strarsznie zapchany gratami, akwarium szafa, lozku, nagich scian nie ma za duzo. Podloga z parkietu pokryta wykladzina (hehe rodzice w calym domu kladlli a ja dalej sie upieralem przy wykladzinie). Moze B T B2030??...

**********************

takie polskie realia ,male mieszkanka ale za to duze ambicje ,jutro alp-5 nowe dziecko eventa moze MB juz cos wie bo ponoc w grudniowym EiS ma byc test tych nowych monitorow

pozdrawiam...

**********************

1399, tylko nie wiem czy za pare czy za sztuke. MB mozesz cos o nich powiedziec??


Awatar użytkownika
Finger
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 19 wrz 2005, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: Finger » poniedziałek 21 lis 2005, 20:34



1399, tylko nie wiem czy za pare czy za sztuke. MB mozesz cos o nich powiedziec??

...

**********************

1333 za pare, wiec ponawiam pytanie do MB


Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: MB » poniedziałek 21 lis 2005, 21:13

Ależ ja nie jestem jakimś specem od monitorów, żeby od razu znać wszystkie modele, na dodatek zanim się pojawią na rynku. Wypowiadam się tylko nt modeli, które znam i o których mam wyrobione zdanie na podstawie odsłuchu porównawczego (i np. co do kiepskiego basu w TR-5/6 upieram się przy swoim zdaniu, co nie znaczy że mam absolutną rację).



Truth 2030 grają moim zdaniem fatalnie i wielokrotnie już tę opinię tu wypowiadałem. O 2031 nie mogę się wypowiedzieć tak zdecydowanie, bo nie miałem okazji testować ich w sensownych warunkach (tzn nie w sklepie).

Awatar użytkownika
Finger
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 19 wrz 2005, 00:00

Re: Alesis M1 MKII czy Behringer Truth B2031

Post autor: Finger » poniedziałek 21 lis 2005, 21:18

...Ależ ja nie jestem jakimś specem od monitorów, żeby od razu znać wszystkie modele, na dodatek zanim się pojawią na rynku. Wypowiadam się tylko nt modeli, które znam i o których mam wyrobione zdanie na podstawie odsłuchu porównawczego (i np. co do kiepskiego basu w TR-5/6 upieram się przy swoim zdaniu, co nie znaczy że mam absolutną rację).



Truth 2030 grają moim zdaniem fatalnie i wielokrotnie już tę opinię tu wypowiadałem. O 2031 nie mogę się wypowiedzieć tak zdecydowanie, bo nie miałem okazji testować ich w sensownych warunkach (tzn nie w sklepie)....

**********************

zatem wracamy do punktu wyjscia

MB rozumiem ,ze lepsze beda alesisy, ale powiedz czy do tak malego pokoju jakim dysponuje to nie bedzie jak "ciagnik siodlowy do ciagniecia przyczepy kempingowej"??

ODPOWIEDZ