Wokalista Linkin Park

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Elfuello
Posty: 339
Rejestracja: poniedziałek 15 lis 2004, 00:00

Re: Wokalista Linkin Park

Post autor: Elfuello » środa 23 lis 2005, 12:12

Widzę, że z tematu efektu na wokalu zeszło wszystko do odsłuchów i predyspozycji wokalisty w sprawie fałszowania na scenie;)hehe.....

a mnie chodziło tylko o efekt z jakiego korzysta wokalista z LP podczas krzyczenia, bo na pewno korzysta z czegoś:/ Już ja dojdę do tego;)hehe
[addsig]
Universal Audio Apollo Twin / Adam A7 / Native Kontrol S49 / Native Komplete 10 Ultimate / Pro Tools 12 / Samplitude Pro X3 Suite

zerodead
Posty: 124
Rejestracja: poniedziałek 16 sie 2004, 00:00

Re: Wokalista Linkin Park

Post autor: zerodead » środa 23 lis 2005, 17:21



a mnie chodziło tylko o efekt z jakiego korzysta wokalista z LP podczas krzyczenia, bo na pewno korzysta z czegoś:/ Już ja dojdę do tego;)hehe

...

**********************

nie słyszałem tego kawałka LP, ale może po prostu wokal jest zdublowany ? ...czasem to właśnie duble dają specyficzny 'power' (jedno wielkie kuna oszustwo ;> )

...



hm. może rzucisz linkiem jakimś (do tego fragmentu) ?

Awatar użytkownika
msieczko
Posty: 458
Rejestracja: środa 08 maja 2002, 00:00

Re: Wokalista Linkin Park

Post autor: msieczko » czwartek 24 lis 2005, 23:43

...Widzę, że z tematu efektu na wokalu zeszło wszystko do odsłuchów i predyspozycji wokalisty w sprawie fałszowania na scenie;)hehe.....

a mnie chodziło tylko o efekt z jakiego korzysta wokalista z LP podczas krzyczenia, bo na pewno korzysta z czegoś:/ Już ja dojdę do tego;)hehe

...

**********************



daj link - bez tego mozna sie spierac w nieskonczonosc. Nie mniej znajac tworczosc Linkin Park 90% to napewno 'normalny' wokal. Pisze 90% bo moze nie pamietam kawalka o ktorym mowisz.

Warszawa - 'home' studio

Awatar użytkownika
Elfuello
Posty: 339
Rejestracja: poniedziałek 15 lis 2004, 00:00

Re: Wokalista Linkin Park

Post autor: Elfuello » sobota 26 lis 2005, 01:29

daj link - bez tego mozna sie spierac w nieskonczonosc. Nie mniej znajac tworczosc Linkin Park 90% to napewno 'normalny' wokal. Pisze 90% bo moze nie pamietam kawalka o ktorym mowisz.

**********************

Chociażby utwór "One step closer" z pierwszej ich płyty Hybrid Theory.

Pod koniec utworu jest część najostrzejsza i tam wokalista krzyczy:

"shut up!" - i chodzi mi o tą barwę....jak on ją uzyskuje. Nie wierzę, by była ona jego naturalną barwą bez wspomagania jakimś efektem.

A jeśli jest już naturalną to w jaki sposób i czym się kierować, by podobną barwę uzyskać? Głowa do góry , by ściskać struny głosowe?!
[addsig]
Universal Audio Apollo Twin / Adam A7 / Native Kontrol S49 / Native Komplete 10 Ultimate / Pro Tools 12 / Samplitude Pro X3 Suite

Awatar użytkownika
Elfuello
Posty: 339
Rejestracja: poniedziałek 15 lis 2004, 00:00

Re: Wokalista Linkin Park

Post autor: Elfuello » niedziela 27 lis 2005, 22:51

Szkoda, że nie ma kogoś takiego, kto by uczył odpowiedniego śpiewania/krzyczenia z głową, czyli uzyskiwania odpowiedniego głosu z chrypą bez ździerania gardła....lub też po prostu sam krzyk, ale nie byle prucie się bez sensu. No szkoda, że nikt nie zna tajników efektu krzyku.
[addsig]
Universal Audio Apollo Twin / Adam A7 / Native Kontrol S49 / Native Komplete 10 Ultimate / Pro Tools 12 / Samplitude Pro X3 Suite

wuwaldi
Posty: 218
Rejestracja: środa 09 lis 2005, 00:00

Re: Wokalista Linkin Park

Post autor: wuwaldi » niedziela 27 lis 2005, 23:32

...Szkoda, że nie ma kogoś takiego, kto by uczył odpowiedniego śpiewania/krzyczenia z głową, czyli uzyskiwania odpowiedniego głosu z chrypą bez ździerania gardła....lub też po prostu sam krzyk, ale nie byle prucie się bez sensu. No szkoda, że nikt nie zna tajników efektu krzyku.

...

**********************

Chyba w szkole aktorskiej tego uczą.
reżyser dźwięku, rencista

wuwaldi
Posty: 218
Rejestracja: środa 09 lis 2005, 00:00

Re: Wokalista Linkin Park

Post autor: wuwaldi » niedziela 27 lis 2005, 23:45

**********************

Chyba w szkole aktorskiej tego uczą....

Posłuchaj jak śpiewa Janusz Radek "Dziwny jest ten świat". Facet śpiewa jakby krzyczał, a w rzeczywistości jest cichszy do normalnego śpiewu.
reżyser dźwięku, rencista

ODPOWIEDZ