Akordeon VST

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Budułaj
Posty: 34
Rejestracja: piątek 04 lut 2005, 00:00

Re: Akordeon VST

Post autor: Budułaj » środa 23 lis 2005, 09:39

...

druga opcja nagraj swój akordeon (całe dwie i pół gamy czy nawet trzy - nie pamiętam ile ma 80basowy akordeon )

**********************

Zapewniam cie, ze 80basowy akordeon ma duzo wiecej "gam", niz 2 i pol :P



pozdrawiam

Sixtus...

********************

Napisałeś

*****************

ja przynajmniej juz nie będe pisał

************************************

Coś nie potrafisz dotrzymać słowa

Prawdopodobnie ci się nudzi? Ja polecam

Menu start/wszystkie programy/gry i może zagraj sobie w pasjasa

A nie szpanuj jaki ty to mąndry nie jesteś!!!

( MĄNDRY )

Awatar użytkownika
Jarecky
Posty: 123
Rejestracja: wtorek 22 lis 2005, 00:00

Re: Akordeon VST

Post autor: Jarecky » środa 23 lis 2005, 10:04

......Witam!

Panowie szukam dobrze brzmiącego wirtualnego akordeonu

Czy istnieje cos takiego?

Mam Akordeon WELTMEISTER 80 basów ale nie umiem na nim grać tak jak na klawiszu

Pozdrawiam!...

**********************

Reason 3, lepszych nie ma jak w NN-XT Sampler....

**********************

Zgadzam się w 100% - jak na dzień dzisiejszy to tylko Reason3 ma na pokładzie prawie realistycznie brzmiące kataryny w module NN-XT. A te sugestie w zabawe ze zgrywaniem i robieniem sound fontów...? - tragedia!!!

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Akordeon VST

Post autor: spiker » środa 23 lis 2005, 10:05

Budułaju! Sixtus Cię dobrze naprowadza. NIe gorączkuj się Z tego nigdy nic dobrego nie wychodzi. A moje zdanie jest takie: TO NIE JEST TAK, że nawet w dobie SUPER VSTi zawsze znajdziesz świetną emulację czegoś czego Ci w rzeczywistosci brakuje. MOże w tym przypadku tak własnie jest. Dużo szybciej i jakościowo lepiej będzie jeśli poprosisz kogoś kto POTRAFI zagrać na Twoim Weltmeisterze i zagra Ci to solo. Wejdź do pierwszej z brzegu szkoły muzycznej - tam co drugi gra na "świniaku". Postaw mikrofon i nagraj - będzie 1000 razy lepiej niz najlepsze VSTi.

Ze swojego poletka podam Ci taki przykład: straciłem pół dnia na szukaniu zwykłego VSTi "pastuszkowego" flecika. PÓŁ DNIA i NIC...aż tu wzrok mój padł na zwykły plasticzany flecik szkolny mojej córki. Żem go wziął, i żem na nim zagrał. Wirtuozowsko nie było ale jest NATURALNIE. Pół godziny ćwiczyłem kilka nutek, 15 sekund nagrania, a taki żem był zdenerwowan że nawet mi fajne wibrato wyszło. Zrób to samo z akordjonem - bedziesz adowolony.

Pozdrawiam
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Awatar użytkownika
Jarecky
Posty: 123
Rejestracja: wtorek 22 lis 2005, 00:00

Re: Akordeon VST

Post autor: Jarecky » środa 23 lis 2005, 10:24

...Budułaju! Sixtus Cię dobrze naprowadza. NIe gorączkuj się Z tego nigdy nic dobrego nie wychodzi. A moje zdanie jest takie: TO NIE JEST TAK, że nawet w dobie SUPER VSTi zawsze znajdziesz świetną emulację czegoś czego Ci w rzeczywistosci brakuje. MOże w tym przypadku tak własnie jest. Dużo szybciej i jakościowo lepiej będzie jeśli poprosisz kogoś kto POTRAFI zagrać na Twoim Weltmeisterze i zagra Ci to solo. Wejdź do pierwszej z brzegu szkoły muzycznej - tam co drugi gra na "świniaku". Postaw mikrofon i nagraj - będzie 1000 razy lepiej niz najlepsze VSTi.

Ze swojego poletka podam Ci taki przykład: straciłem pół dnia na szukaniu zwykłego VSTi "pastuszkowego" flecika. PÓŁ DNIA i NIC...aż tu wzrok mój padł na zwykły plasticzany flecik szkolny mojej córki. Żem go wziął, i żem na nim zagrał. Wirtuozowsko nie było ale jest NATURALNIE. Pół godziny ćwiczyłem kilka nutek, 15 sekund nagrania, a taki żem był zdenerwowan że nawet mi fajne wibrato wyszło. Zrób to samo z akordjonem - bedziesz adowolony.

Pozdrawiam...

**********************

Tak tak, tylko jak w tym momencie złatwisz sprawę dynamiki i warstw?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Akordeon VST

Post autor: spiker » środa 23 lis 2005, 11:39

Że co proszę ?? Jakich warstw? Jakiej dynamiki ? Przecież to NATURALNY AKORDEON !!! Na tym się gra a nie udaje, że gra. O warstwach i podrabianu dynamiki moglibyśmy mówić gdyby chodziło o PODRABIANIE akordeonu za pomocą VSTi. JA proponuję nagranie prawdziwego instrumentu. Warstwy i dynamika leżą w palcach akoredonisty. Inicjator postu twierdz, że dysponuje akordeonem marki Weltmaister lecz sam nie umie na nim grać. Więc mu proponuję nająć kogoś kto umie. Szybciej i lepiej to będzie niz z jakimkolwiek VSTi
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Akordeon VST

Post autor: preceli » środa 23 lis 2005, 12:13

...Menu start/wszystkie programy/gry i może zagraj sobie w pasjasa

A nie szpanuj jaki ty to mąndry nie jesteś!!!...



Ktoś tu chyba usilnie pracuje na bana.
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
Jarecky
Posty: 123
Rejestracja: wtorek 22 lis 2005, 00:00

Re: Akordeon VST

Post autor: Jarecky » środa 23 lis 2005, 12:17

...Że co proszę ? Jakich warstw? Jakiej dynamiki ?

(...)

... Warstwy i dynamika leżą w palcach akoredonisty.

**********************

A co w takim razie z miechem? Bez warstw i możliwości dynamiki, po zgraniu pojedynczych dźwięków, nawet z trzech oktaw, nie uzyskasz realnych niuansów. Tak samo gdyby w ten sposób, ktoś chciał zgrać sobie gitare elektryczna, czy akustyka, lub saksofon. Ograniczenie w takim wypadku tyczy się tego, iz będą do dyspozycji włącznie dźwięki o jednakowej dynamice, a zagrać je będzie można wyłącznie głośniej lub ciszej, ale wciąż to będą te same dzwieki i dochodzi tu jeszcze praca miecha, która jest mechanizmem dynamiki w akordeonie. Tego nie uzyskasz zgrywając same dzwięki. Chodzi mi o to, że np. zgraj

pojedyncze uderzenie werbla z perkusji – w rytmie jaki zrobisz z takim werblem, bedze on zawsze grał tak samo, czy w 2 czy w 8 takcie rytmu i jedynie głosniej, lub ciszej. Inna sprawa, zagraj na takim werblu tremolo, żeby zabrzmiało realnie!?

Pozdrawiam.




Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Akordeon VST

Post autor: spiker » środa 23 lis 2005, 12:29

Kolego Preceli

Nie wiem do kogo Ty to mówisz, lecz jeśli do mnie to naprawde nie mam pojęcia, o co masz do mnie pretensje, ani co takiego mądrego napisałem. Że radzę autorowi postu nagrać instrument, który posiada, zamiast tracic czas na poszukiwanie VSTi? Co w tym odkrywczego? Cały świat nagrywa realne instrumenty. A może byłem nieuprzejmy? Kogoś obraziłem? Kogo byś tu chciał banować? I za co?

Pozdrawiam serdecznie
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Akordeon VST

Post autor: spiker » środa 23 lis 2005, 12:39

Kol. Jarecky Ja przestałem cokolwiek rozumieć z Twojego stanowiska. Po co zgrywać akordeon dźwięk po dźwięku do np. samplera, żeby nim zagrać jedno solo? Ja proponuję NAGRANIE solo z użyciem realnego akordeonu. To wszystko.
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Akordeon VST

Post autor: preceli » środa 23 lis 2005, 12:41

...A może byłem nieuprzejmy? Kogoś obraziłem? Kogo byś tu chciał banować? I za co?

Pozdrawiam serdecznie ...

**********************

daj spokój spiker, toż przyjrzyj się kogo zacytowałem.

Co do samego tematu absolutnie masz rację.
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

ODPOWIEDZ