Kiedy to się zmieni?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Kiedy to się zmieni?

Post autor: spiker » piątek 25 lis 2005, 11:50

Że wszystko w tym kraju jest od tyłka strony. Że "mózgi" w rządzie robią wszystko żeby nam utrudnić życie.

=============

Nie zwalaj wszystkiego na rząd. Cen lokali nie dyktuje rząd, cen za usługi tez nie dyktuje. To że koszt utrzymania sklepu jest wielki to w sporej części zasługa naszych rodaków, którzy biorą za 30metrowy lokal 5000PLN/mc ..."bo inni biorą".Wiem, mają prawo robić ze swoją własnością co chcą, ale kalkulacji nie ma tym za grosz.....jest prawie wyłącznie owczy pęd. Rząd tego pędu w ustawach nie reguluje tylko Twój i mój sąsiad, oraz Ty i ja...i pewnie jeszcze kilku
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Awatar użytkownika
msieczko
Posty: 458
Rejestracja: środa 08 maja 2002, 00:00

Re: Kiedy to się zmieni?

Post autor: msieczko » piątek 25 lis 2005, 12:50

...Skoro mamy już "na lini"i specjalistów od olejów wszelakich, chciałem się zapytać czym konserwować nie lakierowaną palisandrową podstrunicę (Fender Stratocaster)?

BTW Sprowadziłem sobie z USA, bo w Polsce za taką kasę mógłbym sobie kupić co najwyżej Fender Made in Mexico... albo Squier jakiś

...

**********************

np. Dunlop 65 - Ultimate lemon oil

lub inny olej cytrynowy
Warszawa - 'home' studio

peter1pl
Posty: 373
Rejestracja: środa 20 lis 2002, 00:00

Re: Kiedy to się zmieni?

Post autor: peter1pl » piątek 25 lis 2005, 13:27

np. Dunlop 65 - Ultimate lemon oil

lub inny olej cytrynowy...

**********************

Dzięki!!!
Zespół "Ósmy Dzień"; mp3: www.radio.bialystok.pl/przebojem2004.htm

Awatar użytkownika
Jumping
Posty: 18
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 00:00

Re: Kiedy to się zmieni?

Post autor: Jumping » piątek 25 lis 2005, 13:27

... Rząd tego pędu w ustawach nie reguluje tylko Twój i mój sąsiad, oraz Ty i ja...i pewnie jeszcze kilku...

**********************

Nie mogę się z tobą nie zgodzić, ponieważ nie tylko u nas w kraju panuje opinia, ze Polak jakby mógł to by na gównie za przeproszeniem zarobił

Trzeba mieć tylko na dzieję, że rzeczywiście ta mentalność w końcu się zmieni,i któreś z młodych pokoleń będzie miało na prawdę lepiej



Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Jumping
Posty: 18
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 00:00

Re: Kiedy to się zmieni?

Post autor: Jumping » piątek 25 lis 2005, 13:34

...jutro zajde do chinskiego sklepu i zapytam o ten olej tungowy bo widze ze bardzo Ci zalezy....

**********************

Stary, był bym bardzo wdzięczny!!! bo bardzo mi zależy:)



P.S Dobrze jest wiedzieć, że są jeszcze ludzie na tym padole co robią coś bezinteresownie, tylko dla sprawy

Awatar użytkownika
acoto
Posty: 409
Rejestracja: środa 22 gru 2004, 00:00

Re: Kiedy to się zmieni?

Post autor: acoto » piątek 25 lis 2005, 17:21

...kurcze, Jumping to jeszcze go nie kupiłeś??? Ja go mam już od miesiąca

/ zresztą za twoją namową / . A kupiłem przy pomocy googla w http://www.dluta.pl ...

**********************

http://www.sklep.dluta.pl/product_reviews_info.php?products_id=448&reviews_id=9



troszkę dokładniejszy link

Awatar użytkownika
Jumping
Posty: 18
Rejestracja: piątek 30 wrz 2005, 00:00

Re: Kiedy to się zmieni?

Post autor: Jumping » niedziela 27 lis 2005, 03:51

......kurcze, Jumping to jeszcze go nie kupiłeś??? Ja go mam już od miesiąca

/ zresztą za twoją namową / . A kupiłem przy pomocy googla w http://www.dluta.pl ...

**********************

Dzięki stary! Bo już myślałem,że mnie trafi:) Nie wiem jak mogłem to przeoczyć, tyle czasu straciłem latając za tym i grzebiąc w necie



Ale nie ma to jak dobra wiadomość z rana! Tym bardziej, że za jakieś 2 godziny ide do tyry, i to na 24h. Ale czego się nie robi dla pasji:-D



P.S No i jak po konserwacji? Wiosełko się sprawuje? Jak tylko dostanę ten nieszczęsny olejek zaraz zabieram sie za dopieszczanie mojego Wolfa



Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
cristo
Posty: 94
Rejestracja: poniedziałek 22 sie 2005, 00:00

Re: Kiedy to się zmieni?

Post autor: cristo » niedziela 27 lis 2005, 19:15

...Że wszystko w tym kraju jest od tyłka strony. Że "mózgi" w rządzie robią wszystko żeby nam utrudnić życie.

=============

Nie zwalaj wszystkiego na rząd. Cen lokali nie dyktuje rząd, cen za usługi tez nie dyktuje. To że koszt utrzymania sklepu jest wielki to w sporej części zasługa naszych rodaków, którzy biorą za 30metrowy lokal 5000PLN/mc ..."bo inni biorą".Wiem, mają prawo robić ze swoją własnością co chcą, ale kalkulacji nie ma tym za grosz.....jest prawie wyłącznie owczy pęd. Rząd tego pędu w ustawach nie reguluje tylko Twój i mój sąsiad, oraz Ty i ja...i pewnie jeszcze kilku...

**********************

ejże!!!

to rynek reguluje ceny za lokal, a nie rząd, rodacy, czy "inni".

i jest w tym właśnie kalkulacja. nikt nie zabroni właścicielowi lokalu wynająć go za 100 zł, tylko dlaczego człowiek ma zarobić te 100 zł, a nie 5000 jeżeli ma klienta, który tyle zapłaci? a ty czy jako właściciel wolałbyś dostać 100 czy 5000? i druga strona... można próbować wystawić ten lokal za 15 tysi, tylko nikt go w tej cenie nie weźmie.

cena reguluje równowagę na lini popyt-podaż.

nie chcesz płacić 5 tysi za lokal w wawie? wynajmij za 300 zł w koziej wólce. tylko kto cię tam znajdzie i kupi towar od ciebie?

a jeżeli ktoś płaci 5 tysi w wawie i funkcjonuje nadal, to znaczy, że zarabia na ten czynsz i jeszcze mu pare zet zostaje na życie - bo robi duży obrót.

sorki za ten przydługi wykład, ale to są podstawy ekonomii, które każdy przedsiębiorca, nawet ten malutki, musi znać bo inaczej zbankrutuje w moment.

k.
początek....
ale dużo czytam, słucham, szukam....

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Kiedy to się zmieni?

Post autor: spiker » poniedziałek 28 lis 2005, 08:43

to rynek reguluje ceny za lokal, a nie rząd, rodacy, czy "inni".

i jest w tym właśnie kalkulacja. nikt nie zabroni właścicielowi lokalu wynająć go za 100 zł, tylko dlaczego...

==========

Witam, Cristo Ja Cię proszę, Ty weź przeczytaj uważnie mój post. Prosze Cię



a tak "bajdełej"...rynek to nie jest duch, czy byt ponadnaturalny. Rynek to są właśnie ludzie. Kupujący i sprzedający czyli Ty i ja i mój i Twój sąsiad. Nie rób z terminów ekoenomicznych czegoś nadprzyrodzonego.





a jeżeli ktoś płaci 5 tysi w wawie i funkcjonuje nadal, to znaczy, że zarabia na ten czynsz i jeszcze mu pare zet zostaje na życie - bo robi duży obrót.

**********************

i tu właśnie popełniasz błąd, ale żeby go zrozumieć musisz wyjrzeć troche dalej poza ekonomiczne regułki. Przepraszam za , być może, napastliwy ton.



pozdrawiam serdecznie Wszytskich a najserdeczniej Ekonomistów.
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Awatar użytkownika
acoto
Posty: 409
Rejestracja: środa 22 gru 2004, 00:00

Re: Kiedy to się zmieni?

Post autor: acoto » poniedziałek 28 lis 2005, 09:30





P.S No i jak po konserwacji? Wiosełko się sprawuje? Jak tylko dostanę ten nieszczęsny olejek zaraz zabieram sie za dopieszczanie mojego Wolfa



Pozdrawiam!...

**********************

Wstyd się przyznać, ale jakoś nie mogę się zebrać i tak już troszkę robota

czeka Ale już..już.. niedługo bo widzę że powinienem to zrobić.

ODPOWIEDZ