Monitor aktywny do nagłaśniania gitary

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
isolatedsound
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 08 lis 2005, 00:00

Monitor aktywny do nagłaśniania gitary

Post autor: isolatedsound » sobota 10 gru 2005, 17:46

Witam, jestem wielkim zwolennikiem technologi cyfrowej i ostatnio doszedłem do wniosku (dokładnie podczas testownia PODa xt Live :) ), ze zamiast nowego pieca kupię sobie kolumny estradowe i podłączę do wzmacniacza. Zależy mi tylko na liniowym (wiadomo: wmiarę) przenoszeniu i wzmocnieniu dźwięku, bez żadnego wkładu własnego w brzmienie ze strony sprzętu nagłaśniającego. Jednak od pewnego człowieka dowiedziałem się, że swojego PODa nagłaśnia monitorem aktywnym Wharfedale Pro SVP-12PM. Jego moc znamionowa to 300W więc pomyślałem, że starczy mi coś skromniejszego, posiadającego mniej mozliwości byle tylko wzmacniało mój sygnał na tyle, żebym skutecznie przebił się przez resztę instrumentów na próbie (a szczególnie perkusista lubi pograć głośno :) ). Proszę o poradę, szukam rozwiązania poniżej 1000zł.
Muzyka nie ma granic:)

peter1pl
Posty: 373
Rejestracja: środa 20 lis 2002, 00:00

Re: Monitor aktywny do nagłaśniania gitary

Post autor: peter1pl » sobota 10 gru 2005, 19:29

Zdaje się, że firma Tech21 robi coś takiego co potrzebujesz (nazywa się toto Power engine czy coś w tym guście)

Zespół "Ósmy Dzień"; mp3: www.radio.bialystok.pl/przebojem2004.htm

Awatar użytkownika
isolatedsound
Posty: 35
Rejestracja: wtorek 08 lis 2005, 00:00

Re: Monitor aktywny do nagłaśniania gitary

Post autor: isolatedsound » sobota 10 gru 2005, 22:03

...Zdaje się, że firma Tech21 robi coś takiego co potrzebujesz (nazywa się toto Power engine czy coś w tym guście)

...

**********************

Znalazłem to, ale czy 60W to nie za mało mocy? Zresztą jego cena to prawie 1700, więc nie moja kategoria
Muzyka nie ma granic:)

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 692
Rejestracja: sobota 03 maja 2003, 00:00

Re: Monitor aktywny do nagłaśniania gitary

Post autor: Hardi » niedziela 11 gru 2005, 13:19

...szukam rozwiązania poniżej 1000zł...

**********************

oj będzie bardzo ciężko, musisz albo dozbieać, albo resztę wziąć na kredyt, po za tym polecam to co kolega peter1pl czyli Tech 21 Power Engine 60. Zapewniam cię, że 60 wat to nie jest w cale tak mało, bo przecież to ma ci służyć jako odsłuch, a gdy będziesz grać koncerty to będziesz nagłośniony na przodach


[addsig]
gadu-gadu 4021735

ODPOWIEDZ