Jaka alternatywa dla Edriol Orchestral VST?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
elvira
Posty: 131
Rejestracja: piątek 08 kwie 2005, 00:00

Jaka alternatywa dla Edriol Orchestral VST?

Post autor: elvira » poniedziałek 19 gru 2005, 11:40

Witam. Posiadam w/w wtyczke niestety jakość, niektórych instrumentów nie jest dla mnie zadawalająca. Szukam alternatywnej wtyczki jeśli chodzi o prostote użytkowania (jak dla mnie jest bardzo intuicyjna) z taką rożnicą jakośći sampli...

Bez koniczności zabawy w giga studio itd itp. Zwykła wtyczka VST.

Dzięki.

kami
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2005, 00:00

Re: Jaka alternatywa dla Edriol Orchestral VST?

Post autor: kami » poniedziałek 19 gru 2005, 13:24

...Witam. Posiadam w/w wtyczke niestety jakość, niektórych instrumentów nie jest dla mnie zadawalająca. Szukam alternatywnej wtyczki jeśli chodzi o prostote użytkowania (jak dla mnie jest bardzo intuicyjna) z taką rożnicą jakośći sampli...

Bez koniczności zabawy w giga studio itd itp. Zwykła wtyczka VST.

Dzięki. ...

**********************

ftyczka ,faktycznie ma 'niedorobione'' dźwięki.

proponuję hypersonica steinberga.świetne brzmienie
jestem entuzjastą realizacji komputerowej


Awatar użytkownika
Vocel
Posty: 160
Rejestracja: sobota 30 mar 2002, 00:00

Re: Jaka alternatywa dla Edriol Orchestral VST?

Post autor: Vocel » poniedziałek 19 gru 2005, 16:22

a co poweisz na KONTAKT 2 z ponad 7GB probek orkiestrowych wlasnie z Vienna Sound Library, wprawdzie, producent zxaznaczyl, ze jest to 'small orchestra', ale mam to od 2 tygodnia i "REWELACJA" ..no ale jednak brakuje probek ze smaczkami /glissy... i inne/, ale na poczatek BARDZO DOBRE.

nie znam Garittana, znam Edirol...probki sie nie umywaja/ z calym szacunkiem do producentow i uzytkownikow/
musze zaczac traktowac siebie powazniej

DogHead
Posty: 625
Rejestracja: czwartek 05 cze 2003, 00:00

Re: Jaka alternatywa dla Edriol Orchestral VST?

Post autor: DogHead » poniedziałek 19 gru 2005, 17:23


mellodeque
Posty: 573
Rejestracja: wtorek 08 lis 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Jaka alternatywa dla Edriol Orchestral VST?

Post autor: mellodeque » wtorek 20 gru 2005, 09:59

Miałem przyjemność korzystać z:



VSL, EWPlatinium, MiroslavPhilharmonik.... jak na nasze warunki finansowo/sprzętowe, to jednak albo



EW Orchestra Gold, albo za więcej piniondzów EW Platinium. Zależy jak wysoko/naturalnie brzmiące aranżacje chcesz robić.



Powiem, tak, miałem do testów na jakiś czas (niebawem znowu nową wer dostanę) VSL, i do tego z szybkim sprzętem i masą cierpliwości nie ma co siadać 1GB to zapomnij, 2GB już lepiej.

w całej VSL masa jest wg. mnie niepotrzebnych REP'etitions, moim zdaniem to średnio przydatne na codzień w pracy... podejrzewam, ze okroic można VSL do około 100GB i mieć wszystko co potrzebne, najlepsze wg mnie to Strings i Horns... tam masa jest artykulacji, DVD z Harfami, to dla mnie jakaś pomyłka totalna... same glissanda - których ile razy sie użyje? a ile zajmują...



dla mnie osobiście to no.1 jest EW Platinium oraz SAM Brasses (ProjektSAM)



co do Kontak2+15GB library za 1200PLN, to fajna sprawa na początek, dostajesz wypas program oraz masę, naprawdę przydatnych brzmień. Możliwości Kontakt'a temu kto używa są znane i wie, ze imponujące, masa możliwości edycji/importu... po prostu bajka. - i tak naprawdę niedrogo.



VSL- niestety ceną zabija, a slyszałem, ze szykuje sie jakiś EXPANDER edition czy cuś takiego - no >300GB powiekszone jeszcze o Bóg jeden wie ile - ech... sama instalacja sporo trwa, i ile zajmuje - a jak brzmi :) - no ale nie na nasze warunki to biblioteka....



pozostaje albo Philharmonik, albo EW Gold, albo Kontak2+15GB library... no ewentualnie do Kontakta2 potem dokoptować oklepanego Petera Sedlaczka (gdzieś jest nowa edycja)
[addsig]
Jesli czegoś nie jesteś pewien - nie pisz.
http://khyro.com | http://promusic.pl/forum/

elvira
Posty: 131
Rejestracja: piątek 08 kwie 2005, 00:00

Re: Jaka alternatywa dla Edriol Orchestral VST?

Post autor: elvira » wtorek 20 gru 2005, 10:49

...Miałem przyjemność korzystać z:



VSL, EWPlatinium, MiroslavPhilharmonik.... jak na nasze warunki finansowo/sprzętowe, to jednak albo



EW Orchestra Gold, albo za więcej piniondzów EW Platinium. Zależy jak wysoko/naturalnie brzmiące aranżacje chcesz robić.



Powiem, tak, miałem do testów na jakiś czas (niebawem znowu nową wer dostanę) VSL, i do tego z szybkim sprzętem i masą cierpliwości nie ma co siadać 1GB to zapomnij, 2GB już lepiej.

w całej VSL masa jest wg. mnie niepotrzebnych REP'etitions, moim zdaniem to średnio przydatne na codzień w pracy... podejrzewam, ze okroic można VSL do około 100GB i mieć wszystko co potrzebne, najlepsze wg mnie to Strings i Horns... tam masa jest artykulacji, DVD z Harfami, to dla mnie jakaś pomyłka totalna... same glissanda - których ile razy sie użyje? a ile zajmują...



dla mnie osobiście to no.1 jest EW Platinium oraz SAM Brasses (ProjektSAM)



co do Kontak2+15GB library za 1200PLN, to fajna sprawa na początek, dostajesz wypas program oraz masę, naprawdę przydatnych brzmień. Możliwości Kontakt'a temu kto używa są znane i wie, ze imponujące, masa możliwości edycji/importu... po prostu bajka. - i tak naprawdę niedrogo.



VSL- niestety ceną zabija, a slyszałem, ze szykuje sie jakiś EXPANDER edition czy cuś takiego - no >300GB powiekszone jeszcze o Bóg jeden wie ile - ech... sama instalacja sporo trwa, i ile zajmuje - a jak brzmi :) - no ale nie na nasze warunki to biblioteka....



pozostaje albo Philharmonik, albo EW Gold, albo Kontak2+15GB library... no ewentualnie do Kontakta2 potem dokoptować oklepanego Petera Sedlaczka (gdzieś jest nowa edycja)

...

**********************

Rozmyślałem nad GPO. Ale z tego co piszesz to najrozsądniejszy jest ten kontakt2+1GB. Mam kontakt 1 i swoje sampliki. Interesujem nie te 15 GB "full, są tam tylko sample orkiestralne czy też coś więcej ?.

ODPOWIEDZ