Sampler, bit-maszyna czy PC

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
RAFALSS
Posty: 14
Rejestracja: środa 02 mar 2005, 00:00

Sampler, bit-maszyna czy PC

Post autor: RAFALSS » poniedziałek 06 lut 2006, 02:28

WITAM,



CZY KTOS MOZE MI ODPOWIEDZIEĆ NA TAKIE PYTANIE,



CZY JEST MOZLIWE OSIĄGNIĘCIE TAKIEJ DYNAMIKI I TAKIEGO "MIĘSKA" W BRZMIENIU PERKUSJI NA PC JAK NP. NA AKAI2000???

CZY JEST TO RACZEJ ZALEŻNE OD SOFTU PECETOWEGO CZY OD UŻYWANYCH BANKÓW



PROŚIŁBYM O POMOC W ROZWIKŁANIU TEJ ZAGADKI

BO WACHAM SIĘ MIĘDZY ROZBUDOWANIEM PC A KUPNEM JAKIEGOS DOBREGO AUTOMATU PERKUSYJNEGO



POZDRAWIAM I Z GÓRY DZIĘKI
Producent muzyczny

Awatar użytkownika
tomekk
Posty: 163
Rejestracja: środa 03 sie 2005, 00:00

Re: Sampler, bit-maszyna czy PC

Post autor: tomekk » poniedziałek 06 lut 2006, 02:58

Chodzi Ci o Akai MPC2000?

Bawiłem się tylko MPC60 i jestem pewny ze tylko ta maszynka oddaje ten "klimat" te 12 bitów i ciągłe zmiany dyskietek.

Brzmienie jedyne w swoim rodzaju.

Mowiąc "miecha" pewnie masz na myśli najlepszych producentów ... dj premier, dj shadow i wielu, wielu innych ... ale czy oni pracują na np. Reasonie ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Sampler, bit-maszyna czy PC

Post autor: yaniki » poniedziałek 06 lut 2006, 03:14

Na Twoje pytanie nie można jednoznacznie odpowiedzieć.



Brzmienie to coś zależnego od bardzo wielu czynników. Można uzyskać fajne brzmienie zarówno dzięki Akai (S2000, MPC2000? - nie wiadomo, o który model Ci chodzi), jak i używając zupełnie innych instrumentów sprzętowych i programowych. W dużej mierze dobre, "mięsiste" brzmienie zależy od umiejętności.



Acha, jeszcze jedno. Kolega tomekk twierdzi zdaje się, że na Reasonie nie można osiągnąć dobrych rezultatów (chyba, że nie zrozumiałem posta). Trudno mi się z tym zgodzić. Sporo niezłych produkcji powstało przy wykorzystaniu tego programu, choćby ostatnie płyty Future Sound Of London, czy The Prodigy. Ja bym jednak kładł nacisk na umiejętności.

2ms
Posty: 177
Rejestracja: poniedziałek 24 paź 2005, 00:00

Re: Sampler, bit-maszyna czy PC

Post autor: 2ms » poniedziałek 06 lut 2006, 07:31

...WITAM,



CZY KTOS MOZE MI ODPOWIEDZIEĆ NA TAKIE PYTANIE,



CZY JEST MOZLIWE OSIĄGNIĘCIE TAKIEJ DYNAMIKI I TAKIEGO "MIĘSKA" W BRZMIENIU PERKUSJI NA PC JAK NP. NA AKAI2000???

CZY JEST TO RACZEJ ZALEŻNE OD SOFTU PECETOWEGO CZY OD UŻYWANYCH BANKÓW



PROŚIŁBYM O POMOC W ROZWIKŁANIU TEJ ZAGADKI

BO WACHAM SIĘ MIĘDZY ROZBUDOWANIEM PC A KUPNEM JAKIEGOS DOBREGO AUTOMATU PERKUSYJNEGO



POZDRAWIAM I Z GÓRY DZIĘKI...

**********************

i nie krzycz
ROLAND JP8000, YAMAHA Motif ES6, WALDORF Blofeld, OBERHEIM MC1000/76, IBM T40, BEHRINGER BCA-2000, ALESIS M1 Active mk2, Sennheiser HD265 Linear x2... http://www.myspace.com/inthetwilightbandpl

RAFALSS
Posty: 14
Rejestracja: środa 02 mar 2005, 00:00

Re: Sampler, bit-maszyna czy PC

Post autor: RAFALSS » poniedziałek 06 lut 2006, 09:39

JESTEM CIEKAW NA JAKICH SPRZĘTACH POWSTAJĄ TAKIE TŁUSTE BITY JAK NP. DJ PREMIERA CZY INNYCH

Z DOSWIADCZENIA WIEM ZE JESLI MA SIE BARDZO DOBRĄ PRÓBKĘ TO NALEZY Z NIĄ JAK NAJ MNIEJ KOMBINOWAC Z PLUG IN`AMI BO EFEKT MOZE BYC ZUPELNIE ODWROTNY, ALE Z DRUGIEJ STRONY TAKIE PROGRAMY JAK REASON CZY CUBASE NIE MAJĄ ZADNEGO WSPARCIA BRZMIENIOWEGO JUZ NA SAMYM WEJSCIU TAK JAK AKAI NP. 2000XL

CZY ZNACIE JAKIES NAZWY BANKÓW ALBO PLUG INÓW MAJĄCYCH/ DAJĄCYCH MIĘSKO???

POZDRAWIAM WYTRWAŁYCH
Producent muzyczny

Awatar użytkownika
tomekk
Posty: 163
Rejestracja: środa 03 sie 2005, 00:00

Re: Sampler, bit-maszyna czy PC

Post autor: tomekk » poniedziałek 06 lut 2006, 10:07

. Kolega tomekk twierdzi zdaje się, że na Reasonie nie można osiągnąć dobrych rezultatów

**********

Kolega tomekk tak nie twierdzi

Mpc60, mpc3000, e-mu sp1200- to są wszystko legendy muzyki rap, trip hop i muzyki elektronicznej. Być może teraz mozna podobne rezultaty osiągnąc myszką komputerową, tego nie wiem

Awatar użytkownika
tomekk
Posty: 163
Rejestracja: środa 03 sie 2005, 00:00

Re: Sampler, bit-maszyna czy PC

Post autor: tomekk » poniedziałek 06 lut 2006, 10:23

Ja bym jednak kładł nacisk na umiejętności....a

**********************

Pady same nie grają, a sample się same nie samplują :)

Radzę prosłuchc płyty Dj Shadow - Endtroducing.

Wielokrotnie spotykam sie z opiniami ze w dzisiejszej muzyce elektonicznej

brakuje tej duszy, tego " mięcha". To nie to co kiedys. Tylko nieliczni jak m.in Dj Premier robi to samo co 1988 roku. A jaki jest na to przepis ? Ten sam sprzęt i ten sam styl pracy.A jego produkcje są coraz lepsze.

Ale umiejętności na pierwszym miejscu.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MATT669
Posty: 208
Rejestracja: środa 27 lis 2002, 00:00

Re: Sampler, bit-maszyna czy PC

Post autor: MATT669 » poniedziałek 06 lut 2006, 11:50

tu masz 12 bitowy ampler/automat...nie tak popularny jak sp1200 albo mpc60,ale 12 bitowy i nie drogi...
[Post edytowany przez Admina w dniu 06/02/2006]

Awatar użytkownika
MATT669
Posty: 208
Rejestracja: środa 27 lis 2002, 00:00

Re: Sampler, bit-maszyna czy PC

Post autor: MATT669 » poniedziałek 06 lut 2006, 12:11

...tu masz 12 bitowy ampler/automat...nie tak popularny jak sp1200 albo mpc60,ale 12 bitowy i nie drogi...

[Post edytowany przez Admina w dniu 06/02/2006]...

**********************

jako,że mój post został potraktowany jako kryptoreklama przez admina,to ja tylko dodam,że casio rz-1 jest również samplerem bitmaszyną 12 bitową.

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Sampler, bit-maszyna czy PC

Post autor: DJOZD » poniedziałek 06 lut 2006, 12:36

Uważam że zasługa dobrego brzmienia jakie uzyskują znani dj-je nie wynika z tego iż używają sprzetowych samplerów. To tylko przykład umiejętności ich wykorzystania. Jesli wiesz jak kreować brzmienie , zrobisz to na każdym programie do obróbki dzwieku za pomocą dobrych sampli źródłowych. Problem polega na tym że albo posiadasz badzo dobrze brzmiące próbki , albo wiesz jak je kreować. Jesli tego nie masz ŻADNA maszyna nie ztobi tego za ciebie."Mięsko" tworzy się na rózne sposoby, nie tylko sie go dodaje. A to że ktoś uzywa samplerów sptrzetowych zupełnie o niczym nie świadczy. Wszstko sie da zrobic za pomocą komputera tylko trzeba wiedzieć jak, tak samo jak trzeba wiedzieć jak zrobić to na samplerze. Narzędzia wtym przypadku nie determinują efektu, efekt uzależniony jest od naszego talentu. A jesli chodzi ci tylko o probki, to równie dobrze możesz odpalac te same w programowych samplerach.


ODPOWIEDZ