Alesis mk2 Active - jak je stłumić poniżej 100Hz?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Sempu
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00

Alesis mk2 Active - jak je stłumić poniżej 100Hz?

Post autor: Sempu » niedziela 26 lut 2006, 18:50

Mam wielki i moze smieszny problem.

Mieszkam w starym domu drewnianym. Kilka miesiecy temu zakupilem monitory Alesis mk2 active. Niestety moi domownicy zaczynaja nieznosic jak oni to nazwali "lomotu" tych glosnikow, czyli czestotliwosci ponizej 100hz. Nawet po sciszeniu na minimum glosnikow doprowadzam ich do szalu Nie wiem co robic.

Tworzenie muzyki w takiej sytuacji traci sens.

Co byscie doradzili? Czy jest jakis sposob na zatrzymanie tych czesc u mnie w pokoju?



Czekam na odpowiedzi
-->Par Excellence<--

Awatar użytkownika
Feefrock
Posty: 720
Rejestracja: sobota 12 mar 2005, 00:00

Re: Alesis mk2 Active - jak je stłumić poniżej 100Hz?

Post autor: Feefrock » niedziela 26 lut 2006, 19:04

...Mam wielki i moze smieszny problem.

Mieszkam w starym domu drewnianym. Kilka miesiecy temu zakupilem monitory Alesis mk2 active. Niestety moi domownicy zaczynaja nieznosic jak oni to nazwali "lomotu" tych glosnikow, czyli czestotliwosci ponizej 100hz. Nawet po sciszeniu na minimum glosnikow doprowadzam ich do szalu Nie wiem co robic.

Tworzenie muzyki w takiej sytuacji traci sens.

Co byscie doradzili? Czy jest jakis sposob na zatrzymanie tych czesc u mnie w pokoju?



Czekam na odpowiedzi...

**********************



Sprzedaj monitory a kup za nie świetne słuchawki

Awatar użytkownika
Jarecky
Posty: 123
Rejestracja: wtorek 22 lis 2005, 00:00

Re: Alesis mk2 Active - jak je stłumić poniżej 100Hz?

Post autor: Jarecky » niedziela 26 lut 2006, 20:21



Sprzedaj monitory a kup za nie świetne słuchawki...

**********************

Czlowieku! Jak masz pisac takie bzdety, to sie schowaj i nie pisz glupot. Po to kolega kupil monitory zeby z nich kozystac, ja nie wiem co doradzic koledze, wiec sie nie wypowiadam bez sensu jak Ty. Sluchawki mozesz sobie podlaczyc we wtyk w ..., moze cos Ci sie uda zmasterowac. To hejka.

Awatar użytkownika
devil
Posty: 849
Rejestracja: środa 05 mar 2003, 00:00

Re: Alesis mk2 Active - jak je stłumić poniżej 100Hz?

Post autor: devil » niedziela 26 lut 2006, 20:36

ale co dokladnie im przeszkadza, poziom glosnosci czy to ze dudnia najnizsze czestotliwosci, albo moze drgania sa za duze.

Na czym one stoja ?
Proszę zanotować! "odmawia wypisania spisu sprzętu studyjnego w sygnaturce"

Awatar użytkownika
Feefrock
Posty: 720
Rejestracja: sobota 12 mar 2005, 00:00

Re: Alesis mk2 Active - jak je stłumić poniżej 100Hz?

Post autor: Feefrock » niedziela 26 lut 2006, 20:51

Sluchawki mozesz sobie podlaczyc we wtyk w ..., moze cos Ci sie uda zmasterowac. To hejka....

**********************



I tu się wykazujesz brakiem wiedzy, chłoptasiu. Moja rada jest cenna, bo:



1. odsłuch na słuchawkach za 600 zł jest o niebo lepszy niż na budżetowych monitorach. Ja mam te same monitory co kolega, słuchawki za 150 zł i więcej słyszę na słuchawkach.



2. Żeby odizolować się od basu poniżej 100 Hz trzeba metr betonu a nie 20 cm drewna.



Jeśli uznałeś moją radę za kpinę, to po co włazisz na forum i pytasz, skoro nikomu nie wierzysz.


BANANE
Posty: 60
Rejestracja: wtorek 04 paź 2005, 00:00

Re: Alesis mk2 Active - jak je stłumić poniżej 100Hz?

Post autor: BANANE » niedziela 26 lut 2006, 21:11

Sempu, trochę w tym racji jest z tą zamianą na słuchawki lub dokupieniem słuchawek, bo jesli przeszkadzają im Alesisy to czy inne odsłuchy zmienią sytuację? raczej nie. chyba robisz dzwieki które im poprostu przeszkadzają.

kup chłopie otwarte słuchawki, a otwarte poto zeby Cię "cisnienie " zbytnio nie zmęczyło i hulaj dusza z tym co robisz. A na Alesisach co jakiś czas sprawdzaj co tam w trawie piszczy, a na to współlokatorzy to już się muszą zgodzić.

mellodeque
Posty: 573
Rejestracja: wtorek 08 lis 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Alesis mk2 Active - jak je stłumić poniżej 100Hz?

Post autor: mellodeque » niedziela 26 lut 2006, 21:32

Zapodaj korektor przed Alesisami, nawet programowy, i filtruj filtrem dolnozaporowym 100Hz w dół
Jesli czegoś nie jesteś pewien - nie pisz.
http://khyro.com | http://promusic.pl/forum/

Sempu
Posty: 46
Rejestracja: czwartek 06 sty 2005, 00:00

Re: Alesis mk2 Active - jak je stłumić poniżej 100Hz?

Post autor: Sempu » niedziela 26 lut 2006, 23:34

dzieki za odpowiedzi!

glosniki stoja na biurku, pol metra od monitoru.

domownikom przeszkadzaja drgania



pozdrawiam
-->Par Excellence<--

Awatar użytkownika
StereoCult
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 20 wrz 2005, 00:00

Re: Alesis mk2 Active - jak je stłumić poniżej 100Hz?

Post autor: StereoCult » poniedziałek 27 lut 2006, 00:05

...dzieki za odpowiedzi!

glosniki stoja na biurku, pol metra od monitoru.

domownikom przeszkadzaja drgania



pozdrawiam...

**********************

jesli masz nieduze pomieszczenie to mozesz zarzucic gruby kopc na drzwi - kiedys tak robilem :) i jakas wykladzine na podloge grubsza lub dywan :) tez pomaga w wytlumieniu ogulnym :).... warto moze by tez zmienic polozenie monitorow bo czasem ta jest ze jak stoja w jakims miejscu "nieprzystosowanym" to moga w pomieszczeniu popadac w rezonans rozne rzeczy ... poprobuj najtanszymi kosztami najpierw moze zmiana ustawienia pomoze :)

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Alesis mk2 Active - jak je stłumić poniżej 100Hz?

Post autor: MB » poniedziałek 27 lut 2006, 01:51

Widzę fundamentalną sprzeczność pomiędzy koncepcją pracy na monitorach odsłuchowym oraz obcinaniem pasma na 100Hz i temu podobnymi akrobacjami.



Jeśli coś buczy, to najprawdopodobniej winne jest nieodpowiednie pomieszczenie albo złe ustawienie głośników (zapewne zachodzi jedno i drugie). Zacząłbym od odizolowania monitorów od blatu (bardzo gruba warstwa filcu, gumowe podkładki itd) oraz wytłumienia ewentualnych rezonansów pomieszczenia.



Jeśli to nic nie da, to może domownicy są po prostu przeczuleni na punkcie jakiejś częstotliwości? W tym przypadku może pomóc jedynie wymiana domowników na innych lub zmiana miejsca pracy.

ODPOWIEDZ