Wykorzystanie mikroportów na planie filmowym

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
lIsI
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2003, 00:00
Kontakt:

Wykorzystanie mikroportów na planie filmowym

Post autor: lIsI » poniedziałek 27 lut 2006, 19:46

Witam szanowne gremium :)



Zwracam się do Was z wielką prośbą - na początku przyszłego tygodnia będę miał możliwość wykazać się znajomością i obrotnością na planie filmowym w roki "dźwiękowca". Będzie to przymiarka i jeśli mi się uda przejść, to w końcu zostane pomocnikiem i będę mógł się zacząć na poważnie wdrażać w ten temat, ale muszę się wpierw wykazać się "jakotaką" znajomością tematu. Dlatego bardzo proszę Was kilka porad (oczywiście forum przejrzałem pod tym kątem no ale nie na wszystkie pytania znalazłem odpowiedzi - pytania mogą się wydać banalne a wręcz oczywiste nie mniej proszę nie drwić - chcę się bardzo tego nauczyć a nie ma mnie kto pokierować :) )



1. Wchodzę do nowego pomieszczenia, gdzie mam nagrać przede wszystkim dialogi aktorów z wykorzystaniem mikroportów. Na co powinienem zwrócić uwagę oraz jakie błędy są najczęściej popełniane przez niedoświadczonych jeszcze dźwiękowców ?



2. Jakie mogą być przyczyny ewentualnych zakłóceń występujących w nagraniu przy pomocy mikroportów (poza oczywistymi komórkami) oraz jak można je eliminować (albo chociaż próbować) ?



3. Czy jest jakaś różnica między mikroportami na bateryjki a akumulatorki (na moje rozumowanie nie ma żadnej prócz tego że akumulatorki można naładować ponownie, ale wolę się upewnić) ?



4. Kiedy używać mikrofonów kierunkowych a kiedy mikroportów (czy może zawsze mikroportów) ?



5. Inne porady ?



Liczę na Was bardzo, bo chciałbym w końcu zacząć robić to, co jest moją pasją aby za 10 lat siedząc nad kolejnym, nudnym programem komputerowym, nie pluć sobie w brodę mówiąć "ciekawe jakby to było gdybym ... "
.: koorba rec. :.: incentive delight :.

Awatar użytkownika
tomsfactory
Posty: 233
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2003, 00:00

Re: Wykorzystanie mikroportów na planie filmowym

Post autor: tomsfactory » poniedziałek 27 lut 2006, 21:00

Czyżby tobei szykowąla sie robota w tvnie?

To ja sie zastanawiam a tu widze zołtodzioby sie pchają:)

Awatar użytkownika
lIsI
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Wykorzystanie mikroportów na planie filmowym

Post autor: lIsI » poniedziałek 27 lut 2006, 21:58

... wiesz co, to nie było miłe z Twojej strony ... ale odpowiem Ci - nie, nie do TVN'u ...
.: koorba rec. :.: incentive delight :.

Awatar użytkownika
force
Posty: 437
Rejestracja: wtorek 11 maja 2004, 00:00

Re: Wykorzystanie mikroportów na planie filmowym

Post autor: force » poniedziałek 27 lut 2006, 22:39

myślę że wszystkiego się dowiesz po paru latach bycia pomicnikiem dźwiękowca. A dźwiękowcy nie siedzą przy nudnych programach?
SONY VAIO, MOTU Traveler, Presonus Digimax FS, ADAM A7

Awatar użytkownika
lIsI
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Wykorzystanie mikroportów na planie filmowym

Post autor: lIsI » wtorek 28 lut 2006, 08:57

... bardzo bym chciał nim zostać, ale postawiono mi wyżej wymieniony warunek - "musisz już coś wiedzieć" a ja na temat mikroportów nic nie wiem ... do telewizji się nie pcham a do zwykłej agencji reklamowej ...
.: koorba rec. :.: incentive delight :.

Awatar użytkownika
lIsI
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Wykorzystanie mikroportów na planie filmowym

Post autor: lIsI » wtorek 28 lut 2006, 08:59

A dźwiękowcy nie siedzą przy nudnych programach?...

**********************

... Jeśli masz na myśli pisanie nudnych programów w Javi'e lub w C++ to chyba niebardzo ... a jeśli masz na myśli programy do obróbki/tworzenia, to dla mnie osobiście nie są one nudne ani trochę ...
.: koorba rec. :.: incentive delight :.

ODPOWIEDZ