Vintage Warmer, a co przed nim?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
pyza
Posty: 265
Rejestracja: sobota 06 lip 2002, 00:00

Vintage Warmer, a co przed nim?

Post autor: pyza » poniedziałek 13 mar 2006, 12:53

Witam.

Mam takie pytanie , jak wiadomo vw jest ogranicznikiem wielopasmowym i niewiem czy wogule jest sens stosować kompresje przed nim a jeśli tak to czy wielopasmową czy nie.

Wiem wiem mam słuchać i jeśli dobrze brzmi to nie poprawiać.

Ale kiedy wy używacie vw na masteringu to czy stosujecie jakieś kompresory przed nim.
cubase 4 komplete 5 powercore fw samplelord extreme sample conwerter

richtig
Posty: 845
Rejestracja: wtorek 17 maja 2005, 00:00

Re: Vintage Warmer, a co przed nim?

Post autor: richtig » poniedziałek 13 mar 2006, 13:03

Wiem wiem mam słuchać i jeśli dobrze brzmi to nie poprawiać.

**********************

To po co pytasz...?
www.myspace.com/pchelki

Awatar użytkownika
Bartos
Posty: 375
Rejestracja: niedziela 11 lip 2004, 00:00

Re: Vintage Warmer, a co przed nim?

Post autor: Bartos » poniedziałek 13 mar 2006, 14:43



Ale kiedy wy używacie vw na masteringu to czy stosujecie jakieś kompresory przed nim. ...

**********************



jak trzeba to stosujemy, jak nie trzeba to nie.


Awatar użytkownika
Abluba
Posty: 50
Rejestracja: sobota 04 lut 2006, 00:00

Re: Vintage Warmer, a co przed nim?

Post autor: Abluba » poniedziałek 13 mar 2006, 16:27

pyza zjedz obiad zapal papierosa .
Nyarlathotep - głos i język wszystkich bogów zewnętrznych. Jego jedynym panem jest Azatoth - wielki i bezmyślny bóg... pełzający chaos nuklearny

Awatar użytkownika
Feefrock
Posty: 720
Rejestracja: sobota 12 mar 2005, 00:00

Re: Vintage Warmer, a co przed nim?

Post autor: Feefrock » poniedziałek 13 mar 2006, 17:59

Tutaj nikt Ci nic nie powie. Każdy ma swoje wypracowane patenty i nie sądzę, żeby chciał się z kimś nimi dzielić. Jeśli się tutaj czegoś dowiesz, to ogólników, wyświechtanych numerów.

Awatar użytkownika
D.C.
Posty: 68
Rejestracja: wtorek 27 gru 2005, 00:00

Re: Vintage Warmer, a co przed nim?

Post autor: D.C. » poniedziałek 13 mar 2006, 18:24

...Tutaj nikt Ci nic nie powie. Każdy ma swoje wypracowane patenty i nie sądzę, żeby chciał się z kimś nimi dzielić. Jeśli się tutaj czegoś dowiesz, to ogólników, wyświechtanych numerów....

**********************

no to "miszczu" przełam zmowę milczenia i niech z Twego kolejnego posta wytryśnie gejzer tajemnej wiedzy i złotych recept skrywanych w sejfie za szafą

Awatar użytkownika
Master
Posty: 1390
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2003, 00:00

Re: Vintage Warmer, a co przed nim?

Post autor: Master » poniedziałek 13 mar 2006, 18:27

...Tutaj nikt Ci nic nie powie. Każdy ma swoje wypracowane patenty i nie sądzę, żeby chciał się z kimś nimi dzielić. Jeśli się tutaj czegoś dowiesz, to ogólników, wyświechtanych numerów....

**********************

I to jest własnie polskie podejscie do zycie .. Mieszkałem w Kandzie 11 lat i wiem doskonale do czego polacy sa zdolni .. a to Forum to jakby Lustrzane odbicie .... oczywscie sa wyjatki, ale nie tutaj. PYZA ja przewaznie zakładam kompresor przed VW niby VW ma swoj kompresor ale według mnie nie na wszystkim dobrze działa . Nie dawno dostałem Golden Uni-Pressor swietna wtyczka , mozesz sciagnac sobie demo. Jesli znasz Angielski to polecam zagraniczne Fora ... tak naprawde tutaj sa ludzie ktorzy maja wiedze , jednak jesli nie trafisz na nich to nikt inny Ci nie pomoze, a Ci cos sie wypowiadali przede mna nie dlatego nic nie napisali ze maja jakies swoje pataenty, po prostu sami nie sa pewni swoich patentów i obawiaja sie ze sie osmiesza,A nawet jesli maja jakies...... no to co ? tak Ciezko cos napisac. Jeszcze raz polecam zagraniczne Fora , Keybord magazine , Sound on Sound , Future Music , ewentualnie dziwek.org. pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bartos
Posty: 375
Rejestracja: niedziela 11 lip 2004, 00:00

Re: Vintage Warmer, a co przed nim?

Post autor: Bartos » poniedziałek 13 mar 2006, 18:42

Jakie patenty?? Jakie schematy??? Jakie tajemnice????? Czy tajemnicą jest jak działa kompresor? Jak działa VW? a może tajemnicą jest, że jedyną zasadą miksowania jest BRAK ZASAD?



Sorry, ale taka pierwszych osób na takiego posta jest jak najbardziej naturalna. PRZECIEŻ NIE MA ŻADNYCH TAJEMNYCH SZTUCZEK, nie ma niczego co możnaby założyć przed vw, aby poprawić brzmienie! Jeśli ktoś posiada ELEMENTARNĄ wiedzę na temat działania poszczególnych narzędzi to nie powinien zadawać takich pytań! a te z pewnością rodzą się po przeczytaniu stronki "nauka miksu/masteru w 5 minut"...



ehh .... chyba na jakiś czas muszę odpocząć od forum.



pozdrawiam

bjortos

Awatar użytkownika
Feefrock
Posty: 720
Rejestracja: sobota 12 mar 2005, 00:00

Re: Vintage Warmer, a co przed nim?

Post autor: Feefrock » poniedziałek 13 mar 2006, 18:46

a ja żeby nie zaliczać się do 'polaków" powiem, że po WW dołącz eq, bo WW lubi coś dodać. Korektoriem zawsze ściagam trochę wysokiego środka, którego mam zawsze nadmiar po uzyciu WW

Awatar użytkownika
Feefrock
Posty: 720
Rejestracja: sobota 12 mar 2005, 00:00

Re: Vintage Warmer, a co przed nim?

Post autor: Feefrock » poniedziałek 13 mar 2006, 18:49



**********************

no to "miszczu" przełam zmowę milczenia i niech z Twego kolejnego posta wytryśnie gejzer tajemnej wiedzy i złotych recept skrywanych w sejfie za szafą ...

**********************



odezwał się ten, co dzieli się zawszeswoja wiedzą


ODPOWIEDZ