Jak usunąć plastikowe brzmienie z ostrej gitary?!

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Elfuello
Posty: 339
Rejestracja: poniedziałek 15 lis 2004, 00:00

Jak usunąć plastikowe brzmienie z ostrej gitary?!

Post autor: Elfuello » czwartek 16 mar 2006, 16:06

Mam w miksie nagraną gitarę z przesterkiem. Tak jednak ucho się przyzwyczaiło przy nagrywaniu, że spox ma brzmienie, nietety.

Na następny dzień jak usiadłem do projektu to ręce załamałem. Gitara brzmi "fantastycznie" plastikowo:( Jest może metoda nad odratowanie takiej gitary, by w chociaż małym stopniu nadać jej trochę żywego brzmienia?! Są to stałe riffy, więc strasznie to brzmienie przeszkadza:(
[addsig]
Universal Audio Apollo Twin / Adam A7 / Native Kontrol S49 / Native Komplete 10 Ultimate / Pro Tools 12 / Samplitude Pro X3 Suite

Awatar użytkownika
mst
Posty: 25
Rejestracja: niedziela 06 kwie 2003, 00:00

Re: Jak usunąć plastikowe brzmienie z ostrej gitary?!

Post autor: mst » czwartek 16 mar 2006, 20:36

I ja dołączę się do tego pytanka. Bo nagrywałem chłopaczków (moich uczniów) no i grali na czym mieli. Efekt gitarowy Zoom i jakiś dod (też z tych tanich) i jest SUPER plastikowo....., a grają cięzkie klimaty. Da się z tym coś....? Dysponuje też nagraniem czystego kanału gitar, ale poza vst i wymienionymi wyżej, to nie mam dobrej paczki gitarowej. No może mały piecyk 25W Fendera.... ale sami rozuiecie, że to nie brzmienie.... Jak można im pomóc aby zabrzmieli w miarę mięsiście i nieplastikow? Mam nadzieję, że nie będzie dopisku w stylu, kupić dobry piec, bo gdybym miał kase to bym to zrobił...

Pozdro dla wszystkich!

Awatar użytkownika
fatman
Posty: 157
Rejestracja: czwartek 02 mar 2006, 00:00

Re: Jak usunąć plastikowe brzmienie z ostrej gitary?!

Post autor: fatman » czwartek 16 mar 2006, 23:13

mst sam nagrywam gitary z multiefektu i jeszcze nie znalazlem sposobu na odplastikowienie ich :(

Awatar użytkownika
Koval
Posty: 75
Rejestracja: niedziela 27 mar 2005, 00:00

Re: Jak usunąć plastikowe brzmienie z ostrej gitary?!

Post autor: Koval » piątek 17 mar 2006, 00:26

...mst sam nagrywam gitary z multiefektu i jeszcze nie znalazlem sposobu na odplastikowienie ich :(...

**********************

daj amplitube na te sciezki czystej gitary na pewno zabrzmi lepiej niz multiefekt....

elvira
Posty: 131
Rejestracja: piątek 08 kwie 2005, 00:00

Re: Jak usunąć plastikowe brzmienie z ostrej gitary?!

Post autor: elvira » piątek 17 mar 2006, 00:37

Co znaczy plastikowe to względne. Może zapodaj linka z próbką to będzie jaśniej.

Ale ja gram również cięzkie klimaty na wiośle i do tego używam dobrze ustawionego v-amp-2. Jeśli przy nim podłubiesz + ustawienai EQ na mixerze daje bardzo dobre brzmienie.




Awatar użytkownika
shearly
Posty: 228
Rejestracja: piątek 12 lip 2002, 00:00

Re: Jak usunąć plastikowe brzmienie z ostrej gitary?!

Post autor: shearly » piątek 17 mar 2006, 01:57

...Co znaczy plastikowe to względne. Może zapodaj linka z próbką to będzie jaśniej.

Ale ja gram również cięzkie klimaty na wiośle i do tego używam dobrze ustawionego v-amp-2. Jeśli przy nim podłubiesz + ustawienai EQ na mixerze daje bardzo dobre brzmienie...

**********************

...co znaczy bardzo dobre brzmienie z v-ampa to wzgledne...
...phi...

Awatar użytkownika
shearly
Posty: 228
Rejestracja: piątek 12 lip 2002, 00:00

Re: Jak usunąć plastikowe brzmienie z ostrej gitary?!

Post autor: shearly » piątek 17 mar 2006, 01:58

...Co znaczy plastikowe to względne. Może zapodaj linka z próbką to będzie jaśniej.

Ale ja gram również cięzkie klimaty na wiośle i do tego używam dobrze ustawionego v-amp-2. Jeśli przy nim podłubiesz + ustawienai EQ na mixerze daje bardzo dobre brzmienie...

**********************

...co znaczy bardzo dobre brzmienie z v-ampa to wzgledne...
...phi...

Awatar użytkownika
gekon-bass
Posty: 172
Rejestracja: wtorek 14 mar 2006, 00:00

Re: Jak usunąć plastikowe brzmienie z ostrej gitary?!

Post autor: gekon-bass » piątek 17 mar 2006, 09:09

...Mam w miksie nagraną gitarę z przesterkiem. Tak jednak ucho się przyzwyczaiło przy nagrywaniu, że spox ma brzmienie, nietety.

Na następny dzień jak usiadłem do projektu to ręce załamałem. Gitara brzmi "fantastycznie" plastikowo:( Jest może metoda nad odratowanie takiej gitary, by w chociaż małym stopniu nadać jej trochę żywego brzmienia?! Są to stałe riffy, więc strasznie to brzmienie przeszkadza:(

...

**********************

to zalezy jaki czestotliwoci nazywasz plastikiem???? zeby zlikwidowac to dziwne brzmienie wystarczy korekcja filterm parametryczny, musisz troszke pokombinować! czasami wystarczy zdjąć troszenke środka i uzyskasz bardziej miekkie brzmienie, jezeli w twoim miksie brakuje głębi to dodaj mu odrobine średniego dołu! warto rówiniez dograc wiecej tej samej scierzki wtedy miks dostaje przestrzeni i głęboki!

rzycze powodzenia!!!

kazdy słyszy to co chce słyszec i kazdy rozumie to co jest mu wygodniejsze..

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Jak usunąć plastikowe brzmienie z ostrej gitary?!

Post autor: DJOZD » piątek 17 mar 2006, 16:00

A mozesz jakos udostepnic fragment tej gitary? Wtedy kazdy bedzie wiedział o jaki plastik tobie chodzi.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
msieczko
Posty: 458
Rejestracja: środa 08 maja 2002, 00:00

Re: Jak usunąć plastikowe brzmienie z ostrej gitary?!

Post autor: msieczko » piątek 17 mar 2006, 16:02

niestety najprawdopodobniej juz po wszystkim ... mozna krecic eq ale z reguly nie da to super efektu. Najlepiej zawsze miec w zapasie nagrany czysty sygnal i zrobic reamp np. podem na innym modelu lub na wzmacniaczu jesli ma sie warunki.



Moze dasz probke to zobaczymy o co dokladnie chodzi z tym plastikiem.
Warszawa - 'home' studio

ODPOWIEDZ