Mikser w domowym studiu

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
dub8
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2005, 00:00

Mikser w domowym studiu

Post autor: dub8 » środa 26 kwie 2006, 00:52

Witam. Mam nieco "prowokujące" pytanie. Po co mikser w domywym studio? Chodzi mi tu raczej o moje warunki:

działam na mikserach programowych oraz posiadam karte z ośmioma wejściami. Czy w takiej sytuacji mikser sprzętowy może jakoś poprawić moją prace w studio? Pozdrawiam i czekam na uwagi.

Awatar użytkownika
Gerry
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 09 cze 2005, 00:00

Re: Mikser w domowym studiu

Post autor: Gerry » środa 26 kwie 2006, 00:54

A możesz do swojego wirtualnego miksera podpiąć mikrofon pojemnościowy z wzmocnieniem sygnału +48V??
...kto pyta nie błądzi :-)) Niech milczę jesli nie mam nic ciekawego do powiedzenia...

Awatar użytkownika
dub8
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2005, 00:00

Re: Mikser w domowym studiu

Post autor: dub8 » środa 26 kwie 2006, 01:03

...A możesz do swojego wirtualnego miksera podpiąć mikrofon pojemnościowy z wzmocnieniem sygnału +48V??...

**********************

Trafna uwaga. Zapomniałem dodać że mam preamp i sprzętowy kompresor. moja wina.

Awatar użytkownika
shearly
Posty: 228
Rejestracja: piątek 12 lip 2002, 00:00

Re: Mikser w domowym studiu

Post autor: shearly » środa 26 kwie 2006, 01:53

...Czy (w takiej sytuacji) mikser sprzętowy może jakoś poprawić moją prace w studio? ...

**********************

Tak. To w nim zarządzasz we/wy, możesz krosować różne wejścia miksera do różnych wejść karty, ustawiać jednocześnie poziomy odsłuchu itd...Mikser programowy jest tym samym, tylko nie ma gałek, chyba, że kupisz doń sterownik. IMO nawet mały mikserek bardzo pomaga w studiu- jest swoistą rozdzielnią... to idzie w komp, tamto na odsłuchy, a to w słuchawki wokalisty w kabinie... No i masz tam 'żywe' gałki pod ręką



Alternatywą jest sterownik hardware do Twego miksera software. Wtedy masz w zasadzie cyfrowy mikser.



Pozdrawiam serdecznie, uściskiem dłoni się żegnając.
...phi...

Awatar użytkownika
Virtual_Joe
Posty: 20
Rejestracja: wtorek 28 mar 2006, 00:00

Re: Mikser w domowym studiu

Post autor: Virtual_Joe » środa 26 kwie 2006, 20:13

......Czy (w takiej sytuacji) mikser sprzętowy może jakoś poprawić moją prace w studio? ...

**********************

Tak. To w nim zarządzasz we/wy, możesz krosować różne wejścia miksera do różnych wejść karty, ustawiać jednocześnie poziomy odsłuchu itd...Mikser programowy jest tym samym, tylko nie ma gałek, chyba, że kupisz doń sterownik. IMO nawet mały mikserek bardzo pomaga w studiu- jest swoistą rozdzielnią... to idzie w komp, tamto na odsłuchy, a to w słuchawki wokalisty w kabinie... No i masz tam 'żywe' gałki pod ręką



Alternatywą jest sterownik hardware do Twego miksera software. Wtedy masz w zasadzie cyfrowy mikser.



Pozdrawiam serdecznie, uściskiem dłoni się żegnając....

**********************

Jaką kolega ma karte? Model?

Awatar użytkownika
maslak_s
Posty: 336
Rejestracja: niedziela 31 lip 2005, 00:00

Re: Mikser w domowym studiu

Post autor: maslak_s » środa 26 kwie 2006, 20:27

wydaje mi sie ze bardzoej poraczeny jest prawdziwy mikser z prawdziwego zdarzenia... zawsze mozna szybko wszystko wyregulowac...



do obslugiwania wirtualnego miksera masz jedna myszke... trzeba miec chodz troche oglady z nia by dobrze trafiac w poszczegolne fadery, galki itp...



a przy zwyklym mikserze mozna dzialac na raz dwiema rekami... ogolnie wydaje mi sie ze taki mikser jest bardziej poreczny...
www.klub.agaton.pl

Awatar użytkownika
dub8
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2005, 00:00

Re: Mikser w domowym studiu

Post autor: dub8 » środa 26 kwie 2006, 22:22

Jaką kolega ma karte? Model?...

**********************

Moja karta to rme multiface.



Mam jeszcze takie pytanie, na które odopwiedź być może będzie argumentem za sprzętowym mikserem. Jak dać, np. w cubase, pogłos na odsłuch wokalisty? Oczywiście tak, żeby nagrany slad pozostał bez efektu.


Awatar użytkownika
fatman
Posty: 157
Rejestracja: czwartek 02 mar 2006, 00:00

Re: Mikser w domowym studiu

Post autor: fatman » środa 26 kwie 2006, 23:27

po prostu przez inserty, w cubase "efekty sie nie nagrywaja" sa nakladane w czasie rzeczywistym dopiero przy mixdownie sa ostatecznie dodawane do trackow.

Awatar użytkownika
dub8
Posty: 138
Rejestracja: poniedziałek 03 sty 2005, 00:00

Re: Mikser w domowym studiu

Post autor: dub8 » czwartek 27 kwie 2006, 19:39

Pożyczyem mikser z wieloma wejściami mono, do każdego insert, 2 podgrupy i... nie za bardzo moge dojść do tego które z ustawień jest najlepsze. Głupio mi troche, że zadaje takie pytanie ale jaka jest "optymalna" konfiguracja połączenia karta-mikser-odsłuchy? Oczywiście zdaje sobie sprawe, że każdy ma własne rozwiązania, ale prosze przynajmniej o podstawowe wytyczne (jakkolwiek laicko by to nie brzmiało ) Albo o miejsce gdzie sobie moge o tym poczytać. Artykułów na temat budowy miksera jest sporo, natomiast nie znalazłem wyczerpującego na temat podłączeń. Będe wdzięczny za każdą rade odnośnie tej kwestii. pozdro

Awatar użytkownika
maslak_s
Posty: 336
Rejestracja: niedziela 31 lip 2005, 00:00

Re: Mikser w domowym studiu

Post autor: maslak_s » piątek 28 kwie 2006, 16:37

...Jaką kolega ma karte? Model?...

**********************

Moja karta to rme multiface.



Mam jeszcze takie pytanie, na które odopwiedź być może będzie argumentem za sprzętowym mikserem. Jak dać, np. w cubase, pogłos na odsłuch wokalisty? Oczywiście tak, żeby nagrany slad pozostał bez efektu.

...

**********************





oczywiscie zalerzy to od karty... ale jesli chodzi o to by wokalisty w sluchawkach slyszal swoj glos z poglosem a przy nagrywaniu slad nagrany byl bez poglosu to tak... jesli posiada sie karte z seri emu to mozna to bez problemu ustawic w patch mikserze :]
www.klub.agaton.pl

ODPOWIEDZ