Yamaha PSR 3000 i pamięć USB

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
JOURESY
Posty: 214
Rejestracja: wtorek 08 cze 2004, 00:00

Yamaha PSR 3000 i pamięć USB

Post autor: JOURESY » niedziela 21 maja 2006, 22:14

Witam,

Chciałbym dowiedzieć się czy istnieje taka możliwość by pendrive umieszczony w gnieździe USB w mojej Yamasze PSR 3000 stał się pamięcią na której bedę miał zgromadzone gotowe utwory. Próbowałem wgrać na pendrive pliki MIDI poprzez PC-ta, ale po umieszczenia pendriva w Yamaszce, ona widzi pusty folder. O co chodzi, może ktoś posiada taki instrument, i wie jak się uporać z tym kłopotem. Może chodzi o format plikow, może Yamaha nie akceptuje czystego MIDI?

Piszcie...

Manuala czytałem, a jakże..., ale może niedokladnie, bo po angielsku jest...



JoU

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Yamaha PSR 3000 i pamięć USB

Post autor: DJOZD » poniedziałek 22 maja 2006, 05:39

Dałbym sobie spokój, lepiej kup pożądną 128 lub 256 megową karte Smart Media. Nic nie wystaje, jest szybka i bezproblemowa. ALe pewnie nie o to ci chodziło bo chciałeś przeżucac kawałki z PCeta. No nic, ja bym kupił jakis tani czytnik kart SM do PC.

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Yamaha PSR 3000 i pamięć USB

Post autor: preceli » poniedziałek 22 maja 2006, 14:12

...Próbowałem wgrać na pendrive pliki MIDI poprzez PC-ta, ale po umieszczenia pendriva w Yamaszce, ona widzi pusty folder. O co chodzi, może ktoś posiada taki instrument, i wie jak się uporać z tym kłopotem...



Nie powinieneś mieć żadnych, ale to żadnych problemów. Jeśli zastosujesz huba to ta Yamaszka jest wstanie na tym porcie "zobaczyć" do 20 urządzeń. Sprawdź wpierw czy w nazwach plików nie ma spacji lub polskich liter. Prawdą też jest, że może nie rozczytać jakiegoś egzotycznego pendriva. Spróbuj go może przeformatować w instrumencie.
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
vitosha
Posty: 23
Rejestracja: piątek 09 lut 2007, 00:00

Re: Yamaha PSR 3000 i pamięć USB

Post autor: vitosha » sobota 10 lut 2007, 01:41

......Próbowałem wgrać na pendrive pliki MIDI poprzez PC-ta, ale po umieszczenia pendriva w Yamaszce, ona widzi pusty folder. O co chodzi, może ktoś posiada taki instrument, i wie jak się uporać z tym kłopotem...



Nie powinieneś mieć żadnych, ale to żadnych problemów. Jeśli zastosujesz huba to ta Yamaszka jest wstanie na tym porcie "zobaczyć" do 20 urządzeń. Sprawdź wpierw czy w nazwach plików nie ma spacji lub polskich liter. Prawdą też jest, że może nie rozczytać jakiegoś egzotycznego pendriva. Spróbuj go może przeformatować w instrumencie.
...
**********************
100000000% TO WINA PENDRIVE-MIAŁEM TEN SAM PROBLEM
Chciałem być muzykiem...

Awatar użytkownika
ast
Posty: 621
Rejestracja: środa 03 kwie 2002, 00:00

Re: Yamaha PSR 3000 i pamięć USB

Post autor: ast » sobota 10 lut 2007, 10:22

...Witam,

Chciałbym dowiedzieć się czy istnieje taka możliwość by pendrive umieszczony w gnieździe USB w mojej Yamasze PSR 3000 stał się pamięcią na której bedę miał zgromadzone gotowe utwory. Próbowałem wgrać na pendrive pliki MIDI poprzez PC-ta, ale po umieszczenia pendriva w Yamaszce, ona widzi pusty folder. O co chodzi, może ktoś posiada taki instrument, i wie jak się uporać z tym kłopotem. Może chodzi o format plikow, może Yamaha nie akceptuje czystego MIDI?

Piszcie...

Manuala czytałem, a jakże..., ale może niedokladnie, bo po angielsku jest...



JoU...
**********************
Mam PSR-S500 - obsługa pendrive AFAIK wygląda podobnie.
1. Aby instrument zobaczył pendrive musiałem go podłączyć przed włączeniem instrumentu
2. PSRki czytają tylko pliki SMF0 - aczkolwiek jedynki tez powinny byc widoczne w folderze, tyle ze nie odtwarzałyby się.

No albo faktycznie masz egzotycznego pendrive.

Ja jestem tylko zwykłym grajkiem...

Awatar użytkownika
JOURESY
Posty: 214
Rejestracja: wtorek 08 cze 2004, 00:00

Re: Yamaha PSR 3000 i pamięć USB

Post autor: JOURESY » sobota 10 lut 2007, 10:27

... jak zwykle user error, po dokładnym przeczytaniu manuala i zastosowaniu rad w nim zawartych problemy przestały istnieć. Instrument musiał sam sobie "spreparować" tego pendrive`a do akceptowalnego przez siebie systemu plików, ot cała tajemnica.

temat uważam za zamknięty.

YoU

lukaszek1234
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 16 maja 2010, 00:00

Re: Yamaha PSR 3000 i pamięć USB

Post autor: lukaszek1234 » niedziela 16 maja 2010, 20:15

MAm problem z USB w psr 3000


kiedy włożę pen drive, pojawia się komunikat, że jest niesformatowany. Po wybraniu formatowania w urządzeniu, po jego zakończeniu występuje komunikat formating complete, jednak kiedy wcisnę propertis, dalej jest informacja o tym, żę pen drive niesformatowany. Jak rozwiązać ten problem. Kupiłem używany sprzęt czy może być on uszkodzony?  

początkujący

lukaszek1234
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 16 maja 2010, 00:00

Re: Yamaha PSR 3000 i pamięć USB

Post autor: lukaszek1234 » niedziela 16 maja 2010, 20:36

...
MAm problem z USB w psr 3000

kiedy włożę pen drive, pojawia się komunikat, że jest niesformatowany. Po wybraniu formatowania w urządzeniu, po jego zakończeniu występuje komunikat formating complete, jednak kiedy wcisnę propertis, dalej jest informacja o tym, żę pen drive niesformatowany. Jak rozwiązać ten problem. Kupiłem używany sprzęt czy może być on uszkodzony?  ...
 


 


taki problem mam z dyskami 4GB i 8GB ?


czy mozliwe ze sa one za duze?


 


pendrive 1gb ale jkis chinski pokazuje, ale jak wejde w propertis to pokazuje no device. 

początkujący

belahil
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 27 lis 2018, 12:03

Re: Yamaha PSR 3000 i pamięć USB

Post autor: belahil » wtorek 27 lis 2018, 12:23

Witam! Przglądąjąc forum szukam podpowiedzi na temat yamaha psr 3000 i pamięc USB.otórz potrzebuje pomocy własnie odtwarzania w yamaszce z pendriva .Mecze sie z tym około dwa miesiące bez rezultatu przy tym zmieniając 10 pend,i własnie zwracam sie z prosbą o pomoc obiaw identyczny jak u poprzedniego forumowicza.

Awatar użytkownika
tigergold
Posty: 384
Rejestracja: środa 01 cze 2005, 00:00

Re: Yamaha PSR 3000 i pamięć USB

Post autor: tigergold » wtorek 27 lis 2018, 16:10

Po pierwsze musi być USB o małej pojemności - do 1GB.
Jesli chcesz żeby obsługiwał większe musiałbyś uaktualnić system. Tu są narzędzia do tego:
http://www.psrtutorial.com/util/yamaha.html

Próbowałeś formatować USB z klawisza? Kroki:
http://faq.yamaha.com/us/en/article/mus ... ve_psr3000
For God so loved the world that he gave his one and only Son, that whoever believes in him shall not perish but have eternal life <John 3.16>

ODPOWIEDZ